Vzorované nohavice – áno! Takto však rozhodne nie!

Vzorované nohavice osviežujú šatník, ale sú presne tou časťou oblečenia, ktorou dokážeme všetko pokaziť. Nedokážeme je totiž správne kombinovať, avšak na našu obranu možno povedať, že nás zvyčajne k týmto úplne zúfalým kombináciám vedú priamo predajcovia. Výlohy butikov bývajú plné zúfalých pokusov o outfity so vzorovanými nohavicami a mi sa nimi často inšpirujeme. Takto ale rozhodne nie!

Do svojich jesenných Pre-fall kolekcií, ktoré dnes už sú na pultoch butikov, zahrnuli návrhári často vzorované nohavice. Avšak kreativita predajcov pri predstavovaní kolekcií v butikoch, ale aj naše, skĺzla len k dvom variantám. Prvá je kombinácia nohavice a tričko alebo top – zvyčajne biele, čierne, u tých „módne vyspelejších“ vo farbe zladené s niektorou farbou vzoru nohavíc. V chladnejších dňoch a obdobiach potom triko nahrádzame svetríkmi a pulóvrami, prípadne košeľami, aby sme vytvorili tie najzúfalejšie outfity, aké si len viem predstaviť. Je to kombinácia mladšej generácie. A hoci je prakticky rýchla a finančne nenáročná, ako som už bez servítky naznačila, trendy rozhodne nie je a rýchlo by ste mali na ňu zabudnúť. Stretávať v obchodných centrách móduchtivé slečny a ženy navlečené do divne zladených vzorovaných nohavíc a prapodivných pulóvrov uráža módny vkus!

Nohavice značiek J Crew a Tucker
Nohavice značiek J. Crew a Tucker sú podarené. Avšak takáto kombinácia ich zaručene zabije. Vždy myslite na to, že predajca, ktorý vám je v týchto kombináciách prezentuje, mohol proste len narýchlo k nohaviciam niečo obliecť. Vy takto rozhodne nechoďte ani s košom!

Druhou kombináciou pre „zúfalky“ je kombinácia oblečenia: vzorované nohavice + tričko + sako. Hneď ako hovorím o druhej kombinácii, akoby som videla zástupy päťdesiatničiek a šesťdesiatnic. Dnes stále skvele v tomto veku vyzerajúce a udržiavané ženy priamo milujú túto kombináciu. Najmä v lete, alebo v prvých teplých dňoch. K môjmu zdeseniu aj moja mama, v tejto kombinácii vyráža na dovolenku alebo do práce, keď sa chce rýchlo obliecť alebo si povie, že dnes si dopraje v práci trochu pohodlia. K tomu make-up s výraznejším rúžom… skutočná módna katastrofa. Keď sa náhodou objavím doma, vždy ju rýchlo presvedčím, že sa má ísť prezliecť a podobnú kombináciu na seba už radšej nikdy nedávať.

Nohavice značiek Diane von Furstenberg Theory a DKNY
Nohavice značiek Diane von Furstenberg, Theory a DKNY sú typickým príkladom toho, čím si chcú módnu šeď osviežiť aj zrelší z nás. Priznajme si ale, koľkokrát sa to podarí?

Teraz si možno poviete, že si vzorované nohavice radšej odpustíte a do svojho šatníka už je nepustíte. Prečo ale? Stačí sa ich naučiť kombinovať vkusnejšie a módne. Každé však vyžadujú trocha kreativity a hry. Proste sa postavte pred zrkadlo a skúšajte. Možno dokážete nájsť využitie pre nenosenú blúzku, opasok alebo veľký šperk. Najskôr skúste nové kombinácie z toho, čo máte doma. Až pri úplnej bezradnosti vyrazte niečo dokúpiť. Hľadanie nových kombinácií môže byť zábavným spôsobom, ako stráviť sobotu alebo voľné popoludnie, ale môžete sa do svojich fashion pokusov pustiť aj s kamarátkou. Avšak nikdy sa nenechajte natlačiť do niečoho, v čom sa necítite dobre, aj keby vám kamarátka danú kombináciu ktovieako chválila. Základom je, že sa musíte cítiť vo svojej koži vy sama.

Vieme ako na vzorované nohavice: Štýlové kombinácia pre tohtoročnú jeseň!

Takmer harlekýnsky vzorované nohavice Moschino upútajú na prvý pohľad. V kombinácii s trikom, pulóvrom alebo klasickým sačkom, by však boli nudné. Skúste ich kombinovať s priehľadnou blúzkou alebo čipkovaným tričkom. Ideálny je výrazný golier, ktorý harlekýnsky vzhľad ešte viac dotvorí. K týmto nohaviciam patrí topánky na podpätku alebo topánky s platformou a podpätkom. Aj keď máte kratšie nohy či širšie boky, podpätok vám v týchto úzkych nohaviciach pomôže zoštíhliť siluetu vašej postavy. Na blúzku potom už len hodíte podľa potreby sačko, flaušový kabátik alebo svetrík.

Vďaka jarnej dizajnérskej kolekcii Marni s H&M sa táto talianska značka dostala do väčšieho povedomia aj u nás. Pritom ide o značku sediaci na vrchole módnej špice. Vďaka jej vzťahu ku vzorom o nej nemožno teraz nehovoriť. Pre Marni sú totiž nevšedné vzory charakteristické. Ak pôjdete v štýle Marni, poobzerajte sa priamo po vzorovanom kostýme. Vzorované nohavice však nemusíte kombinovať len so sakom. Skúste kombináciu s rovnako vzorovaným trikom alebo blúzkou. Výhodou je, že tu nemusíte príliš premýšľať, či takto áno, alebo nie. Kombináciu vám značka naservíruje priamo. Tu snáď potom už nejde nič pokaziť.

Tip Moda.sk: Lacnejšie ako Marni kúpite celovzorovaný nohavicový komplet v H&M. Za nohavice zaplatíte 39,95 € a za top 29,95 €.

To, čo by nás napadlo v prvej chvíli, je obliecť si k týmto háčkovaným skinny nohaviciam Missoni v podobe legín čierny, v horšom prípade béžový svetrík. No, prečo nie! Avšak svetrík by mal vynikať napríklad veľkým šálovým golierom alebo napríklad zvonovými rukávmi. Môže byť tiež háčkovaný a priehľadný, poodhaľujúci váš korzetový top v rovnakej farbe pod ním. Avšak pozrite sa, akú dokonalú kombináciu nám predstavila značka Missoni. Vzorované háčkované nohavice nakombinovala s kabátikom s kontrastným čiernym lemovaním okrajov kabátika a pásku. Úchvatne vyzerá kožušinový golier. K oblečeniu v tomto štýle si ešte oblečte topánky v štýle rockovej star a váš jesenný outfit bude úplne dokonalý. A bez kožušinového goliera možno už budete môcť v takomto komplete vyraziť onedlho.

Nohavice, aké má v ponuke Gucci, síce priamo volajú po na začiatku našich odporúčaní zavrhovanom sáčku, pravdou ale je, že nie je sako, ako sako. Tieto skrátené vzorované 7/8 nohavice zdobené sirôtkami vyžadujú sačko elegantné, dokonca z lesklejšieho materiálu, ktoré musí byť kratšie. Malo by iba tesne zakrývať opasok. Dlhé sako v pánskom štýle k nim kombinovať rozhodne nesmiete. Nohavice by vyzerali lacno a vaše silueta prešlo. Do nohavíc je najvhodnejšie tričko, ale elegantnejšie, blúzkové. Dobre bude vyzerať s dekorovaným stojačikom. Všetko by ste ale pokazila aj nevhodnými topánkami. Tieto nohavice budú možno tým posledným, k čomu si ešte na jeseň obujete páskové sandále alebo lodičky. Vyvarujte sa ale členkových topánok. S týmito nohavicami by vyzerali príšerne!

Zdroj obrázkov: kolekcia návrhárov, Style.com, Net-a-porter.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek