Premýšľate nad zmenou účesu? V prvom rade zvážte tvar vašej tváre

Ak už dlhšie premýšľate nad zmenou štýlu vášho účesu, ste na správnej adrese. V roku 2023 vládne vlasom toľko trendov, že si určite každá vyberie ten najvhodnejší strih. 

Dá sa všeobecne povedať, že časy komplikovaných stylingov sú preč. Vlasom vládne sloboda. Ak ste boli roky zvyknutá na striktne jednu dĺžku, ktorá najviac vyhovovala vášmu tvaru tváre či bola pre vás praktická, nemusíte sa báť spraviť krok do neznáma.

Na čo dbať pri výbere strihu?

Pri výbere nového strihu je základom poznať svoju tvár. Pravdepodobne ste už videli dámy, ktoré vyzerali v tvári zbytočne pribrato či naopak – strhane. To všetko môže docieliť zle zvolený účes – dĺžka, ale aj strih. Rovnako musíte dbať na umiestnenie, ale aj veľkosť a tvar očí či pier. Možno si poviete, že to nie je dôležité, opak je pravdou. A s týmto vám pravdepodobne poradí len skúsená kaderníčka.

Ak máte hranatú tvár, teda v popredí je vaša čeľusť, máte štvorcový typ tváre, budete pravdepodobne chcieť výrazné črty zjemniť. Tým správnym účesom pre vás bude ofina na stranu, ktorá je tento rok veľmi trendy. Je to v podstate klasická ofina, avšak cestičku je lepšie si rozdeliť pri mokrých vlasoch viac na bok – ktorý uznáte za vhodné – a tým pádom ju prehodiť na jednu stranu. Aj s klasicky položenou ofinou sa dá pohrať. Ofiny sú stále trendy. Pozrite sa aj po tkzv. „záclonovej ofine“.

Ak máte tvár podlhovastú respektíve oválnu, taktiež nespravíte krok vedľa s ofinou. Otázkou je však dĺžka, príliš krátke vlasy totiž môžu vašu tvár ešte viac predĺžiť, ani moc dlhé nie sú výhra. Dĺžka po koniec tváre bude vyzerať perfektne. Ak rozmýšľate nad strihaním, môžete to vyskúšať. Viac objemu dodá zase prestrihanie vlasov v zadnej časti. Nejde o postupku, ale kaderníčka vám vlasy vzadu zastrihne do jednej dĺžky, ktorá vytvaruje objem. Ale pri oválnej tvári sa nemusíte báť ani iných trendov, je to veľmi univerzálny typ tváre.

Mínus na váhe bez chudnutia 

Aj účes dokáže s postavou divy, skutočne môže odobrať niekoľko kilogramov. Nemusíte však mať kilogramy navyše, aby ste mali okrúhlu tvár. Možno ste v skutočnosti veľmi štíhla, len máte okrúhlu tvár, čo nie je výhra, no môže byť skutočná pýcha. Aj s týmto tvarom tváre sa dajú vyčarovať účesové divy. Radšej ako nechať holú tvár, pár prameňov by vám malo do nej padať. Preto je vhodné pohrať sa s účesmi. Radšej ako vlnité vlasy, nechajte si ich rovné alebo zvoľte len jemné vlny. Tabu pre vás je cestička na stred, rovný bob po uši, veľmi krátky chlapčenský strih aj príliš krátka ofina.

Farebný odtieň rola 2023 

Aké farby vládnu roku 2023? S hnedou ani blond sa lúčiť nemusíte, ak chcete drobnú zmenu, trendy sú všetky typy melírov či balayage. Výraznejšiu zmenu môžete privítať s červenou, ak ste brunetka. Práve červené odlesky sú v hnedej obrovským trendom tohto roku. Pozor však na intenzitu červenej. S tou správnou vám poradí vaša kaderníčka. Pri zmene farby treba zvážiť odtieň pokožky – či ste bledý, alebo svetlý typ.

Zdroj fotografií: Pinterest

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek