Už aj parfumy sú organické. O čo ide?

Narastajúci trend zdravého životného štýlu neobišiel ani regály v parfumériách. A prečo by aj mal? Veď je celkom inteligentné strážiť si kvalitu potravnín, ktorými vyživujeme organizmus zvnútra. Mali by sme byť teda aj uvedomelé aj v tom, akú kozmetiku – vrátane voňavky – aplikujeme na svoju pokožku každý deň.

Organické parfumy sú postavené na prírodnom základe bez syntetických zložiek. Hlavnú úlohu zohrávajú esenciálne oleje a prírodný alkohol na rastlinnej báze a voda. Zmes esenciálnych olejov je odjakživa považovaná za aromaterapeutický zázrak, takže organická vôňa pozitívne vplýva aj na vaše aktuálne emócie alebo pri depresívnej nálade.

Nie sú obsiahnuté žiadne umelé a konzervačné látky ako parabény, ftaláty, umelé parfémy a ropa. Organická kozmetika preto poväčšinou nedráždi dýchacie cesty a je výborným riešením aj pre citlivú pokožku a alergikov.

Ukážka rôznych druhov organických parfémov a olejov
Organické parfumy majú tiež blahodárne aromaterapeutické účinky.

Prírodné zložky, ktoré sú zdrojom esenciálnych olejov, sa získavajú z ekologických hospodárstiev, kde sa pestujú bez pesticídov a GMO. Tieto farmy sú držiteľmi certifikátov, ktoré dokazujú úspešné splnenie prísnych ekologických noriem a udržateľnosti životného prostredia, ktoré svojími špeciálnymi metódami pri výrobe neznečisťujú. Organické parfumy sú tiež vegánske a tzv. cruelty free – čiže netestované na zvieratách.

Pri troche fantázie si prírodný parfum alebo kolínsku môžete namiešať aj doma. Na internete nájdete množstvo receptov, avšak všade je základom kombinácia viacerích esenciálnych olejov. Na začiatok môžete dať šancu nasledujúcemu pikantnému mixu, ktorý vám dodá dokonalý pocit sviežosti a exotiky:

1 tyčinka škorice

25 strukov kardamónu

15 klinčekov

1 vanilkový struk

1 šupka z pomaranča

240ml vodky

Suroviny na výrobu domáceho organického parfému
Na prípravu organického parfumu stačí iba pár surovín.

A aký je postup? Jednoducho „pomliaždite“ v mažiari všetky ingrediencie na čo najmenšie časti a zalejte vodkou. Prelejte do sklenenej nádoby s viečkom a dôkladne ju uzavrite. Nasledujúce 2-3 týždne ňou niekoľko krát zatraste ako profesionálna barmanka, aby sa všetko dokonale premiešalo. 🙂 Následne prelejte parfum do sklenenej nádoby s rozprašovacím vrchom. V prípade, že chcete dosiahnuť ešte intenzívnejšiu vôňu, pridajte extra várku korenín počas nasledujúcich 2-3 týždňov.

Dáte šancu organickým parfumom, alebo ostanete pri overenej klasike?

Majte voňavý utorok! 🙂

Zuzana

Zdroj obrázkov: Pinterest.com
[simple-author-box]

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek