Trápia vás v zime popraskané pery? Vďaka týmto trikom sa im určite vyhnete

Naše pery sú pod vplyvom chladného počasia popraskané a zničené, aj keď si myslíme, že sú v poriadku, trpia a potrebujú starostlivosť, a to nielen v podobe balzamu. Tu sú tipy, ako si udržať krásne zdravé pery v každom období.

Zima so sebou prináša viaceré problémy. Jedným z nich sú aj popraskané pery, ktorými trpí väčšina z nás. Štipľavý vietor a mráz môžu spôsobiť na vašich perách hotovú katastrofu. Pery sa šúpu, pália, robia sa nám nepríjemné “kútiky” Dá sa s tým raz a navždy skoncovať?

Keď to nejde po dobrom

Balzamy s obsahom hydratačných látok niekedy nestačia. Napriek tomu, že si pery natierate niekoľkokrát denne, stále vám praskajú a vy siahnete často po tom najhoršom – rukami si popraskané časti na pere strhnete. Tak ako na telo, aj na pery existujú peelingy, ktoré vám suchú kožu z pier ľahko odstránia bez následného krvácania, ktoré si môžete privodiť svojimi rukami. Účinný peeling si viete vytvoriť aj doma – stačí zmiešať jednu polievkovú lyžicu medu, jednu lyžičku cukru a olivový olej. Rovnako účinne pôsobí zubná pasta, ktorá prebytočnú pokožku hravo odstráni.

Namiesto balzamov, ktoré nie vždy pokožku hydratujú tak, ako sľubujú, si zaobstarajte klasickú vazelínu, ktorá pokožku pier lepšie hydratuje a vydrží na perách dlhšiu dobu alebo balzam s obsahom včelieho vosku. Ďalším skvelým tipom je pravidelne si dopriať medovú masku – stačí na niekoľko minúť natrieť pery medom a nechať pôsobiť. Ak sa chystáte na hory, zvoľte balzam s SPF faktorom. Áno, aj v zime. Slnko v zime je dokonca nebezpečnejšie ako počas teplých mesiacov.

Líčenie, ktoré škodí

Nie je rúž ako rúž, a to isté platí o leskoch na pery. Niektoré z nich obsahujú látky, ktoré perám ešte viac škodia a vysušujú ich. Vždy je lepšie investovať do drahšieho výrobku a nesnažiť sa ušetriť za každú cenu. Kvalitný výrobok by mal obsahovať oleje a prírodné zloženie. Pozor aj na dlho trvácne rúže, ktoré sľubujú výdrž niekoľko hodín, pravdou však je, že mnohé pery vysušujú, keďže sú vyrobené tak, aby vydržali na perách dlho, neobsahujú vždy prírodné látky.

V prípade, že sa vám pery stále vysušujú viac, než vám príde normálne, je potrebné perám dodávať výživu nielen navonok, ale pozrieť sa hlbšie. Niekedy vášmu telu chýbajú potrebné vitamíny či minerály. Stačí sa spýtať v lekárni, ktoré látky pôsobia priaznivo práve na pery. Mnohé sú účinné zároveň na nechty či vlasy.

Zdroj fotografie: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek