Zdravie

V zdravom tele zdraví duch a prevencia je najlepší liek. To sú naše dve hlavné mottá, a preto vám pravidelne prinášame zdravé recepty a užitočné rady zo športu a fitness.
01.08.2022 Šport a fitness
Prečo začať cvičiť jógu? Toto vás presvedčí

O joge ste už určite čo-to počuli. Ide o najznámejší druh cvičenia s vlastným telom na svete. Ak ste doteraz váhali, či sa máte do tohto cvičenia pustiť, po prečítaní článku nájdete možno finálne rozhodnutie. Slovo v preklade znamená obnovenie spojenia individuálneho „Ja“ s univerzálnym „Bytím“. Označuje sa dokonca až ako filozoficko-náboženský smer. Najstaršie zmienky […]

čítať článok

16.05.2022 Zdravie
Doprajte si detox: S týmito tipmi sa správne nastavíte na letný režim

Jar je tu už zopár týždňov a vonku to konečne vyzerá na stále počasie. Zima dala nášmu telu poriadne zabrať, preto je namieste podrobiť ho zdravému detoxu. Prezradíme vám, ako na to.  Detoxikáciu tela si môžeme vysvetliť ako komplexnú očistu organizmu.  Telo by sa pri nej malo zbaviť toxínov rôzneho pôvodu. Napriek tomu, že sa […]

čítať článok

31.07.2020 Diéty a chudnutie
Vyrobte si domácu zmrzlinu – jednoduché recepty

Počas horúcich letných dní príde ako príjemné osvieženie vhod zmrzlina a najlepšia je tá domáca. Nie je zložitá na prípravu a môžeme ju konzumovať bez ďalších úprav alebo aj ako súčasť ovocných pohárov. A presne vieme, čo sme do nej pridali.

čítať článok

08.07.2020 Diéty a chudnutie
Cuketa má minimum kalórií – je to zelenina krásnej postavy!

Cuketa má rovnako ako ostatné tekvice minimum kalórií. Diétna je hlavne podusená – asi 20 kalórií v 100 g. Vyprážaná, ktorá sa v jedálničku často využíva, má síce kalórií viac, ale aj tak je to nepatrné množstvo v porovnaní s vyprážanými mäsovými rezňami. Cuketa je naviac veľmi univerzálna zelenina, môžno ju použiť temer do všetkých druhov pokrmov. Z cukiet sa robia aj koláče, možno ju využiť na sekanú alebo zemiakové placky. Je to dokonalé jedlo pre vašu krásnu postavu.

čítať článok

11.06.2020 Šport a fitness
Nikdy nešportujte bez podprsenky, ak chcete pevné prsia!

Šport formuje nielen naše telo, ale aj nášho ducha. Nesmieme však zabúdať aj na fyzické vyťaženie a na "vedľajšie účinky", ktoré nemusia byť až tak pozitívne. Vedci totiž skúmali fakt, ktorý možno nie je tak prekvapivý, napriek tomu ale ho mnoho športujúcich žien neberie vôbec do úvahy – športovanie bez podprsenky ničí naše poprsie.

čítať článok

12.02.2020 Zdravie
Viete, ako predísť prechladnutiu a chrípke?

Nepríjemné striedanie chladného a teplejšieho počasia je ideálnou príležitosťou ochorieť. Prechody zo studeného počasia von do prekúrených priestorov sú skvelým štartérom pre nachladnutie alebo chrípku. Asi sa vám to už bude zdať otrepané, ale najdôležitejšia je prevencia.

čítať článok

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek