Blúzky

Späť

Presýpacie hodiny

Tento typ postavy má na výber takmer z akejkoľvek verzie blúzky. Ideálne je siahnuť po blúzke s opaskom a naopak, vyhýbať by ste sa mali veľkým vzorom a prezdobenej potlači, ktorá opticky potláča vašu siluetu.

Hruška

Aby ste vyrovnali asymetriu postavy, v dekolte vyhľadávajte riasenie a volány, v páse naopak hladkú rovnú látku. Akékoľvek iné aplikácie a detaily v spodnej časti blúzky vám zbytočne opticky pridajú kilá.

Obrátený trojuholník

Ženy so širšími ramenami by mali siahať po blúzkach s výstrihom do tvaru písmena V, ktorý odpúta pozornosť od ramien. Pre tie odvážnejšie odporúčame blúzky s odhaleným jedným ramenom, no nikdy nie s lodičkovým výstrihom.

Jablko

Tento typ postavy ocení blúzku, ktorá je síce voľná, ale v páse má opasok. Tiež sú vhodné kúsky, ktoré viete zastrčiť za nohavice s vysokým pásom a opticky tak zoštíhliť a predĺžiť postavu.

Obdĺžnik

Ženy s chlapčenským typom postavy môžu siahať po blúzkach s riasením v okolí krku, dekoltu a ramien. Taktiež sa im hodí blúzka tzv. peplum, ktorá nad bokmi vytvára malú sukničku. Tá vám opticky rozšíri boky, a tak budete pôsobiť súmernejšie.
Ďalej
Veľkosť
Obchod

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek