Trendové plesové kabelky na rok 2011 sú farebne pestré a zdobené!

Plesové obdobie je pre nás ženy takmer požehnaním. Konečne môžeme prevetrať večerné róby uložené v skrini alebo dychtivo vyraziť na nákup nových šiat.  Skúšame zladiť topánky, účes, šperky a samozrejme kabelku, ktorá dokáže ľahko pokaziť celý slávnostný outfit, ale aj naopak, aj fádnejším šatám môže dodať šmrnc a lesk. Keďže je plesová sezóna v plnom prúde, poďte sa pozrieť, akú kabelku by ste si mali na ples vziať a aká by mala čo najskôr pribudnúť do vášho šatníka.

Listové kabelky alebo plesové kabelky nie sú práve súčasťou šatníka, ktorá by podliehala módnym trendom tak často, že ju nebudete stíhať meniť. Listovú kabelku z kvalitného materiálu a s dobrým dizajnom si budete môcť ku svojej večernej róbe vziať dlhé roky po sebe a nie je nič nezvyčajné, že aj po desiatich či pätnástich rokoch bude pôsobiť rovnako luxusne ako dnes. Investovať do peknej plesovej kabelky sa teda rozhodne oplatí.

Ani v tejto sezóne nemožno povedať, že by niektorý typ plesovej kabelky zásadne vyčnieval nad iné, a aj v tohtoročnej plesovej sezóne budú v móde takmer všetky druhy večerných kabeliek. Večerné šaty, plesová róba, koktejlové šaty i „malé čierne“ znesú klasické aj tie výstrednejšie modely vašej kabelky. Platí však zásada, že zložitejšie strihy a pestrejšie farby šiat je optimálne doplniť jednoduchším modelom kabelky, naopak jednoducho strihané, jednofarebné alebo dokonca len čierne šaty možno doplniť kabelkou pestrou až výstrednou.

Medze sa vášmu výberu však v tejto sezóne rozhodne klásť nebudú. Ak ste skôr za klasiku, zaobstarajte si kabelku, ktorá má jednoduchší tvar a farebne sa hodí k vašim šatám alebo lodičkám či sandálikom. Môže to byť aj kabelka ozdobená kamienkami alebo kabelka látková, saténová, semišová či kožená. Väčšinou bude mať tlmenejšie farby a minimálne zdobenie. Ak máte odvahu, stavte na originálnu kabelku či listovú kabelku, s ktorými vás určite neprehliadnu!

Originálne plesové listové kabelky

Zľava kabelka od návrhárky Judith Leiber kabelka Michael Kors kabelka značky Alexander McQueen
Zľava 2x kabelka od návrhárky Judith Leiber, kabelka Michael Kors, kabelka značky Alexander McQueen.

Okrem jednoduchých a klasickejších kabeliek sa môžete na ples ozdobiť aj výraznejšími a nápaditými plesovými kabelkami. Ani tu sa nebudú klásť medze a vy si tak budete môcť dopriať listovú kabelku s naozajstnou osobitosťou. Poďme si niekoľko takých predstaviť. Tak napríklad značka Judith Leiber svojim zákazníkom ponúka plesovú listovú kabelku v tvare pandy. Táto čiernobiela panda je posádzaná trblietavými kamienkami. S takou listovou kabelkou si vás všimne rozhodne každý. Judith Leiber vám však okrem iného ponúka aj plesové „srdiečko“ posádzané kamienkami. Ďalšou exkluzivitou je plesová listová kabelka z ratanu v kombinácii s kožou. Túto plesovú kabelku vám zo svojho výberu ponúka svetoznáma značka Michael Michael Kors. Značka známeho módneho návrhára Alexandra McQueena tiež prichádza s originálnou plesovou kabelkou, tentokrát v hnedej farbe v byzantskom štýle s kráľovskou lebkou.

Zalesknite sa zlatom a striebrom!


Klasickou farbou plesovej kabelky, teda listovej kabelky, je farba čierna. Často však pri nej zostávame len preto, že nám chýba dostatok fantázie. Dnes už nestačí zladiť šaty s čiernymi topánkami a čiernou kabelkou. Móda nás tlačí k väčšej invencii a teda i pestrejším farbám topánok a kabeliek. Ak predsa len nemáte odvahu alebo vaše večerné šaty možno naozaj len ťažko zladiť s farebnou kabelkou (či topánkami), stavte na kovový lesk kabeliek na zlatú v mnohých odtieňoch, na striebornú, ale aj na bronzovú či odtiene ďalších kovov.

Ani tá samozrejme nezmizne z výberu kabeliek na tohtoročnú plesovú sezónu. Okrem čiernej farby budú však veľmi štýlové aj lesklé a trblietajúce sa zlaté a strieborné plesové kabelky. Nezabudnite potom v rovnakom odtieni kovu zladiť aj svoje šperky! Nie je nič horšie ako niekoľko odtieňov zlatej na jednom outfite, ktoré spolu neladia, či nevhodne zvolená kombinácia zlatej a striebornej.
Zlatá a strieborná kabelka Jimmy Choo

Zlatá kabelka Jimmy Choo a strieborný model kabelky rovnakej značky.

Vyhrajte sa s farbami!

Okrem elegantných farieb, ako sú čierna, zlatá a strieborná, sa túto plesovú sezónu budú nosiť aj výrazné farby, ako sú červená, ružová, modrá, zelená a ďalšie. Dnes však už neplatí, že vaša plesová kabelka musí mať rovnakú farbu ako vaše šaty. Určite by však mali spolu dokonalo ladiť alebo naopak – dokonale kontrastovať.

Plesovým kabelkám pristane zdobenie

Okrem pestrých farieb či luxusných materiálov môžu byť plesové kabelky tiež ozdobené rôznymi štrasmi, látkou, čipkou alebo kovovými doplnkami. Tohtoročná sezóna fandí hlavne čipke. Tá sa objavuje aj na kabelkách, a to v podobe rovnako farebnej čipky, ako je podklad kabelky, alebo naopak, v kontrastnom spracovaní. V zdobení kabeliek sa objavujú aj kamienky, sklíčka, štrasy, pierka, riasenie, mašle, kovové spony.

Prečítajte si aj:

Nech si už vyberiete akúkoľvek plesovú kabelku, snažte sa ju vyberať tak, aby bola nadčasová a mohli by ste ju využiť napríklad aj v nasledujúcej plesovej sezóne. Užitočné pre vás budú aj plesové listové kabelky, ktoré pristanú k niekoľkým modelom vašich večerných šiat. Ale nekupujte nudu na úkor kreativity!

A čo si vlastne vybrať – listovú kabelku bez remienka, kabelku s krátkym remienkom do ruky či kabelku na dlhšom remienku na rameno? Povolené je oboje a jediné, na čo nesmiete zabúdať, je to, že plesová kabelka nemá byť veľká, ale decentne malá. V podstate sa má do nej zmestiť „pod nátlakom“ váš mobil, kreditka alebo peniaze (ale bez peňaženky) a jedna papierová vreckovka. Ak sa vám i potom, ako do svojej kabelky napcháte všetko toto príslušenstvo, kabelka zdá prázdna, preč s ňou! Veľká kabelka sa k večernej róbe nehodí!

Zdroj obrázkov: Net-a-porter.com, Tradeage.com, Stylehive.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek