Všetko zlé je na niečo dobré! Zoznámte sa s Ninkou Peráčkovou, ktorá rany osudu využila vo svoj prospech

Ako premeniť sny na realitu? Prečítajte si príbeh o mladom dievčati, ktoré aj napriek prekážkam dokázalo vybudovať pole dance štúdio.

Reč je o nežnej a jemnej dievčine s ohromne silným duchom, drivom a aj svalovým tonusom. Ninka Peráčková založila svoj sen na celej plejáde negatívnych zážitkov a pretransformovala sa na úspešnú trénerku, majiteľku najpopulárnejšieho pole dance štúdia v Bratislave, rodenú podnikateľku a v neposlednom rade vyrovnanú a šťastnú osobu.

Nina Peráčková - V-čkoNina Peráčková - pole danceNina Peráčková - zástava

Nešťastie zo škaredo ukončeného vzťahu aktívne využila na vyskúšanie niečoho neznámeho, v čom našla samú seba a aj svoju budúcnosť. Z havarijnej poistky vyplatenej po krádeži auta sa Ninka rozhodla nájsť si vlastné priestory, kúpiť tyče a zobrať veci do vlastných rúk. Z predchádzajúceho štúdia, v ktorom objavila čaro pole dance-u, trénovala každú voľnú chvíľu a nakoniec zahájila svoju trénerskú kariéru, odišla s rozhodnutím spoľahnúť sa čisto na seba a začať pristupovať k pole dance-u po svojom.

Pre mnohé mladé ženy predstavuje dôkaz toho, že pri dostatočnej snahe, húževnatosti a odhodlaní je možné čokoľvek. Toto presvedčenie a odkaz pretavila aj do názvu svojho štúdia, v ktorom každodenne dokazuje, že hranice si udáva každý človek sám a odstrániť ich dokáže jedine svojim pričinením.

Nina Peráčková - strečingNinka Peráčková - strečing

Ninka je majiteľkou No Limits – najnavštevovanejšieho štúdia tanca pri tyči na Slovensku. Jej tréningy sú na mesiac dopredu beznádejne obsadené. Väčšinu tréningov trénuje sama. Okrem nich, ponúka aj flexi hodiny pre zvýšenie flexibility, potrebnej pre náročnejšie tanečno-gymnastické kombinácie. Každý mesiac organizuje niekoľko workshopov a špeciálnych tréningov s ďalšími talentovanými trénerkami.

Ninka Peráčková s priateľomMá za sebou neskutočne úspešné letné a zimné kempy na Slovensku a v Chorvátsku, zamerané na cvičenie, pole dance, relax a zábavu. Svoju každú voľnú minútu venuje starostlivosti o štúdio, marketing a pribúdajúcich zamestnancov.

Aby toho však nebolo málo, Ninka ešte študuje na vysokej škole.

Domov sa síce vracia večer unavená, ale do náruče priateľa Martina, ktorý jej vášeň plne podporuje a zdieľa, keďže sám pôsobí ako úspešný a talentovaný tréner a svoje hranice posúva rovnako ako Ninka, každodennými tvrdými tréningami.

Keďže nás táto úspešná mladá žena inšpiruje, oslovili sme ju a poprosili o krátky rozhovor, ktorým by motivovala aj čitateľky Móda.sk.

Kedy prišiel ten moment, keď si sa pevne rozhodla, že si otvoríš vlastné vlastné štúdio? Mala si z toho strach?

Ten moment prišiel určite vtedy, keď to na vtedajšom pracovisku (bývalom štúdiu, kde som bola rádovou trénerkou) začalo iskriť. Chodila som každý deň domov z práce neštastná a uplakaná. Povedala som si dosť! Nik sa nebude ku mne správať tak, aby som sa takto cítila. Ja to budem robiť po svojom a lepšie. Oporu som mala najviac v sestre, ktorá mi pomáhala so všetkými manažérskymi povinnosťami. Ale aj v rodičoch a bratovi, ktorí mi pomáhali so všetkým, či už pri prácach v štúdiu alebo pri rozhodnutiach a pomáhajú mi dodnes.

Na čo by si mali dať mladé dievčatá, ktoré ešte nenabrali odvahu začať podnikať na vlastnú päsť, najviac pozor?

Na neprajných a falošných ľudí. Musia veriť v prvom rade samým sebe a nie cudzím ľudom. Na to, aby ich sny a ciele boli reálne a zvládnuteľné.

Aké tri vlastnosti a predpoklady sú podľa teba nevyhnutné, aby mali mladé ženy, ktoré chcú začať podnikať?

Priebojnosť, dominantnosť a reálne zmýšľanie.

Prezraď nám o sebe tri veci, ktoré o tebe nikto nevie.

Som hrozne veľký introvert. 🙂 Neznášam diskotéky a klasický študentský život, ktorý sa odohráva na párty. Som veľmi netrpezlivá a veľká perfekcionistka.

Z čoho máš najväčší strach?

Z následkov, ktoré môžu prísť po chybách. Preto som veľká perfekcionistka, a keď niečo nie je tak, ako má byť, stresuje ma to dokým to nenapravím.

Čo ťa napĺňa nádejou?

Tanec ma napĺňa všetkým, čo v danej chvíli potrebujem, čo sa emócií týka.

Nina Peráčková v póze zástava

Za čo si vďačná?

Za každú jednu vec, ktorá sa mi v živote stala. Či už to boli chyby alebo výhry. Každá jedna vec ma niečo naučila.

Ktorý rok bol pre teba najlepší?

To je veľmi ťažká otázka. Rok 2014 bol skvelý kvôli tomu, že to bol rok otvorenia môjho štúdia. Rok, kedy sa to všetko len začínalo a veľa som tancovala pre seba. Rok 2015 sa už rozbehol šialenou rýchlosťou a až v roku 2016 som si uvedomila, že nemám žiadnu voľnú chvíľu. Aj tento rozhovor píšem s mesačným oneskorením a o druhej v noci. Rok 2016 je pre mňa takým novým štartom a delegovaním práce na iných, na nových zamestnancov, nových trénerov. Novým štartom pre nové väčšie štúdio, ktorého dizajn, vybavenie, už teraz riešim. Čiže 2016 bude podľa mňa najlepší, najväčší, najprekvapivejší.

Nina Peráčková pózuje na tyčiNinka Peráčková stojí pri tyčiNinka Peráčková - No Limits

Keby si mala tú možnosť, čo by si urobila inak?

Pravdepodobne by som nemenila nič, pretože všetko má svoj zmysel.

Sme módny magazín, tak sa musíme spýtať…Ktoré módne trendy ťa ako mladé dievča neminuli?

V minulosti ma určite neminuli veľké náhrdelníky, ktorých som mala kopu. V dnešnej dobe sa musím priznať, že ani len netuším, aké sú terajšie módne trendy, kedže moja práca mi zaberá 120 % môjho času.

Ako sa tvoj štýl obliekania zmenil, v čom sa cítiš najlepšie a najkrajšie?

Keď som podnikala s oblečením sledovala som všetky módne trendy, robila si koláže, hľadala samé inšpirácie či už na make up, kombinácie outfitov, nechty atď. Nosila som šaty, vysoké podpätky, milovala som kabelky a všetky tie ženské „životu nevyhnutné veci“. No ako som začala podnikať v športovej oblasti, môj štýl obliekania sa kompletne zmenil a šaty nahradili tepláky, tričká, legíny, tenisky a športové tašky. Najlepšie sa cítim v športovej elegancii, v pohodlných a skôr voľnejších oversize veciach.

Si úžasne fotogenická, objektív ťa zbožňuje, rozmýšľaš nad dráhou športovej fotomodelky vo vlastnej disciplíne, prostredníctvom, ktorej by si začala predávať vlastnú líniu fitness módy?

Uff! Toto je pre mňa veľmi ťažká otázka. V prvom rade ja samú seba nevnímam ako „fotomodelku“. Aj keď už pracujeme na vlastnom merchandisingu a e-shope na stránke štúdia, fotomodelka určite nie som. Neviem sa pred foťákom tváriť, som v strese a robím stres aj fotografke, pretože jej polovicu fotiek skritizujem. Mám však jediné šťastie, že väčšinou fotím s úžasnou fotografkou Nicole Lieskovskou, ktorá moje mindráky pozná a už presne vie, z akých uhlov ma môže fotiť. 🙂

Nina PeráčkováNinka Peráčková

Aká je tvoje vízia do budúcnosti? Máš v pláne štúdio rozšíriť na značku, ktorú rozšíriš do iných miest, alebo dáš prednosť jednému silnému štúdiu, ktoré budeš neustále sama zlepšovať a rozvíjať?

V blízkej dobe mám plán otvoriť väčšie štúdio, ak sa mi podarí ísť podľa plánov, tak najväčšie v Bratislave, ktoré bude vnímané ako stabilná značka. Následne ho budem rozvíjať, prinášať nové aktivity a neustále zlepšovať.

Keby si mala dať jednu radu ženám, aká by bola?

Nebojte sa plniť svoje sny. Choďte za tým, čo vás robí šťastnými a to, čo vás naopak robí nešťastnými, toho sa čo najrýchlejšie zbavte. Či už sú to ľudia okolo vás alebo zamestnanie.

Nakrúcenie videa s Ninou PeráčkovouNina Peráčková tancuje na tyči

Ďakujeme Ninke za exkluzívny rozhovor a poskytnuté fotografie a želáme jej, aby mala dosť síl a vytrvalosti v naplnení jej sna otvoriť najväčšie štúdio v Bratislave, a tak pomáhala a motivovala ďalšie ženy prekonávať svoje hranice.

 

Foto: Nicole Lieskovská, Anna Pavlova, Kristína Botlová
Športové oblečenie: Mania Fitness Wear

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek