Viete, aká je farba roka 2024? Tento odtieň nadchne všetky romantické duše

Každý rok znalci trendov v oblasti odievania, krásy, bytového interiéru aj nových technológii vyberajú odtieň, ktorý bude pre daný rok signifikantný. Tento rok zvolili odtieň 13 – 1023 s názvom Peach Fuzz.

Americká korporácia Pantone vyberá farbu roka už 24 rokov a ovplyvňuje tak rozhodnutia o kúpe spotrebiteľov. Nielen v móde, ale aj v oblasti dizajnu, priemyslu a kozmetiky.  Proces výberu farby je pritom veľmi náročný a sprevádza ho niekoľko krokov.  Nasleduje mu analýza trendov a sledovanie nových farebných vplyvov. Minulý rok vyberali farbu pre rok 2024 a vybrali skutočne krásny a dá sa povedať, že pozitívny odtieň. Možno vďaka tomu bude rok 2024 pre mnohých v tomto duchu.

Inšpirované šťavnatým ovocím 

Odtieň Peach Fuzz možno preložiť ako broskyňová „fúzia“. Ide o odtieň, ktorý skutočne čerpal v ovocí, ktoré žiari farbou aj sladkou chuťou. Nie každý ho musí mať rád, no odtieň si určite získa mnohých. Ide o jemný nádych oranžovej, ktorá je sama o sebe veľmi výraznou a žiarivou farbou. V tlmenej broskyňovej však krotí trocha svoj výrazný odtieň a aj jej nositelia sú síce veselí ľudia, no so zmyslom pre vycibrený vkus.

„Pri hľadaní odtieňa, ktorý odráža našu vrodenú túžbu po blízkosti a spojení, sme zvolili farbu vyžarujúcu teplo a modernú eleganciu. Odtieň, ktorý rezonuje so súcitom, ponúka objatie a bez námahy spája mladistvé s nadčasovým,“ ozrejmila Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Pantone Color Institute.

Nie len na oblečení

Čo sa týka odtieňa Peach Fuzz nezíska si len milovníkov nových módnych trendov, nepochybne zaujme aj tých, ktorí túžia po zmene vo svojom bývaní. Skvele sa bude vynímať nielen v obývačke či spálni, ale aj kuchyňu krásne presvetlí. Ak túžite po výraznej zmene vo farbe stien, môžete zvoliť práve tento odtieň. Peach Fuzz krásne hrá s tmavo zelenou, perfektne sa teda bude vynímať pri rastlinkách, no kontrast dotvorí aj k bielej, ktorá odtieň jemne utlmí.

V prípade, ak chcete trocha zaexperimentovať, zvoliť môžete ďalšie farby, napríklad svetlo modrú či výraznejšiu oranžovú, ktorá pomaly prejde do broskyňovej. Hravosť je len na vás, v každom prípade odtieň odzrkadľuje teplo a dobro našich sŕdc, cítiť sa tak u vás návštevníci budú veľmi príjemne.

Titulná snímka: Unsplash.com

Zdroj snímok: Pinterest

 

 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek