Vyrazte nakupovať módu do Londýna

Spojte príjemné s užitočným. Ktorá žena by nenakupovala rada a ešte si pritom užívala krásu cudzej krajiny. Čo tak nákupy v Londýne?

Že ste ešte neboli v Londýne? To predsa vôbec nevadí, všetko stihnete určite napraviť. Záleží len na vás, aký dlhý pobyt si zvolíte. Môžete si výlet natiahnuť alebo odletieť len na víkend či predĺžený víkend. Letenka do Londýna sa dá zohnať za babku, takže stačí mať len peniaze na útratu. Pretože najväčšiu rozkoš vám spôsobia nákupy v Londýne!

V Londýne sa rozhodne nudiť nebudete. Nielen, že je tu toho veľa na prezeranie, ale čo poteší zvlášť ženy, výborne sa tu nakupuje. Zvlášť od júla začínajú veľké výpredaje a skoro vo všetkých obchodoch nájdete mnoho zliav.

Kto si myslí, že Londýn je mesto luxusu, nie je ďaleko od pravdy. Skutočne tu nájdete štvrte, ktoré sú vyhľadávané predovšetkým majetnými návštevníkmi a zákazníkmi.

Ak ste ochotná utratiť za módu a ďalší tovar nehorázne sumy, vydajte sa smerom po Bond Street. Zákazníci tu vyhľadávajú predovšetkým originálne a kvalitné výrobky. Nakúpiť tu môžete všetko od šperkov, hodiniek, oblečenia až po luxusné autá.

Obchodíky sú veľmi útulné, priestranné a k zákazníkom sa tu správajú s najväčšou úctou. Tu doslova a do písmena platí príslovie „náš zákazník, náš pán“. Kto sa tu ocitne po prvýkrát, môže ho úžasná ochota predávajúcich až zaskočiť. Nie je výnimkou, že vás nikto počas vyberania nesúri, nič vám nenúti a naviac sa ani neurazí, pokiaľ sa rozhodnete, že si nič nekúpite.

Pokiaľ dávate prednosť obchodným domom, potom musíte zavítať do luxusných domov s názvom Harrod´s Department store a Fortnum and Mason’s na Piccadilly. Nie sú to také obchodné domy ako u nás, sú omnoho väčšie a svetoznáme výberom toho najlepšieho tovaru. A keď vás nákupy už omrzia, môžete si v pokoji posedieť v kaviarničke alebo cukrárni, ktorých je tu naozaj dostatok.

Ak máte čas a nepotrebujete mať práve exkluzívny model, potom vyrazte na Oxford Street, pretože práve to je miesto, kde nakúpite najvýhodnejšie. Je však treba si nákup dobre rozmyslieť a nekupovať hneď to, čo vám padne do oka. O kus ďalej môže byť podobný tovar podstatne lacnejší. Obzvlášť outlet tu nakúpite za veľmi výhodné ceny.

Baví vás blúdiť a jednať sa na tržniciach? Potom si rozhodne nenechajte ujsť tradičné a známe trhy v štvrti Camden Town, Portobello, Spitalfields a Petticot Lane. Oči vám budú prechádzať, až uvidíte spleť farieb najrôznejšieho tovaru. Pravda, občas musíte zľaviť z kvality, ale to už tak na tržniciach býva. Od rôznych drobností, ale aj oblečenia, doplnkov a pod. sa nebudete chcieť odtrhnúť.

Než do Londýna vyrazíte, prejdite si aspoň virtuálne mapu mesta a poznamenajte si najvýznamnejšie miesta, ktorá budete chcieť navštíviť. Je to potom jednoduchšie až sa budete musieť vo veľkomeste orientovať. Stačí si vziať taxi alebo na miesto dôjsť tzv. double-deckerom.

Tip pre skvelé informácie – obchody na „nákupných“ uliciach v Londýne Street Sensation. Takže šťastnú cestu a nakupujte s rozumom.

Zdroj obrázku a fotografií: Fotilia.com, Google.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek