Značka D&G končí – rozlúčila sa v Miláne štýlovou kolekciou z luxusných šatiek!

Fáma sa potvrdila a značka D&G končí, či definitívne, alebo len na čas, to sa uvidí. Pravdou je, že aj keď majitelia značky a jej dizajnéri, Dominic Dolce a Stefano Gabbana tvrdí, že sa značka iba pridruží pod značku Dolce & Gabbana, určite prídeme každý rok o dve skvelé kolekcie, ktoré rad D&G ponúkal.

Práve na prebiehajúcom milánskom Fashion Weeku oznámili návrhári Domica Dolce a Stefano Gabbana koniec značky D&G. Značka D&G tak ako stálica módneho trhu skončí po 17-tich rokoch, čo ju obdivujeme po boku jej „luxusnejšiej sestry“, značky Dolce&Gabbana.

Prečo dizajnéri značku zatvárajú? To samozrejme úplne jasne nepovedali. Pravdou však je, že hoci značka D&G mala byť radom pre bežného smrteľníka, hranice medzi značkami D&G a Dolce&Gabbana sa v poslednej dobe úplne zotreli. Návrhári tak tvoria vždy dve tematicky rôzne kolekcie pod alternatívnymi značkami každú sezónu. Značka sa navyše vôbec nepredáva zle a D&G za rok 2010 utŕžila na tržbách vyše 400 miliónov Euro.

Návrhári ale vyhlásili, že sa chcú venovať už len svojej hlavnej značkovej línii, t.j. značke Dolce&Gabbana: „Chceme ešte viac sily a energie investovať do našej hlavnej línie“, vyhlásilo návrhárske duo pre médiá na Milano Fashion Week.

Domico Dolce a Stefano Gabbana

Domico Dolce a Stefano Gabbana

Veľká retrospektíva posledných kolekcií D&G

Zdroj obrázkov: Style.com, Google.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek