Tapety sa vracajú – 2.: Retro interiéry sú v kurze!

Moderné tapety do interiéru sa tentokrát hlásia v trochu staršom kabáte. Obliekli si retro štýl, ktorý im nesmierne sluší a hoci sa tak radia do skupiny starších a nejaký vek tak už predsa len majú, tak ich vlastnosti a použité materiály majú všetky kvality, ktoré dnešná doba môže ponúknuť. Ďalšia vec, ktorou si môžete byť istí, je fakt, že retro tapety váš interiér oživia a dodajú mu ten správny šmrnc.

Retro dizajn tapiet sa hlási ako prvok pre váš moderný interiér so svojimi výraznými farbami a svojou živosťou a šmrncom, ktorý zaistí, že sa nikdy nebudete nudiť. Zároveň vám kedykoľvek počas dňa svojím pozitívnym ladením zdvihne náladu a vynúti si aspoň malý úsmev na vašej tvári. Pokiaľ do vášho interiéru prijmete retro štýl tapiet, zaslúžite sa tak o koniec nudných dní, kedy sa vám môže zdať, že je všetko rovnaké, bez nápadu, bez živých farieb a akési celkovo šedivé. S retro tapetami budete mať presne opačný pocit a nielen vaša izba, ale aj váš život prijme medzi seba odrazu viac farieb a pre vás už nebude len možnosť čierna alebo biela. Naraz sa váš obzor rozšíri, uvidíte všetko rozmanitejšie a každý deň budete čerpať energiu a veselú náladu z farieb vo svojom byte, do ktorého sa budete o to radšej každý deň vracať.

Ukážka zariadenej miestnosti v neónových farbáchMiestnosť s fialovo kvetinovými tapetamiMistnosť v retro štýle s čierno bielymi vzorovanými tapetamiUkážka miestnosti s retro oranžovo sivými vzorovanými tapetami

Retro dizajn tapiet na seba môže vziať viacero podôb, či už farebných, ale aj odlišných v pojatí retro dizajnu. Rôznofarebné pruhy, nápadité geometrické tvary či romantické kvetinové vzory sú len hrubým príkladom, ako môže retro vzor vyzerať. Napríklad pruhy zložené z rôznych pestrých farieb nakoniec vytvoria celok, ktorý k sebe dokonale ladí a vášmu interiéru dodá nový rozmer.

Ukážky rôznych retro vzorov tapietFarebné retro tapety

Každý z retro vzorov má totiž svoj vlastný nápad a pôsobí vždy originálne, vaše oko zaujme na prvý pohľad a práve aj ten rozhodne, či daný motív máte rada alebo nie. Buď medzi vami vznikne láska na prvý pohľad, alebo naopak sa vám daný model nezapáči a budete sa musieť porozhliadnuť po ďalšom.

Avšak nielen retro tapety ako súčasť interiéru v danej miestnosti majú svoje pevné miesto. Mali by ste k nim zladiť aj štýl nábytku, niekedy tak môžete jednoducho urobiť, keď sa pozriete na povalu a nájdete nejaký starší retro skvost, ďalšou možnosťou sú antikvariáty a obchody s použitým nábytkom, pamätajte tiež, že svoj retro sortiment neustále rozširujú aj moderné obchody s nábytkom, kde zoženiete nový a štýlovo dokonalý retro nábytok bez nutnosti upravovať ho alebo renovovať. Pohodlné kreslá v retro štýle, konferenčný stolík, retro osvetlenie ale aj elektrospotrebiče si iste zamilujete, pretože retro štýl je čiste srdcovou záležitosťou.

Zdroj fotografií: Color24.eu

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek