Svetre a pulóvre Kama z funkčných materiálov odolávajú vetru v zime lepšie ako mnohé zimné bundy!

Ani v zime nemusíte byť závislí len na klasických zimných bundách. Spoločnosť Kama vlastní ako jediný pletársky výrobca licenciu na výrobu membránových odevov v licencii prestížnej firmy W. L. Gore&Associates GmbH a vyrába tak skvelé funkčné odevy – predovšetkým svetre a pulóvre z materiálu GORE WINDSTOPPER®. Tieto odevy nie sú len dokonale funkčné, vetruodolné a ovplyvňujúce tepelný komfort, ale vďaka Kame aj dizajnovo veľmi pestré a moderné.

Spoločnosť Kama je vďaka svojim kolekciám oblečenia (predovšetkým svetrov, pulóvrov a búnd) a módnych doplnkov v podobe čiapok, rukavíc, šálov či kukiel, synonymom pre pestrosť. Kto raz uvidí výrobky Kama, musí sa do nich ich vďaka ich farebnosti a vzorovej pestrosti zamilovať. Práve spomínaná pestrosť je typická pre nórske žakárové vzory, ktoré tvoria základ kolekcií Kama. V sortimente spoločnosti nájdete vzorovú klasiku v podobe stálic, ako sú napríklad úspešné modely odevov pre české športové reprezentácie, či modely v základnej farebnosti, ale k stálej kolekcii každoročne pribúdajú aj nové trendové modely v aktuálnych farbách a inovovaných vzoroch.

Kama si zakladá na technických inováciách svojich odevov

Napriek tomu, že vo vás nórske vzory výrobkov Kama možno vyvolajú spomienky na staré dobré pletené svetre od babičky či mamy, rýchlo na ne zabudnite. Svetre a pulóvre Kama sú totiž na rozdiel od starých klasických pletených svetrov priam našľapané novými technológiami. V sortimente Kama tak nájdete nielen kvalitné windstopperové výrobky, ale napríklad aj odevy z čistej strižnej vlny obohatené o nanotechnológie odpudzujúce vodu, prach a olejnaté kvapaliny.

Práve kvalita materiálov odlišuje značku Kama od záplavy „noname” produktov, ale aj značiek vyrobených z lacných akrylov a často profitujúcich len zo svojho nadnárodného mena. Kama si zakladá na tom, že je pletársky špecialista zameriavajúci sa na kvalitu spracovania vrátane ručného dokončovania a používania funkčných materiálov.

Windstopperové odevy Kama odolajú vetru a zabezpečia potrebný telesný komfort

Materiál Windstopper je vetruodolný a pritom vysoko priedušný. Spoločnosť Kama ako licenčný partner spoločnosti W. L. GORE&Associates GmbH spracúva GORE WINDSTOPPER®. Tento membránový materiál zabezpečuje optimálnu tepelnú reguláciu a zabraňuje nežiaducemu podchladeniu. WINDSTOPPER® je absolútne vetruvzdorný a extrémne priedušný. Je vhodný na každý aktívny pobyt v prírode, kde je nevyhnutné chrániť sa pred prechladnutím. Vďaka stálemu komfortu je vhodný aj na bežné každodenné nosenie. Vo výrobkoch Kama sa s ním stretnete vo forme jemnej podšívky (membrána je nalaminovaná zvnútra) alebo fleecu (3 vrstvy – fleece/WINDSTOPPER®/fleece).

Úplne novým variantom WINDSTOPPER® je spracovanie SOFTSHELL zlučujúce nasledujúce vlastnosti: ochrana proti vetru, priedušnosť, odpudivosť vody, odolnosť voči oderu a elasticitu.

Oblečenie Kama vás dokonale ochráni pred vetrom i mrazom!

Strata tepla ľudského tela závisí od okolitej teploty a vykonávanom pohybe. Okrem samotnej teploty vzduchu má rozhodujúci význam aj pôsobenie vetra. Tu hovoríme o tzv. „freezing temperature“, keď pod vplyvom vetra alebo rýchlosti pohybu (windchill effect) môže byť pri 0°C reálna teplota len -10 °C. Strata tepla rastie lineárne, čo znamená, že s klesajúcou teplotou sa z tela stráca väčšie percento tepla. Len „cez“ hlavu bez kvalitnej čiapky môže pri 0°C z tela odísť až 35% telesného tepla. Pri nekvalitnej bunde či svetri samozrejme ešte oveľa viac. Funkčné oblečenie s membránou Windstopper môže zásadným spôsobom ovplyvniť tepelný komfort, výkonnosť organizmu a predovšetkým spomaliť pôsobenie chladu (mráz/vietor) s jeho negatívnym vplyvom vedúcim k podchladeniu tela.

Tip na darček – venujte ako darček sveter, ktorý si obliekli českí olympionici!

Česká reprezentačná výprava na zimných Olympijských hrách v Turíne bola tiež vybavená svetrami Kama. Špičkoví športovci vrátane medajlistky Kateřiny Neumannovej si obliekli špičkový výrobok z najmodernejších funkčných materiálov. Olympijský sveter vyrobený pre Turín je úspešným modelom ponuky Kama, ktorý teraz môžete venovať ako darček.

O značke Kama

Spoločnosť Kama sa už 20 rokov zameriava na spájanie módy a využívania najmodernejších funkčných materiálov poskytujúcich komfort v extrémnych zimných podmienkach. S heslom Fashion&Function sa už od roku 1990 špecializuje na pletársku výrobu módnych športových odevov, ako sú svetre, pulóvre, pletené bundy, čiapky, čelenky, kukly, masky, šály a najnovšie aj rukavice.


Kama je úspešnou českou módnou značkou zameriavajúcou sa na zimné športové, ale i bežne nositeľné zimné kolekcie odevov, ktorá distribuuje svoje výrobky do ďalších 20 štátov sveta. Pôvodný originálny dizajn kolekcií Kama osviežuje šatníky milovníkov športu i módy a je vyhľadávanou značkou mnohých športovcov. Spoločnosť dbá na výber tých najkvalitnejších materiálov od renomovaných dodávateľov: Kama spracúva výhradne priadze od dodávateľov Schoeller AG a Schaefer Garne, fleece Pontetorno Tecnopile®. Navyše ako jediný pletársky výrobca v ČR vyrába Kama už od roku 1996 pod vlastnou značkou membránové materiály WINDSTOPPER® a Gore-Tex® na základe licencie od W. L. Gore & Associates GmbH. V produkcii Kama sa spracúvajú materiály Windstopper®, Gore-Tex®,Outlast®, Teflon®, Tecnopile®, Polycolon®, Thermolite®, Climayarn®, Schoeller AG 100% strižná vlna merino fine s úpravami NANOTEC a Superwash.

Zdroj obrázkov: Kama.cz

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek