Pánske tašky a kufre

Späť

Bavlna

Bavlna je obľúbeným materiálom využívaným pri pánskych tzv. tote taškách a niektorých ruksakoch. Muži, ktorí majú záujem o nákup ekologicky šetrných tkanín, môžu hľadať organickú bavlnu. Tašky z bavlny sú dobré pre ľahké použitie.

Gore-tex

Gore-tex je vysoko kvalitná vodotesná tkanina. Muži, ktorí žijú náročný, aktívny život, alebo majú radi dobrodružné cestovanie, by určite nemali opomenúť tašky vyrobené z Gore-Tex-u. Používa sa tiež pri batožinových kufroch a batohoch.

Koža

Mnohé kufríky a tašky sú vyrobené z pravej kože. Hoci je koža drahá, tento dlhotrvajúci materiál dodá každému  výrobku istý nádych luxusu. Ak kupujete kufrík, alebo tašku ako darček, mali by ste určite zvážiť kožu.

Nylon a polyester

Športové tašky a vaky bývajú obyčajne vyrobené z nylonu, ktorý je ľahký a často mierne lesklý. Nevýhodou nylonu je jeho jemnosť - ako textília vydrží menej. Ľahko sa natiahne, roztrhne alebo rozreže. Polyester je ľahká a pritom odolná tkanina. Ľahko sa čistí, odoláva poškodeniu a opotrebeniu. Polyester je ideálny, ak vyberáte batoh, či tašku na časté cestovanie.
Ďalej

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek