Svadobné šaty pre jar 2015 predstavila Vera Wang bez módnej prehliadky – namiesto nej natočila krátky film!

Vera Wang, slávna módna návrhárka a predovšetkým dizajnérka svadobných šiat, má túžbu líšiť sa v krvi. Zatiaľ čo iní sa väčšinou drží svadobnej bielej, Vera Wang sa nebojí sezónu od sezóny farby meniť. Vydáva nás v ružovej, v červenej, v čiernobielej, v čiernej aj v béžovej. Túto sezónu sa však vrátila k bielej, napriek tomu však je to pravdepodobne jej najodvážnejšia sezóna! Kolekcia svadobných šiat pre jar 2015, ktorú práve predstavila, je pre ňu úplne revolučná!

Prvýkrát za 24 rokov svojej kariéry dizajnérky svadobných šiat nepredstavila Vera Wang svadobné šaty na módnej prehliadke. Namiesto toho natočila vizuálne video – krátky film, v ktorom svadobnú kolekciu predstavila. Prečo je to tak? Vera Wang sa nechala počuť, že je to je cesta, ako osloviť širšie publikum. Zatiaľ čo na módne prehliadky chodí len pár vyvolených a na záznam z prehliadok sa potom už ľudia príliš nepozerajú, krátky film predstavujúci jej kolekciu môže mať oveľa dlhšiu zotrvačnosť a osloviť oveľa viac ľudí. „Možnosť vytvoriť vizuálne a expresívne predstavenie oblečenia tak, ako ich vidím sama vo svojich víziách, je pre mňa úplne nový spôsob ako komunikovať nielen s nevestami, ale s ženami po celom svete,“ povedala Wang.

Svadobné šaty z novej kolekcie módnej návrhárky Vera Wang

Svadobné šaty z novej kolekcie módnej návrhárky Vera Wang – kolekcia pre jar a leto 2014.

Vera Wang predstavila svoju kolekciu svadobných šiat pre jar 2015 v krátkom filme!

Nová kolekcia svadobných šiat Vera Wang pre jar 2015 je éterická a aj keď sa Vera vrátila k bielej, nenudí. Prekvapuje strihmi, kde svadobné šaty tvorí len strohá podprsenka a dlhá sukňa, následne potom fascinuje úchvatnými materiálmi. Videospot, v ktorom svoje svadobné šaty pre jar 2015 predstavuje, je posadený do starého sídla na Long Islande, sprevádza ho zmyselná hudba Son Lux a song Easy a tiež trochu strašidelná atmosféra. Žiadny ženích ani ženíchovia – len štyri nevesty, ktoré akoby sa práve po rokoch dostali z Modrofúzovej trinástej komnaty. Ženy ako fluidum, ktoré obývajú vlastný svet plný tajomstiev, fantázie a osobitnej romantiky.

Z kolekcie svadobných šiat Vera Wang pre sezónu jar 2015

Z kolekcie svadobných šiat Vera Wang pre sezónu jar 2015 je cítiť inšpirácia rukopisom hviezdnej návrhárky Madame Grès (1903-1993, vlastným menom Germaine Émilie Krebs).

Z lookbooku Very Wang je cítiť inšpirácia rukopisom hviezdnej Madame Grès, veľkej postavy sveta haute couture, ktorú prezývali „veľká sfinga“. Ženy s turbanom na hlave, o ktorej nikto nevedel, či pod ním má či nemá vlasy. Ženy, ktorá tkaninu dokázala premeniť v tečúcu hmotu, pomocou ktorej potom Madame Grès pretvárala ženy, ako Marlene Ditrich, Grace Kelly, alebo Jacqueline Kennedy v bohyne. Aj Vera Wang vytvorila svadobné šaty inšpirované antikou, ktoré „tečú“ po ženskom tele ako vodopád a celkom s ním splynú. Šaty hovoria o ľahkosti bytia, o jemnosti a disciplíne, a tiež o zmyselnosti a
zvodnosti.

Vera Wang tvorila z tylu, organzy aj čipky. Šaty zdobia ručné výšivky. Viac ako inokedy sú svadobné šaty Vera Wang skôr oslavou ženskej krásy a ženskej duše, než glorifikováním svadby a svadobných šiat. Nové svadobné šaty Vera Wang nás neskryjú za mäsu nadutej tkaniny, ale splynú s nami ako druhá koža alebo ako voda, ktorá sa ako vodopád kotúľa kvapka po kvapke po našom tele.

Zdroj obrázkov: Vera Wang, archívne fotografie Madame Grès

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek