Kabelky od Iconoclasts Louis Vuitton sú tu!

Louis Vuitton pozval šesť popredných dizajnérov a umelcov, aby ukázali, čo dokážu s jeho kultovým monogramom. Vzniklo aj boxovacie vrece!

Karl Lagerfel, Christian Louboutin, Cindy Sherman, Frank Gehry, Marc Newson a Rei Kwakubo – to je šesť popredných osobností svetového dizajnu, umenia a samozrejme aj módy, tzv. Iconoclasts – ktoré Louis Vuitton oslovil so svojím nápadom vytvoriť ikonické a funkčné „niečo“ s využitím kultového Louis Vuitton monogramu. Ak niektorú z týchto osobností nepoznáte, vráťte sa k nášmu predchádzajúcemu článku Louis Vuitton vyzval módnych návrhárov a umelcov, ktorý celý projekt aj jednotlivé osobnosti do neho zapojené, podrobne predstavoval. Vďaka úžasnému nápadu, ktorý mal osláviť 160. výročie založenia Louis Vuitton, vzniklo niekoľko úžasných kúskov – kabelky od Iconoclasts, ktoré si nesmiete nechať ujsť.

To, že má ísť o funkčnú vec, bola jediná podmienka, ktorú dizajnéri dostali. Louis Vuitton im ponechal inak úplne voľnú ruku. Použitie monogramu ako motívu bolo samozrejmosťou. A čo týchto šesť hláv, patriaci medzi najkreatívnejšich ľudí na zemeguli vytvorilo? Pár ukážok už ste videli, ale stojí za to sa pozerať ďalej. Nájdete tu tiež fotogalérie s cenami, za ktoré si tieto úžasné ikonické kúsky môžete kúpiť. Kolekcia, ktorú Karl Lagerfel, Christian Louboutin, Cindy Sherman, Frank Gehry, Marc Newson a Rei Kwakubo vytvorili, sa totiž skutočne ako limitovaná kolekcia predáva. Ceny týchto umeleckých, ale funkčných monogramových dielik, začínajú na 2790 $.

Karl Lagerfeld x Louis Vuitton – antistresová kabelka ako boxovacie vrece

Ako najväčší king celého projektu sa podľa mňa ukázal Karl Lagerfeld. Ten vytvoril lodný kufor, do ktorého hravo schováte boxovacie vrece s monogramom. Ten je samozrejme v podobe kabelky súčasťou. Rovnako tak ako boxovacie rukavice s monogramom Louis Vuitton a kabelka na ne. To samozrejme hneď naznačilo, aké tvary kabeliek s monogramom Lagerfeld pre Louis Vuitton navrhol. Uchvacujúca je predovšetkým kabelka v tvare vreca, ktorú zdobí miesto popruhu obrí zlatý reťaz.

Christian Louboutin x Louis Vuitton – monogram a milovaná RED

Miláčik všetkých topánko-maniačok, Christian Louboutin, vytvoril sériu troch kabeliek. Klasickú kabelku v LV tvare, „dôchodcovskú“ nákupnú tašku na kolieskach a minimalistickú listovú kabelku na tabliet, ktoré je ale súčasťou kolieskové tašky a samostatne sa nepredáva. A rovnako tak, ako nás na louboutinkách fascinuje ich dokonca patentom chránená červená podrážka, tak nás červená bude fascinovať aj na kabelkách Louboutin for Louis Vuitton. Objavuje sa decentne vo švíkoch, ale vždy sa prekvapivo objaví aj na zadnej strane kabelky. Rovnako tak, ako prekvapuje na podrážkach louboutiniek.

Cindy Sherman x Louis Vuitton – kolekcia polepená cestovateľskými nálepkami

Fotografka Cindy Sherman sa, podobne ako Laferfeld, inšpirovala lodnými kuframi a cestovateľskou históriou produktov Louis Vuitton. Okrem messenger kábeli s monogram polepenej nálepkami zo sveta, vytvorila s monogramom tiež úžasný lodný kufor, ktorý sa dá rozkladať ako dámska toaletka.

Frank Gehry x Louis Vuitton – kabelka, ktorá (ne)stojí za to!

Slávny architekt Frank Gehry navrhol malú 3D kabelku, veľmi pripomínajúcu práve stavbu, alebo niekomu možno tak trochu žehličku. Na kabelke od Gehryho je zaujímavé, že ju vlastne nikdy rovno nepostavíte a vo svojom minimalizme je súčasne veľmi extravagantná. Pripomeniem vám, že Frank Gehry, americký architekt kanadsko-poľského pôvodu, je tiež autorom slávneho pražského „Tančícího“ domu. Milovník dekonštruktivizmu teraz roztancoval pre zmenu kabelku.

Marc Newson x Louis Vuitton – batoh ako plyšový miláčik

Dizajnér Marc Newson, ktorý sa zameriava predovšetkým na priemyselný dizajn, urobil z miláčika kabelky Louis Vuitton miláčika 2.0. „Je to taký plyšáčik“, začne sa zrejme hovoriť o batohu, ktorý ako kabelku s monogramom pre Louis Vuitton Newson vytvoril. Batoh totiž kombinuje tradičné plátno monogram a veľké kožušinové časti. „Veľké dievčatá“ si tak môžu svoju louisvuittonku brať aj ako plyšáka do postele, smelo batoh vyžiť ako vankúšik do auta a poslúži aj ako náhrada mileneckého tepla, keď ste práve single.

Rei Kwakubo x Louis Vuitton – Pozor! Vaša kabelka má dieru!

Nakoniec som si nechala Rei Kwakubo. Zakladateľka kultovej značky Comme des Garçons, ktorá verí, že kreativita v móde nepozná hraníc, ani tentoraz nesklamala. Jej kabelku Louis Vuitton, ako by skrz naskrz prehrýzli myši. Zdobia ju totiž obrie diery, ktoré Rei Kwakubo vystríhala na plátne tašky. Kabelka pre LV má veľký rozmer a je to taká ta obľúbená kabela na všetko. Pozor ale na to, že diery sú skutočné a z kabelky by vám nevypadla len rúž, ale aj mobil alebo napríklad rožky. Aby bola kabelka použiteľná, má vnútorný vyberateľný vak.

Šesť „obrazoborcov“ očarilo aj v editoriáli Harpers Bazaar

Prvý, kto odhalil kúsky z Icononoclasts projektu pre Louis Vuitton bol časopis Harpers Bazaar. Už v júni vo svojom editoriály publikoval fotky, na ktorých pózovali Karl Lagerfel, Christian Louboutin, Cindy Sherman, Frank Gehry, Marc Newson a Rei Kwakubo aj so svojimi ikonickými kúsky s monogramom LV.

Zdroj obrázkov: Louis Vuitton – projekt Iconoclasts, editorial Harpers Bazaar – repro foto

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek