Udeľovanie Oskarov 2019 – takto vyzeral červený koberec!

Titul tohotoročného najlepšieho herca získal – oprávnene – Rami Malek za hlavnú úlohu vo filme Bohémska rapsódia. S prázdnymi rukami neodišla ani Lady Gaga, ktorá získala ocenenie za Najlepšiu originálnu pesničku. Predtým, ako sa vrhneme na módne pozorovania, nedá mi nespomenúť odkaz tejto ikony:

„Ak máte sny, bojujte za ne!“

A teraz k vizuálnemu aspektu jednotlivých celebrít. Podobne ako na Grammy, róbam na červenom koberci dominovali výrazné krikľavé farby od cyklaménovej po sýto modrú či červenú. Okrem farieb sme mali možnosť vidieť aj výstrednosť v strihoch a v objemných prebytkoch materiálov. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

ukážka ružových rób na udeľovaní Oskarov 2019
Maya, Gemma, Kiki aj Angela sa ukázali v ružovom šate a oplatilo sa!

Ruže, sú ružové..

Maya Rudolph stavila na romantickú kvetovanú klasiku a spravila veľmi dobre. V róbe od Giambattista Valli dokonale vynikla jej krehkosť. Gemma Chan si trúfla na celkom výraznú extravaganciu v podobe oversize šiat od Valentio. Šaty s aktuálnym bow – čiže mašľovým trendom si obliekla Kiki Layne v jemnej pastelovej. Tento tred evidentne nenechal chladnou ani Angelu Bassett vo výraznejšiom ružovnom odtieni od Reem Acra.

ukážka červených šiat celebrít na udeľovaní Oskarov 2019
Marina de Tavira, Helen Miller aj Jennifer Hudson predviedli tú správnu červenú ukážkovo!

Červená klasika

Keď sa zvolí správny odtieň červeného rúžu, automaticky sa vám krásne zvýrazní prirodzená farba očí, kruhy pod nimi sa dajú akoby do „úzadia“ a pleť sa rozžiari. Takisto je to aj s červenou farbou šiat, kde si treba dávať sakra pozor na ideálny odtieň, nakoľko sa jedná fakt, že o veľkú červenú plochu. Celebrity (alebo ich stylisti) boli aj tento rok šikovné a odhadli svoju „správnu červenú“ na jednotku od korálovej až po vínovú.

ukážka modrých odtieňov šiat oskar 2019
Octavia, Tina aj Laura dokonale vystihli svoje osobnosti modrou farbou!

Modrá je dobrá

Asi len toľko. Opäť sme mali možnosť vidieť 50 odtieňov modrej, no možno menej, 🙂 v rôznych strihoch, siluetách a s rôznymi aplikáciami. Octavia Spencer zvolila róbu nočnej oblohy z dielne Christian Siriano, ktorá ideálne vyzdvihla jej prednosti a zakryla nedostatky. Tina Fey stavila na sýtomodré korzetové aténskej bohyne od Vera Wang. Laura Harrier doplnila svoje nebíčkovo-modré šaty šperkami od Bulgariho. Jej celkový styling je pre mňa víťazný. Bravo, Laura!

strieborné róby oskar 2019
Brie Larson, Jennifer Lopez a tiež Molly Simms zažiarili. A to doslova!

Intergalaktické striebro

Jedno je isté – tri hviezdy počas Noci Oskarov pravdepodobne žiarili doslova až do Vesmíru. Majú to však povolené, keďže metalický odlesk už je takpovediac nadčasovou záležitosťou a hodí sa naozaj k hocičomu. Otázkou je, či sa odvážite navliecť sa do striebra od hlavy po päty, alebo zostanete iba pri doplnkoch.

ukážka čiernych a bielych rób celebrít oskar 2019
V bielych róbach sa predviedla Regina King a Nadine Labaki. Veľké čierne vyskúšala Ashley Graham a Lady Gaga.

Neutrálne black&white

Nemusíte byť nevesta, ale aj napriek tomu máte nárok si obliecť biele dlhé spoločenské šaty. Či už to bude krémová, smotanová alebo snehová, výčitky mať nemusíte. Rovnako nemusíte byť trúchliacou účastníčkou pohrebu, aby ste si na spoločenskú udalosť vzali dlhé čierne šaty. Predsa vieme, že malé čierne šaty sú univerzálnym riešením pre každú príležitosť, tak prečo by boli výnimkou „veľké čierne“, no nie?! Navyše krásne tvarujú siluetu ich nositeliek, posúďte sami.

Ktorá róba / celkový look je váš favorit? Napíšte nám v komentároch nižšie 🙂

Zuzana

Zdroj obrázkov: vogue.com, stylecaster.com, theguardian.com, cnn.com

[simple-author-box]

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek