Dámske saká

Späť

Chlapčenská postava

Ženy s rovným typom postavy potrebujú väčšinou opticky vytvoriť ženské krivky. Vyberte si sako s opaskom či retiazkou okolo pása, aby ste vytvorili dojem presýpacích hodín. Naopak vyvarujte sa dlhých voľných strihov, ktoré môžu byť viac na škodu.

Tvar hrušky

Takáto postava by sa mala zamerať najmä na výraznejší vrch, čo môžete dosiahnuť vďaka štruktúrovaným ramenám či dvojradovému zapínaniu. Z doplnkov siahnite po výraznom náhrdelníku alebo zaujímavej šatke uviazanej okolo krku.

Presýpacie hodiny

Pre tento typ postavy je ideálne nájsť si mierne vypasované sako, ktoré sa končí tam, kde sa začínajú rozširovať vaše boky. Na výber máte vzorované aj pestré jednofarebné kusy, ktoré oživia aj jednoduchý outfit na každodenné nosenie.

Tvar obráteného trojuholníka

Opačná situácia než pri tvare hrušky, kde na postave dominuje väčšie poprsie. Týmto dámam pristane obtiahnuté alebo ľahko obtiahnuté sako s jednoradovým zapínaním a s nie príliš uzavretými klopami pri krku, ktoré tak pôsobia ležérnejšie.

Tvar jablka

Ak máte hrudný kôš, pás a boky v rovnakej línii, siahnite po saku, ktoré vás opticky vytvaruje. Ideálne sú dlhšie (pod zadok) s hlbokým véčkovým výstrihom na zdôraznenie poprsia, opaskom na užší pás a so zvislými pásikmi na predĺženie siluety.
Ďalej
Veľkosť
Obchod

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek