H&M eshop – už viac ako len katalóg!

Aj na Slovensku môžeme konečne nakupovať na H&M online. Stránky, ktoré doteraz slúžili len ako H&M katalóg sa novo premení v H&M eshop!

Švédsky maloobchodný reťazec s módou sa konečne rozkýval – prichádza H&M eshop. Zatiaľ čo v Nemecku alebo vo Veľkej Británii sa móda H&M online predáva bežne už dlhšiu dobu, na Slovensku sme si zatiaľ o tomto dnes už úplne samozrejmom obchodnom kanáli mohli nechať len zdať. Kým konkurenčný Lindex e-shop ponúka, H&M sa do krajín ako je Slovenská republika s e-shopom nebežalo. Teraz sa ale konečne dočkáme – H&M e-shop skutočne prichádza!

H and M eshop banner
Po niekoľkoročnom čakaní sa konečne aj u nás e-shopu HM-ka dočkáme. Informácie sa objavila na oficiálnom Facebooku HM, ale aj na slovenskom webe značky. Kedy tu H&M eshop bude? Nejaký ten týždeň, možno mesiac si určite počkáme. Oficiálne spustenie eshop HM prebehne až v roku 2015.

H&M e-shop konečne na Slovensku a v ďalších východoeurópskych krajinách

HM e-shop neprichádza len do Slovenskej republiky. Pravdepodobne súčasne sa možnosti online nákupov oblečenia v HM otvoria aj v Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku, Bulharsku a aj Belgicku, ktorá síce medzi východoeurópske krajiny nepatrí, ale H&M eshop tu doteraz tiež chýbal.

Nový H&M e-shop bude rozhodne nákupnou udalosťou roka 2015. Uvidíme, či sa tiež rozšíri sortiment obchodu a dostupnosť tovaru. Nedávno, keď sa nás na Facebooku jeden čitateľ pýtal, ktoré butiky HM budú predávať kolekciu Alexander Wang x H&M nám povedal, že aj predavačka v ich H&M butiku poznamenala, že na Slovensko sa vozí iba odpad.

Možno ste si tiež všimli, že H&M katalóg na stránkach slovenského webu HM obsahuje niekedy produkty bez cien. Tieto sa na Slovensko vôbec nedostanú, pritom v iných krajinách sú bežne k dostaniu. Stačí sa pozrieť na e-shop H&M napríklad v Británii. Zbytočne potom túžite po nákupe celého outfitu, keď čiastkové veci z neho u nás nekúpite. Tiež je problémom dostupnosť tovaru. Často vo chvíľach, kde na niektorú kolekciu alebo modely beží v médiách kampaň H&M, na predajniach tovar už dávno nie je dostupný.

Osobne som veľký fanda H&M a na H&M eshop sa teším. Móda H&M kopíruje to najlepšie z módneho dizajnu a H&M kolekcie bývajú veľmi vydarené. Verím, že sa zlepší už zmieňovaná horšia dostupnosť, že už podobne ako rad našich čitateľov nebudem musieť sťažovať na to, že nemajú moju veľkosť. To je dôvod, prečo v H&M takmer nemôžem nakupovať. Pokiaľ bude mať H&M e-shop centrálny sklad pre viaceré krajiny, alebo dokonca pre celú Európu, všetko by sa mohlo výrazne zlepšiť.

Takto funguje napríklad značka Promod. Pri bežnom nákupe v jednom z pražských butikov sa mi stalo, že mi dvoje šaty nesadli a potrebovala sme ich o číslo menšie. U jedných mi okamžite boli schopní povedať, ktorý iný butik je ešte má na predajni. Chcela som ich hneď, tak som si pre ne zašla. Už som ich mala zarezervované a o všetko sa postarala predavačka v butiku. Druhé mi stiahli zo zahraničného skladu a dodali do dvoch dní na vybranú predajňu. Musím povedať, že som bola prístupom a tiež schopnosťou uspokojiť mňa ako zákazníka skutočne milo prekvapená. Naspäť ale k oblečeniu HM a novému e-shopu.

H&M e-shop sľubuje po spustení 25% zľavu na prvý nákup

H&M e-shop už propagujú tiež oficiálne stránky HM na Slovensku. Hneď to značka tiež využíva. Za registrácia k odberu newslettera vám sľubuje nielen to, že vám medzi prvou dá vedieť o tom, že H&M e-shop bol spustený, ale tiež získate 25% zľavu na prvý nákup. To nie je zas tak malé lákadlo a jeden ďalší nákupný newsletter sa do vám mailovej pošty určite ešte zmestí.

Zdroj obrázkov: H&M

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek