Nie je blond ako blond – odtieňov blond farby je nespočetne veľa!

Myslím, že každá z vás mi dá za pravdu, že ako ženy veľmi rady experimentujeme s farbou našich vlasov. Jeden deň sme fascinované latino divami s olivovou pokožkou a túžime byť tajomné brunetky. Avšak, minimálne počas leta sa nám vlasy jemne zosvetlia od slniečka, čo nás často krát vedie k nekonečným dilemám návratu k nadčasovej blond farbe. Ak je toto váš prípad, čítajte ďalej. Totiž svetlých odtieňov je hneď niekoľko a my vám pomôžeme vybrať si ten správny!

Nájdite tú pravú blond ktorá vám pristane
Nájdite tú pravú blond, ktorá vám pristane.

Platinová blondína? V skutočnosti žiadna prírodná neexistuje!

Platinová blond je najsvetlejší, alebo presnejšie najbelší odtieň, ktorý si môžete predstaviť.
Väčšinou si ľudia predstavujú blondínky práve pod týmto odtieňom, ktorý má zvýrazňovať a dávať do popredia dámske rysy tváre. Avšak práve platinový odtieň je najviac náročným a je veľmi ťažké ho dosiahnuť, pretože často krát môže pôsobiť žlto. Ak si zvolíme tento typ farby, musíme rátať s tým, že jeho dosiahnutie vyžaduje tak silný chemický zásah, že sa nám vlasy poškodia. Preto je obzvlášť nevyhnutná kvalitná starostlivosť.

Svetlá blond má odtieň agátového medu

Vľavo platinový blond odtieň vlasov vpravo svetlá blond
Vľavo platinový blond odtieň vlasov, vpravo svetlá blond.

Svetlá blond farba neznamená úplné vybielenie vlasov ako u platinovej blond. Môžme však tvrdiť, že sa jedná o druhý najsvetlejší odtieň. Rovnako ako u predchádzajúceho typu je nutné podotknúť, že svetlá blond sedí viac prirodzeným blondínkam. Svetlá blond je skôr určená na zjemnenie farby vlasov ako na radikálne zosvetlenie napríklad gaštanovej hrivy. Nezabúdajte, že krásne vlasy sú zdravé vlasy.

Zlatá blond – zlatovlásky sú v kurze!

V porovnaní s predchádzajúcimi odtieňmi je oveľa ľahšie získať tzv. zlatú blond. Nezaťažuje vlasy tak veľmi ako ostatné farby a vyzerá prirodzene. Je najjednoduchšie dosiahnuteľným blond tónom, ktorý je v podstate prechodom z tmavých odtieňov k tým svetlejším. Ak si chcete nechať len zosvetliť svoj odtieň, zvoľte zlatú blond.

Jahodová blond vás odlíši od davu ďalších blondín

Vľavo zlatá blond vpravo jahodový blond odtieň vlasov
Vľavo zlatá blond, vpravo jahodový blond odtieň vlasov.

Jahodová blond je určite unikát medzi blond farbami. Keďže má nádych červených odtieňov, dáva vlasom šmrnc. Je vhodná najmä pre ženy, ktoré sa svojou farbou chcú vymykať klasickým trendom a neboja sa skúsiť niečo nové.

Špinavý blond je najbežnejší odtieň prírodných blondín

Tento odtieň je zrejme najtypickejším a najbežnejším pre svetlé typy. Kombinuje totiž odtieň svetlej a studenej blond a býva najčastejšie spájaný s presvetľovaním. Odtieň sám o sebe vyzerá, ako by pre neho boli použité pramienky pre zosvetlenie, a to najčastejšie v lete, kedy sa vlasy stávajú svetlejšími vďaka slniečku.

Pre popolavú blond musíte vybrať správny odtieň!

Vľavo zlatá blond vpravo jahodový blond odtieň vlasov
Vľavo zlatá blond, vpravo jahodový blond odtieň vlasov.

Popolavá blond v sebe nesie nádych chladnej šedej farby. Najkrajšie ukáže na tmavších typoch. Dávajte však pozor, aby ste to s popolavým tónom neprehnali a aby výsledný efekt nepôsobil príliš zostarnuto!

Ako si vybrať blond odtieň tak, aby mi pristal?

Blond farba má mnoho typov
Blond farba má mnoho typov.

Záverom si zosumarizujme rady, ktoré vám pomôžu pri výbere správneho blond odtieňa. Ako si teda vybrať ten správny, aby mi pristal?

  • Pre svetlejšie typy pleti je najlepšie vybrať odtiene blond v štýle svetlej blond, zlatej blond
    alebo jahodovej blond. Platinová blond môže v tomto prípade pôsobiť neprirodzene a
    dávať pleti nezdravú farbu.
  • Normálnym typom pleti, teda ani svetlým, ani tmavým, sa hodia takmer všetky vyššie uvedené blond
    odtiene. Záleží teda len na vás a vašej fantázii a kreativite.
  • Tmavšie typy pleti bývajú najčastejšie spájané s tmavšími odtieňmi blond. Ak si prajete iba zosvetliť svoju existujúcu farbu, skúste tiež siahnuť po karamelových alebo zlatistých odtieňoch. Nezosvetľujte celú plochu vlasov, ale len časť prameňov.

Stále neviete jednoznačne, ktorý blond odtieň je pre vás to pravé orechové? Máme pre vás riešenie:

Prirodzený a neodolateľný look Balayage!

Technika Balayage pristane nielen hviezde seriálu Sex v meste Sarah Jessica Parker ale aj Jessica Biel
Technika Balayage pristane nielen hviezde seriálu Sex v meste Sarah Jessica Parker, ale aj Jessice Biel.

Ak vás nebavia zabehnuté trendy platinovej či zlatej blond, ale chcete vyniknúť prirodzeným a súčasne sofistikovaným lookom, stavte na zosvetlenie Balayage podobne ako Jessica Biel či Sarah Jessica Parker. Táto zmes odtieňov vytvorí z vašich vlasov umelecké dielo, na ktoré budete hrdá.  Nejde o klasický melír, ale o aplikáciu valér tón v tóne štetcom priamo na vlasy a bez použitia alobalu!

Ťahom štetca vznikajú tóny v rôznych intenzitách a kontrastoch, pričom prechody medzi pramienkami sú plynulé. Technika Balayage je úžasná v tom, že sa prispôsobuje individuálnym potrebám jej nositeľky- je možné zvýrazniť črty tváre, či dokonca opticky zväčšiť objem vlasov. To všetko bez ohľadu na vašu farbu vlasov – môžte byť blondína, bruneta, ale aj „ryšavka“! Tak čo dámy, trúfnete si?!
Alessandra Ambrosio a Isabel Lukas si tiež obľúbili farebnú techniku Balayage

Alessandra Ambrosio a Isabel Lukas si tiež obľúbili farebnú techniku Balayage.

 

Zdroj obrázkov: Becomegorgeous.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek