Nový rok, nová ja: Prestaňte si dávať zbytočné predsavzatia, stačí sa riadiť týmto

Je tu nový rok a s ním prichádzajú aj predsavzatia, ktoré si tradične mnoho z nás na jeho začiatku dáva. Otázkou je, koľko vydržia. Predsavzatia si však vôbec nemusíte dávať, stačí si spraviť poriadok v momentálnom stave vo vašom živote.

Uplynulý rok ovplyvnila tak ako predošlý pandémia koronavírusu. Mnohým z nás sa z tohto dôvodu nepodarilo naplniť svoje vízie do roka 2021 – cestovanie sa stalo poriadne náročne až priam úplne nemožné, prácu sme museli vykonávať prevažne z domu, štúdium z domu nebolo také, ako si mnoho študentov predstavuje. Do roku 2022 množstvo z nás vchádza s tým, aby bol tento rok lepším a pandémia koronavírusu prestala byť témou číslo jeden v médiách, ale aj v bežných životoch.

Koniec znamená nový začiatok

Znie to už ako klišé, ale všetko je skutočne o tom, ako myslíme. Ak sú vaše myšlienky „ružové“, váš život sa razom môže otočiť k lepšiemu. Dostali ste výpoveď v práci? Nevadí.  Konečne máte možnosť robiť to, čo ste vždy chceli, no báli ste sa zmeny. Zistili ste, že štúdium vás nenapĺňa? Ešte stále máte možnosť začať študovať na novej škole. Váš šatník vás nudí? Predajte svoje oblečenie alebo staré kúsky vymeňte na bazároch a spravte zo seba novú módnu ikonu. Rok 2022 je na to ideálny.

Nový rok znamená nový začiatok. (Foto: Unsplash.com)

Podľa numerológie je rok 2022 tzv. šesťkovým rokom. Súčet jeho čísel totiž dáva výsledok šesť. Podľa numerologického hľadiska je toto číslo symbolom harmónie, rodiny, lásky či krásy, ale aj obchodného „ducha“. Pre všetky kreatívne duše sa bude spájať s činnosťou v ich obore. Šestka praje rovnako partnerským vzťahom. Predpokladá sa väčší počet svadieb, ale aj narodení detí. No, vzťahom praje všeobecne, nielen mileneckým, ale aj tým kolegiálnym. V roku 2022 sa bude väčšina z nás dokázať lepšie vcítiť do pocitov druhých. Následky pandémie na seba nenechajú dlho čakať a my budeme často odkázaní na pomoc druhých.

Má zmysel dávať si predsavzatia? 

Predsavzatia nám dávajú pocit, že dokážeme mať svoj život vo vlastných rukách. Je to tak skutočne? Pandémia, v ktorej žijeme už tretí rok nás presvedčila o opaku. Náš život nemusia ovládať sľuby, ktoré dáme samým sebe v duchu. Ak chcete skutočne niečo začať robiť, svoje ďalšie kroky v živote si spíšte do diára. Vyčleňte si na to samostatný zošit, ktorý budú napĺňať podnety, vďaka ktorým môžete zlepšiť svoj aktuálny stav v živote. Ak niektorý z nich úspešne naplníte, jednoducho si ho „odfajknite“ a vaše sebavedomie, že ste niečo zo zošita prianí splnili, rázom stúpne nahor a odrkadlí sa to aj na vašom psychickom stave.

Aj ďalší rok ste si dali predsavzatie schudnúť? (Foto: Unsplash.com)

Medzi najčastejšie predsavzatia do nového roka patrí schudnúť či začať cvičiť. Nájdete sa v tom aj vy? Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, či skutočne potrebujete zhodiť kilá. Základom je cítiť sa dobre vo vlastnom tele. Ak vám spoločnosť, sociálne siete či známi, ktorí vo vašom živote nezohrávajú popredné miesta, vravia, že by sa vám hodilo zhodiť nejaké to kilo, nemá to žiadny zmysel. Svoje krivky milujete, máte obľúbené módne kúsky, ktoré vám dokonalé sadnú? Tak to pre druhých nerobte. Jesť zdravo je však dôležité, nezabúdajte na to, no všetko robte v prvom rade pre seba.

Aj takto môžu vyzerať vaše ciele v roku 2021

  • Naberte odvahu pustiť sa do toho, čo ste roky odkladali: Môže to byť učenie sa cudzieho jazyka, nový módny štýl či účes.
  • Majte viac empatie: Rok 2021 nás naučil, že sme všetci na jednej vlne. Aj z tohto dôvodu by ste mali mať pre druhých viac pochopenia a snažiť sa naučiť vychádzať lepšie či už s kolegami v práci, alebo s členmi vašej rodiny.
  • Podporujte domácu ekonomiku: Nakupujte v našich obchodoch a, ak sa to dá, kupujte si lokálne potraviny.
  • Prestaňte zúfalo hľadať lásku: Namiesto toho, aby ste tlačili na pílu a snažili sa neostať sami za žiadnych okolností, radšej nechajte všetkému voľný priebeh. Obzvlášť láske.
  • Nesnažte sa schudnúť: Namiesto toho začnite jesť zdravo a nájdite druh pohybu, ktorý vás dokonalo odreaguje. Nerobte ho však len preto, aby ste zhodili kilá. Prvoradou motiváciou pre vás musí byť radosť z pohybu a objavovanie nových chutí.

 

Titulná fotografia: Autorská koláž (Foto: Unsplash.com)

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek