Vyskúšali ste top trendy leta 2019?

Hity prehliadkových mól na aktuálnu letnú sezónu sú naozaj rôzne. Dizajnéri vytvorili kreácie podobné 90.rokom, ale prinavrátili život taktiež rokom 70. Kiež by ženy v tomto období mali takú slobodu v obliekaní ako máme my dnes – bez toho, aby ich spoločnosť neodsúdila, že sú bez „zvoňákov“ out.

Výhodou módnej éry, ktorú žijeme je naozaj to, že si môžeme vybrať presne taký trend, ktorý lichotí našej postave, je zároveň pohodlný a prudko variabilný. Aké sú tie naj trendy leta 2019? Poďme si ich v skratke spoločne predstaviť.

Šaty

Keďže v lete nie je nič jednoduchšie, ako prehodiť na seba šaty, začnime nimi. Dizajnéri pokračujú vo voľných padavých strihoch, či už sú zavinovacie, volánové alebo hladké na špagetových ramienkach. Ku krásnej ženskej siluete pomáhajú volány vtedy, ak sú umiestnené po okrajoch a na lemoch šiat. Ženám s menšími prsiami vytvoria optickým objem tým, že budú lemovať rovný lodičkový výstrih.

Trendy farbou je levanduľová. Obľúbeným vzorom sú nadčasové bodky, teraz však nie čierno-biele, ale na prírodnom základe v zemitých odtieňoch. Ostávame aj naďalej v prírodnom chráme. Dobrou správou je, že zvieracia potlač je stále top trendom. Na letných šatách a overaloch však viac dominuje hadia potlač ako leopardia, ktorú si pamätáme zo zimy.

Čo sa týka ďalšej potlače na šatách, dizajnéri si obľúbili tzv. patchwork. Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať ako „zlepenina“ zvyšných látok, je to účel a má to tak byť! 🙂 Patchwork je kombinácia viacerích výrazných vzorov do jedného kusu oblečenia. Odvážlivkám, ktoré si na tento hit trúfajú, silno odporúčam doladiť outift naozaj iba jemnými doplnkami a topánkami. Šaty s patchwork printom sú sami o sebe veľmi výrazným kúskom.

Sumár trendov na letnú sezónu 2019
Ponuka trendov na tohtoročné leto je naozaj bohatá. Vyberie si káždá z vás!

Šortky

Trend krátkych nohavíc na sezónu 2019 naozaj pripomína roky 90. Kratučké kraťase, v ktorých vykúka minimálne štvrtina zadku, majú tento rok svojho konkurenta – bermudy. Rozdiel je v dĺžke nohavíc, ktorá siaha niekde od polky stehien až ku kolenám. Dĺžka je sama o sebe praktická, avšak pristane skôr vyšším a štíhlym ženám, keďže nohy opticky skracuje.

Veľkej popularite sa tešia cyklistické šortky. Áno, počujete správne, presne tie elastické, aké nosí Peťo Sagan, len nie s logami sponzorov. Známe influencerky ich nosia s krátkmi crop topmi a vystavujú tak svoje vyšportované brucho na obdiv. A čo vy, cvičili ste cez rok poctivo? :))

Western, fru-fru a spol.

Návrat 70.rokov je silnejší viac, ako nikdy predtým. Dizajnéri vytvorili kúsky s hippie bohémskym nádychom, ale tiež prvkami westernového štýlu. Kovbojské čižmy a strapce na všetkom možnom – od sukní a topov po plavky. Ak sa vám páči look á la pštros, taktiež nemajte žiadne obavy! Fru-fru pierka návrhári našili na džínsy aj spoločenské šaty.

Psychodelický element vo forme klasickej technike batikovania je tiež veľkým trendom tohotoročného leta. Spomínate si na všetky tie domáce kúpeľňové pokusy vykreovať si pestrofarebné tričko za pomoci Sava? Môžete sa k tejto snahe vrátiť, alebo si zájsť do najbližšieho obchodu, v ktorom nájdete batikované nielen tričká, ale aj nohavice či šaty. Skrátka všetko!

Keď už je reč o topoch, veľkým hitom je neón. Ale to už určite viete, lebo ste čítali náš článok ako tento trend nosiť. Čo možno neviete je to, že sa do módy opäť vrátili asymetrické topy s jedným odhaleným ramenom. Nie veľmi praktické riešenie, najmä ak je druhý rukáv dlhý. Za skúšku to však stojí, čo poviete? 🙂

Zdroj obrázkov: Pinterest.com

Majte krásne a trendové leto,

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek