Zoznámte sa s H&M ako s lovcom celebrít!

Módny reťazec H&M viac menej s pravidelnosťou už od roku 2004 predstavuje svoje spoločné kolekcie s prestížnymi svetovými dizajnérmi. Avšak občas sa medzi nich vpletiete aj kolekcia, za ktorou stoja celebrity. H&M tak má za sebou spoluprácu s Madonnou, Kylie Minogue, Davidom Beckhamom, Anna Dello Russo alebo Beyoncé.

Spolupráca H&M s celebritami a módnymi ikonami začala Madonnou v roku 2006. Rozhodne ale nejde len o to, že by za kolekciami tieto celebrity vrátane Madonny len stáli ako ich tváre. Naopak! Celebrity pre H&M kolekciu obvykle vytvoria, alebo sa na jej vzniku aspoň úzko podieľajú.

Celebrity ktoré spolupracovali s HM

Ikony, ktoré spolupracovali s H&M

2006: Madonna

2007: Madonna, Kylie Minogue

2012: David Beckham

2012: Anna Dello Russo

2013: Beyoncé

S Madonnou v H&M

Madonna pre HM rok 2006
Madonna for H&M – rok 2006

Filozofia Masstige (mass+prestige) je to, čo viedlo H&M k spolupráci so speváčkou Madonnou – predávať prestížnu módu za ceny dostupné pre masu. A keď to navyše ide okoreniť celebritou, akou je Madonna, prečo nie! A tak H&M v roku 2006 oznámilo, že Madonna pre neho navrhne kolekciu, ktorá sa bude predávať v butikoch H&M. Kolekciu síce nakoniec zvalcovala kritika, ale napriek tomu sa kolekcia dočkala svojho lepšieho pokračovania v roku 2007. Madonna si svoju vlastnú kolekciu v roku 2007 uviedla sama videoreklamou, kde si zahrala „módnu dominu“.

Reklama Madonna HM rok 2007Madonna v reklame pre HM 2007
Madonna for H&M – rok 2007
Trenčkot navrhnutý Madonnou pre HMOblečenie navrhnuté Madonnou pre HM 2007

H&M miluje Kylie

V roku 2007 nadviazalo H&M spoluprácu so speváčkou Kylie Minogue. Austrálska popová kráľovná sa tentoraz stala iba tvárou kampane. Alebo presnejšie povedané telom, pretože sa stala tvárou plážovej kolekcie s názvom H&M miluje Kylie. H&M spojilo predaj plážovej kolekcie s charitou a desať percent z predaja získala humanitárna organizácia Water Aid, ktorá pre najchudobnejšie krajiny sveta zaisťuje pitnú vodu.

Kylie Minogue pre HM rok 2007
Kylie Minogue for H&M – rok 2007
Kylie Minogue v plážovom oblečení HMKylie Minogue v plavkách HMKylie Minogue s tunikou HM

H&M si kúpilo aj Beckhamovo telo!

To myslím s nadsádzkou. Skutočnosť je taká, že v roku 2012 nadviazala značka H&M partnerstvo s futbalovou hviezdou Davidom Beckhamom a vznikla kolekcia spodnej bielizne David Beckham Bodywear. Partnerstvo je veľmi úspešné a pokračuje dodnes.

David Beckham pre HM rok 2012
David Beckham for H&M – rok 2012
Reklama Davida Beckhama pre HMDavid Beckham v teplákoch HM

Anna Dello Russo – šialená žena s odvážnym prístupom k móde!

Má cez päťdesiat, šatník plný módnych kúskov, na ktoré hneď tak niekto nemá odvahu a skvelú prácu – je editor-at-large a kreatívna konzultantka japonskej edície Vogue. Slávny fotograf Helmut Newton ju nazval fashionmaniačkou. A mal pravdu – ako inak nazvať ženu, ktorá vlastní viac ako 4000 párov tých najdrahších topánok? Dnes už má Anna Delo Russo svojou vlastnou vôňu a za sebou skutočne úspešnú spoluprácu s módnou značkou H&M na kolekcii šperkov a módnych doplnkov. Topánky, okuliare, šperky, kufre aj páperové klobúky – to všetko fascinovalo v kolekcii, ktorej dráždivá farebnosť dokonale ladila s osobnosťou Anna Delo Russo. Kto ju u nás do doby, než ju predstavilo H&M poznal? Myslím, že takmer nikto. Pritom Anna je persóna módneho sveta, ktorú treba sledovať. Minimálne vás pobaví!

Anna Delo Russo pre HM rok 2012
Anna Delo Russo for H&M – rok 2012
Doplnky Anna Dello Russo pre HMTašky a doplnky od Anna Dello Russo pre HM

H&M si uzurpovala najviac sexy speváčku sveta – Beyoncé Knowles!

Vlani H&M predstavilo spoluprácu s Beyoncé Knowles – opäť na plavkovej kolekcii. Kampaň aj fotky pripomínali staršiu spoluprácu s Kylie Minogue. V letnej plavkovej kampani si Beyoncé aj zaspievala.

Plavky Beyoncé pre HM rok 2013
Beyoncé for H&M – rok 2013
Beyonce v plavkách HMBeyonce v plážovom oblečení HM

Zdroj obrázkov: H&M, Google

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek