Rozhovory

17.06.2013 Rozhovory
Dermatológ radí, ako pripraviť pokožku pred letnou dovolenkou na opaľovanie: „Prispôsobiť kožu v moderných soláriách je dobrá možnosť!“

Nie je nič prekvapujúceho, že si ľudia užívajú slnko a cíti sa lepšie, keď svieti. Vystavovanie sa slnečnému žiareniu je pre ľudskú kožu prirodzené. Počas vývoja ľudského druhu bola nepretržite exponovaná UV žiareniu. Postupne došlo k prispôsobeniu kože zmenám klímy. Strata ochlpenia a vznik pigmentácie v koži sú dobrým príkladom toho, ako sa koža prispôsobila teplým a slnečným podmienkam. Zdravé opaľovanie však má svoje pravidlá a o tom, ako sa opaľovať bez rizík sa dozviete v rozhovore s dermatológom prof. MUDr. Stanislavom Pavlom, Ph.D., renomovaným vedcom v oblasti pigmentácie kože a účinkov slnečného žiarenia na ľudskú kožu.

čítať článok

10.06.2013 Rozhovory
Brněnské MóDění vnieslo vďaka kolekcii Ely Jediovej na mólo vidiecku atmosféru a súznenie s prírodou

Návrhárka Ela Jediová sa ako milovníčka originálnej módy vo svojej kolekcii zamerala na prvky vidieka a dediny, ktoré sa podľa nej vyznačujú hlavne pohodlím a ľahkosťou. „Človek by sa mal v mojom oblečení cítiť pohodlne“ dodáva. Prečítajte si rozhovor o kolekcii Ely Jediovej s názvom PAESE*TTO, ktorú predviedla na brnenskom MóDění.

čítať článok

10.06.2013 Rozhovory
Mirka Horká predviedla na brnenskom MóDění hneď tri svoje pánskej kolekcie – dominovala v nich mužská prirodzenosť

Mirka Horká nám na brnenskom MóDění predstavila zaujímavý prierez svojich troch kolekcií s názvami Žiť tebou, Negatív a Duša na oko. Prezentovala v nich veľmi nápadité mužské modely, v ktorých sa objavovali predovšetkým rôzne strihané obleky. Prezentované modely z kolekcií doplnila niekoľkých oslňujúcimi modelmi „osudového muža s vlečkou“. Viac sme sa o jej prezentáciu dozvedeli v rozhovore s návrhárkou.

čítať článok

10.06.2013 Rozhovory
Módne trio LaFormela odhalilo v Brne svoju poetickú dušu – na brnenskom MóDění predstavilo svoju kolekciu F/W 2013-2014

Na brnenskom MóDění sa divákom okrem iných predstavila aj československá trojica módnych návrhárov: Miroslava Kohutiarová, Katarína Ravasová a Antonín Soukup, ktorí sa nedávno prezentovali aj na Fashion Weeku v ďalekej Malajzii. Spoznali sa počas štúdia na Technickej univerzite v Liberci a tvoria pod spoločnou značkou LaFormela. Do Domu umenia sa nám prišli pochváliť so svojou najnovšou kolekciou F/W 2013-2014, ktorá tu zažila nepochybne úspešnú premiéru. Viac nám o kolekcii povedali spoločne v rozhovore.

čítať článok

14.05.2013 Rozhovory
Návrhárky značky Timoure et Group tvoria modely pre štyri ročné obdobia – už viac ako 20 rokov!

Nedávno som sa vydala do jedného z dvoch módnych butikov Timoure et Group, ktoré si spoločne otvorili návrhárky Ivana Šafránková a Alexandra Pavalová. Absolventky pražskej VŠUP sa venujú módnemu dizajnu pod vlastnou značkou už od roku 1992. V príjemnom interiéri butiku na Starom Meste som zistila, že ich modely sú nadčasové aj trendy a dostupné každej pracujúcej žene. Ako tvorí Timoure et Group, ale aj aký kus odevu zažíva renesanciu, sa dozviete v rozhovore s milou návrhárkou Ivanou Šafránkovou.

čítať článok

13.05.2013 Rozhovory
Ôsmy ročník Bratislavských módnych dní mal mnoho noviniek – o nich sme sa bavili s organizátorkou Máriou Rehákovou

Bratislavské módne dni sú rozhodne najväčšou akciou svojho druhu na Slovensku a tento rok si ich organizátorka Mária Reháková dala za cieľ priviesť do Bratislavy tiež viac Čechov. Slovenskí a českí návrhári tak mali možnosť konfrontácie. A to bolo podľa organizátorky cieľom. Z BMD sme vám priniesli veľké množstvo reportáží a rozhovorov a v našom špeciáli rozhodne nemôže chýbať rozhovor s Máriou Rehákovou, ktorá je už osem rokov dušou celého projektu.  

čítať článok

25.03.2013 Rozhovory
Exkluzívny rozhovor Moda.sk s Blankou Matragi: „U mňa neexistuje slovo nejde, nemáme, to nie je možné.“

Patrí k najúspešnejším Češkám a so svojou módou sa dokázala presadiť aj mimo Česko oveľa viac, než kto iný – áno, hovoríme o Blanke Matragi. Vždy ma prekvapí, že ju pozná aj u nás na Slovensku skutočne každá žena. Je jedno, či býva vo veľkom meste alebo v tej najmenšej dedine. Blanka je pre nich žena, ktorá im vie splniť ich dievčenský sen. Ale práve tomuto sme sa chceli v rozhovore vyhnúť a dozvedieť sa od Blanky Matragi veci, ktoré z nej „nepáčia“ v každom rozhovore. Takže žiadna móda pre princezné – ale móda ako umenie a tvrdá práca. Tak vám chceme týmto rozhovorom predstaviť najznámejšiu českú návrhárku Blanku Matragi a jej aktuálne plány. Rozhovor mimo iné pojednáva o práve otváranom novom butiku návrhárky v Prahe, ale Blanka má svoj butik aj u nás na Slovensku – v Bratislave. A rada vás v ňom privíta.

čítať článok

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek