Obchod Primark budeme mať na dosah ruky! Zabudnite na Viedeň, čoskoro bude aj v Bratislave

Aktualizácia 7.12.2019

Primark bude čoskoro už aj na Slovensku. Britsko-írska sieť Primark potvrdila, že s bratislavskou Euroveou podpísala nájomnú zmluvu. Predpokladaný termín otvorenia nového obchodu je rok 2022.

Predajňa s rozlohou 3 660 m2 by na dvoch podlažiach mala prinášať najnovšie trendy v dámskom, pánskom aj detskom oblečení. Okrem oblečenia tam však nájdeme aj módne doplnky, kozmetiku či domáce potreby. Lacný Primark, ktorý sme si obľúbili najmä pre prijateľné ceny, už nebudeme musieť navštevovať len v Rakúsku.

Primark totiž avizoval aj otvorenie nových predajní v českej (v Česku by okrem kamennej predajne mali spustiť aj e-shop) a poľskej metropole, a to už v priebehu roka 2020.

Tip: Do Rakúska sa oplatí vyraziť za nákupmi aj zábavou dokonca aj bez auta – do Hainburgu premáva z Bratislavy priamy autobusový spoj a o nákupných kvalitách tohto príjemného mestečka sme sa presvedčili na vlastnej koži. Viac sa dočítate v článku Je rakúsky Hainburg dobrou voľbou pre nakupovanie?


Pôvodne bol Primark známy iba z Londýna, kde zdobí hlavnú triedu Oxford street.  V súčasnosti máme populárny módny reťazec Primark skutočne na dosah ruky aj v našich končinách. V blízkosti Viedne si môžme vybrať z dvoch lokalít nákupných centier, v ktorých sa obchod nachádza – G3 Shopping Resort Gerasdorf a SCS Shopping City Süd. Prečo sme sa rozhodli priblížiť vám detailnejšie informácie práve o tomto obchode? Ktorý Primark vo Viedni je lepší?

Primark je jeden z najnavštevovanejších reťazcov najmä kvôli pestrej ponuke štýlového oblečenia, ktoré ulahodí nielen vašej nákupnej duši, ale aj peňaženke! Aby som zistila, ako sa v Primarku nakupuje a aký tovar ponúkajú, rozhodla som sa ich preskúmať.

Divoký Primark v Londýne

Londýnsky Primark je naozaj divoký zážitok. Denne doňho chodia tisícky nakupujúcich, ktorí túžia po lacnom nákupe. Celý obchod je obrovský, rada na kabínky je nekonečná, všade sa váľajú hromady oblečenia. Keď nákupné maniačky spozorujú výnimočný úlovok, ktorý stojí za to, nič im nebráni v ceste. A to doslova. Všade okolo vás je chaos, pri prezeraní oblečenia sa vám tak trochu krížia oči a pri skúšaní topánok do vás nejeden človek vrazí. Miesta na sedenie nie sú voľné snáď celý deň, takže sa jednoducho obúvate postojačky pri regáloch. Ale stojí to za to! Môj účet mal skoro pol metra, ale žiadna z položiek nestála viac ako 9 libier!

Primark na Oxford street je povinnou zastávkou pre domácich i turistov
Primark na Oxford street je povinnou zastávkou pre domácich i turistov.

Vo Viedni je Primark striedmejší

Viedenské prevádzky sú súčasťou obrovských nákupných centier SCS a G3 shopping, ako som spomenula v úvode. Tieto obchody nemajú samostatný vchod z ulice, čo je svojím spôsobom veľmi praktické, lebo ľudia sa rozutekajú po celej ploche nákupného centra a Primark nie je tak preplnený. Určite si však pokojný a ničím nerušený nákup nepredstavujte. Ľudí tam bolo naozaj veľa. Avšak na kabínky som čakala iba približne 10 minút, čo je oproti Primarku v Londýne veľký úspech. Veľmi sa mi páči rozmanitosť tovaru a aj jeho ceny, ktoré sú skutočne nízke.

Ktorý Primark vo Viedni je lepší?

Väčšinou preferujeme väčší výber. Primark v SCS Shopping City Süd je väčší ako ten v G3 Shopping Resort Gerasdorf. Takže u mňa vyhráva Primark v SCS Shopping City Süd.

Primark je inteligentný, trendy a cenovo dostupný

Hoci patrí medzi typické fast fashion reťazce, jeho stratégia v rámci enviromentálnej udržateľnosti a zásad etickej práce je viac ako obdivuhodná. Pre tento účel bol zostavený tím špecialistov, ktorí podnikajú kroky k minimalizovaniu negatívnych dopadov súvisiacich s produkciou oblečenia.

Napríklad spolupracujú iba s továrňami, kde je pravidelne kontrolované dodržiavanie zásad redukcie vody, ktorú spotrebujú pri výrobe. Rovnako sa snažia eliminovať použitie škodlivých chemikálií, ktoré sú nevyhnutné pri farbení textílií. Taktiež nebalia každý jeden kus tovaru do priesvitných fólií samostatne. Namiesto toho obmedzia balenie iba na jednu kategóriu, čím šetria nielen baliaci materiál, ale aj životné prostredie.

V rámci trvalo udržateľného rozvoja je jednou z priorít posilňovanie farmárskych komunít. Špecializovaný tím vytvoril program, v ktorom zaškolujú farmárky do šetrnejších metód obhospodarovania bavlníkových polí. Výsledkom je použitie menšieho množstva vody a umelých hnojív, pričom úroda je bohatšia. Takto zaškolené farmárky zarobia viac peňazí, ktoré im zlepšia životnú úroveň a tieto prostriedky môžu použiť napríklad na vzdelávanie svojich detí.

V oblasti logistiky, Primark prišiel s efektívnym riešením šetrenia životného prostredia tým, že ten istý kamión, ktorý dodá vyrobené produkty z továrne, odvezie zároveň nazhromaždený odpad z obchodov (zvyšky kartónov, plastov a vešiakov) do recyklačného centra.  Od roku 2002 si zákazníci Primarku odnášajú svoje úlovky v papierových recyklovateľných taškách.

A na záver, nepredané kusy oblečenia sú darované neziskovým organizáciám, ktoré podporujú deti s neľahkým osudom a ich rodiny. Veľmi pekné riešenie, čo myslíte?

Primark sa oplatí navšítviť, aj keď pochádzate zo vzdialenejších častí Slovenska!
Primark sa oplatí navšítviť, aj keď pochádzate zo vzdialenejších častí Slovenska!

Spodná bielizeň každého druhu!

Keď už máme obchod ako tak predstavený, prejdime k nákupnému sprievodcovi. Začnime napríklad kútikom so spodnou bielizňou. Na svoje si príde naozaj každý! Nájdete tu sexi ženskú bielizeň vrátane jej Plus Size variant, ale aj vtipné infantilné kúsky, či dokonca dlhé overaly na zips, ktoré imitujú zvieratá. Obzvlášť ma bavia letné dvojdielne šortkové pyžamká so sexi tielkami. Kraťasy s logom Supermana? Žiadny problém! Ak ste skôr rockerská duša, siahnite po motíve Rolling Stones s vyplazeným jazykom.

Z ponuky spodnej bielizne si vyberie naozaj každý.
Z ponuky spodnej bielizne si vyberie naozaj každý.

Primark má rozprávkovú ponuku topánok!

Ak zháňate obuv, ktorá by vám oživila šatník pred novou sezónou, potom výletom do Primarku naozaj nič nepokazíte. Topánok je tam totiž požehnane vo všetkých farbách, vzoroch a výškach podpätkov. Môžem zo skúseností povedať, že topánky mi zatiaľ pomerne vydržali vzhľadom k nízkej cene a dokonca ma ani netlačili. Veľmi obľúbené sú baleríny alebo večerné lodičky či sandále, ktoré sa trblietajú na kilometre ďaleko.

Primark je rajom topánok.
Primark je rajom topánok.

Moje najlepšie kúpené kúsky – inšpirujte sa!

  • Na prvom mieste musím uviesť spodnú bielizeň. Krajkové podprsenky typu Bralette sú nemierne pohodlné a ženské zároveň. Ich trojuholníkový tvar mi sedí úžasne a vytvára veľmi pekný prirodzený dekolt. Cena bola bezkonkurenčných 7 EUR!
  • Veľkú radosť mám zo štýlového letného pyžama. Mierne obtiahnuté čierne tielko je doplnené mini kraťasami s leopardím vzorom. Materiál je z bavlny, takže spanie v ňom je viac ako príjemné. Za cenu 9 EUR sa nedala táto vychytávka nekúpiť!
  • Posledným „kaufom“ pre mňa boli topánky. Tzv. ponožkové tenisky, ktoré sú veľkým trendom a inšpirované dizajnérskou značkou Balenciaga, ma stáli neuveriteľných 10 EUR! A to sa už dámy, skutočne oplatí!

 

Určite vám návštevu Primarku môžem odporučiť. Sama sa neviem dočkať môjho najbližšieho výletu do Viedne, pri ktorom nákupy v Primarku určite nevynechám. Veľmi ma zaujíma ich aktuálna kolekcia. Preto, ak sa tam niektorá z vás rozhodne vydať, napíšte nám do redakcie správu, čo vás najviac zaujalo a aké vychytávky ste si odtiaľ doniesli!

Zdroj obrázkov: Primarkwien.at, Primark.co.uk, Global-blue.com, Fashioncookiesblog.com,
Kirschbluetenblog.blogspot.cz

 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek