Trend report zo svetových Fashion weekov: Buďte o krok vpred!

Viem. Jeseň je v plnom prúde. Dokonca môžem tvrdiť, že už aj babie leto je za nami. Nastala tvrdá realita v podobe krutých mrazivých rán a studený vzduch vonku nám nekompromisne vysušuje pokožku počas rolovania Instagramu. Áno, nastal čas, v ktorom hlavnú rolu zohrávajú rukavice, páperové bundy a kabáty, čo je vec pozitívna.

Ešte optimistickejší je pohľad na svetové týždne módy, ktoré sme pre vás s radosťou zmapovali. Zbystrili sme pozornosť na Fashion Week v Miláne, Londýne či Paríži a neunikol nám ani zaoceánsky New York. Kto objavil teleport, dajte si ho okamžite patentovať a vidíme sa o šesť mesiacov! Ostatní: príkazom uvariť šálku kávy alebo čaju, zakukliť sa do huňatej deky a ide sa do jari 2020! Pripravené?

Farby sezóny Spring/Summer 2020

Trendy vo farebných kombináciách na  svetových týždňoch módy.
Základným pravidlom, čo sa farebnosti týka, je byť BOLD.

Od Alberty Ferreti cez Marca Jacobsa až po JW Andersona. Farby vašich jarných outfitov zažiaria bez ohľadu na to, na akom kontinente sa budete nachádzať. Veľmi populárna bude drzá pistáciová, ale tiež podmanivé odtiene oranžovo-marhuľovej. Nie úplne horčicová, nie úplne zlato. Marigold žltá vám spríjemní hociaký deň. Prípadne, že bude mať nohavicový kostým vysoký pás v štýle paperback, máte body naviac.

Ak by ste sa chystali na mimokontientálnu výpravu, ideálne na Mars, družica vás spozoruje v intergalaktickom striebornom kabáte. Top trendom sezóny 2020 bude koža v metalických, prípadne iných výrazných farbách.

Evergreeny v štýle roku 2020

Fakt, že trendy sú cyklická záležitosť, ktorá sa stále dookola opakuje, poznáme všetci. Predstavíme si však zopár twistov nadčasovej klasiky, ktorá ostane navždy v našich srdciach. Predtým, ako sa rozhodnete vykúpiť fast fashion reťazce v obchodných centrách, dajte šancu aj babičkinej skrini. Možno budete milo prekvapené.

Trendy v nadčasovej klasike na svetových týždňoch módy.
Nohavicový kostým, trench coat, zvierací print aj džínsovina – každá jedna klasika dostala nový twist.

Trench coat je evergreen, ktorý netreba predstavovať. Jednoducho zagombíkujete, zatiahnete opasok a instantne ste chránená pred vetrom. Nadchádzajúcu sezónu si bez výčitiek dovoľte trochu experimentu. Hľadajte oversize strihy, kombinácie zošitia rôznych látok či prestrihnuté rukávy.

Ak si máte zobrať z dnešného reportu jedinú vec, tak je to táto: nadýchané rukávy á la Snehulienka a sedem trpaslíkov. Okrem kabátov ich nájdete na bundách, šatách, sakách, svetroch. Skrátka všade. Krásne vyvážia chlapčenskú postavu, ale aj tú objemnejšiu v spodnej časti. Dizajnéri sa tiež vyhrali s džínsovým trendom. Vyskúšajte rôzne typy prešitia, aplikácie aj techniky farbenia.

Poslednou vybranou klasikou, ktorú neopomenula väčšina velikánov od Marc Jacobs, Badgley Mischka či Zimmermann je pán vážený – nohavicový kostým. Farba je len na vás, dokonca aj strih a dĺžka nohavíc, keďže sa u Givenchy objavili aj kraťasy tesne nad kolená. Skúste oversize ležérne nohavice, v ktorých sa budete cítiť ako v bavlnke. Ak ste vysoká, obujte si tenisky. Ostatným dodajú ženskosť špicaté topánky na opätku.

Jar 2020 praje odvážnym

Odvážne trendy na jarnú sezónu 2020.
Modelky pochodovali v štýle známeho pop songu Sexy and I know it.

Budem stručná a poviem tak, ako je. Máte na to? Ste telom aj dušou provokatérka? Gratulujem vám! Módne domy sa s myšlienkou vyzdvihnúť prednosti ženského tela vyhrali viac, ako hocikedy inokedy. Výstrihy, alebo skôr nálepky na prsia ako súčasť spoločenských šiat nie sú viac tabu.

Saténová braletka (rozumej pôvodne účelová podprsenka) ako vrchný top k elegantnej sukni? Dovolené! Šaty s potlačou d-o-s-l-o-v-a obkreslujúcou ženské partie? Muži sa potešia! Alebo je to len návrat Picassovej éry? Anglický názov – barley there shorts – rozumej takmer neviditeľné kraťase (čo sa dĺžky týka), je taktiež viac ako výstižný. Opäť sa pýtam, kde je váš limit? 🙂

Printy 2020 – donekonečna a ešte ďalej!

Trendy vzory zo svetových fashion weekov 2020.
Maximalistickými vzormi prevalcujete hocikoho a hocičo.

Záverom sa necháme uniesť vlnou bláznivých vzorov. Základné pravidlo znie: MAXIMALIZMUS! V kontrastoch varieb, vo veľkosti vzorov, v prebytkoch materiálov, v štýle prevedenia. Plysé v kombinácii s transparentnou látkou zaklincované psychadelickým batikovým vzorom.

Veľkosť bodky na polka dot printe je tak nekonečná, že z talianskej dielne Moschino pripomína španielske flamengo tanečníčky. Zvýraznené prsia a nafúknúte rukávy.. Dejavú? Ako bonus v asymetrickej verzii. A záverom nostalgia za exotickou dovolenkou v podobe rododendrového printu z dielne Dolce & Gabbanna.

Verím, že ste dnešným trend reportom inšpirované a dlhé zimné večeri si občas skrátite revíziou nielen svojho, ale aj maminho alebo babičkinho šatníka. Som si istá, že natrafíte na kúsky, ktoré budú #2020trendypositive. Ak náhodou nie, prispôsobíte si ich. Štastie praje pripraveným, takže smelo do toho!

Majte trendy deň,

Zdroj obrázkov: Pinterest.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek