Tieto jarné trendy si zamilujete: Niektoré možno vlastníte

Pomaly, ale isto máme za sebou zimné obdobie, kedy sme boli nútení obliecť sa čo najteplejšie. To šlo na často na úkor módy. Teraz si môžete konečne odopnúť hrubé kabáty, ideálne ich aj vyzliecť a vkĺznuť do obľúbených jarných materiálov. Čo bude počas tejto jari trendy?

Zmena zimy na jar patrí medzi najzaujímavejšie módne obdobie. Hlavnú rolu tu totiž zohráva postupná transformácia – z ťažkých a teplých vrstiev do ľahkých materiálov. A tento akt sa dá krásne módne prepojiť. Ešte stále si totiž pravdepodobne oblečiete teplejšiu vrchnú vrstvu, pod ňou však už budete mať ľahkú sukňu či šaty, a to vyzerá skutočne pútavo.

Nelúčte sa so svetrami

Ak máte na zime najradšej obľúbené svetre, nemusíte ich zase na rok odkladať do skrine. Na jar ich však vymeňte za tenšie modely a tiež zaujímavejšie strihy – namiesto oversize svetrov voľte mini svetríky, ktoré odhalia bruško či ruky. Tieto modely môžete kombinovať tón v tóne. Nohavice či sukňa v rovnakom odtieni, avšak pri spodku odevu už voľte iný materiál ako svetrovinu.

Rovnako budú stále v kurze kostýmové komplety, a to najmä nohavicové. Voľte ľahké materiály v zemitých farbách. Pri farbe sa však nemusíte báť ani nebesky modrej, pistáciovej či staroružovej. Na jar to budú skôr tlmené farby, tie však perfektne zdôraznia prechod z tmavého zimného obdobia do príchodu jari.

Nedokončené modely

Na jar 2023 bude opäť v kurze asymetria. Dojem nedokončených modelov odprezentovali návrhári prestížnych svetových značiek. Štýl evokuje pocit „nedokončenosti“ s nepravidelne farbenou potlačou a štrbinou, ktorá je vyrobená tak, aby vyzerala, akoby bola sukňa roztrhaná. Pri vrchnej časti sú to modely bez rukávov – na tie je ešte zima, no nebojte sa ich obliecť na dlhorukávový podklad.

Z kancelárie do mesta 

Kancelársky štýl hlási návrat. Elegantné a praktické blejzre určite vo svojej skrini nájdete aj vy. Ak ste ich odkladali, pretože váš „office“ je priateľským prostredím a vy chcete vyzerať „v pohode“, vyberte ich naspäť. Aby ste skrotili ich škrobenosť, pokojne si k nim oblečte obľúbené rifle. Tento praktický vršok si môžete kľudne vziať aj do mesta namiesto bundy. Berte ich ako multifunkčný kúsok.

Lúčime sa s vami obtiahnuté spodky 

Obľúbená džínsovina je stále v kurze. Tentokrát sa dôraz kladie na detail – strihy, ktoré vidieť či nezvyčajné modely sukní. Namiesto známej mini rifľovej sukne, to budú dĺžky pod kolená. Pri výbere nohavíc opäť nespravíte krok vedľa so zvonovým strihom.

Nie len rifle. Zvonové nohavice efektne zvýraznia vašu figúru. Okrem toho to však budú tiež voľné strihy, ktoré dokážu efektívne zahaliť po zime kilogramy na vyše. Nebojte sa žiarivých farieb – oranžová, rúžová, modrá či žiarivo červená. K nich si vezmite obľúbenú koženkovú bundu.

Titulná fotografia: Unsplash.com

Zdroj fotografií: Pineterst

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek