Vianoce sú za rohom: Prinášame vám tipy na posledné darčeky

Patríte k tým, ktorí kupujú darček na poslednú chvíľu? Alebo už máte skrine plné darčekov pre blízkych? V každom prípade sa vám zíde menšia inšpirácia.

Kozmetika, kniha či elektronika. Každý potrebuje niečo iné alebo mu niečo iné spraví radosť. Ak zháňate darčeky na poslednú chvíľu, možno nebudete mať k dispozícii takú veľkú ponuku a ani neušetríte. Nakupovanie na poslednú chvíľu môže priniesť niekoľko vrások na čele. Pripravte si preto dopredu, čo chcete pre koho nakúpiť.

Klasika, ktorá môže sklamať

V prvom rade je dobré obdarovaného poznať. Ak má rád knižky, voľba je jasná. Keď však viete, že je fanúšikom najnovších detektívok, nekupujte mu takú, ktorú pravdepodobne dostane tak či tak, alebo si ju sám zadováži. Radšej sa spýtajte v kníhkupectve na menej známe tituly, ktoré možno zapadajú niekde prachom, no u čitateľa vzbudia požadovanú radosť.

Kozmetika patrí medzi najviac darované veci na vianočné sviatky. Pravdepodobne sa zíde každému, keď však viete, že je prijímateľ daru rád za vlastný výber voňavého sortimentu, darujte mu radšej poukážku na nákup do drogérie. Rovnako tak môžete spraviť aj s darčekovým voucherom do potravín.

Personalizované darčeky

Čoraz väčší úspech majú personalizované darčeky. Hrnčeky, tričká, mikiny, ponožky, kľúčenky a ďalšie predmety s vlastnou fotografiou vám vedia vyrobiť aj na počkanie. Ak však chcete mať istotu, že bude darček podľa predstáv obdarovaného, nečakajte na úplne poslednú chvíľu.

Ak chcete obdarovať blízkych niečím skutočne od srdca, vytvorte im vlastný darček. Môžete napríklad vyrobiť krabičku, kde vložíte všetko, čo má dotyčný rád – od pochutín po tradičné darčeky ako sú ponožky, kozmetika – hlavné je, že časť darčeka vytvoríte vlastnými rukami. No pozor, na toto treba viac času než len pár dní do Vianoc.

Ak vás posledný rok finančne zaťažil, nemusíte kupovať drahé dary, od srdca môžete darovať vlastne vyrobené kupóny s rôznymi formami služieb – „dnes upratujem ja“, „pár hodín pre tvoj relax“, „splním ti tajné prianie“. Keď ich pekne ozdobíte a dáte si s ich prípravou námahu, každý ich ocení.

Zdroj fotografií: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek