Svadba v módnych farbách pre jeseň 2014

Nemusíte sa vzdávať tradičných bielych svadobných šiat, aby vaša svadba dostala farebný šmrnc. V módnych farbách jesene 2014 môže byť len téma vašej svadby.

Opäť sa vraciame k módnym farbám pre tohtoročnú jeseň 2014. Tentoraz však ako námet pre farebnú svadbu. Nechcem vás však nudiť žiadnymi jesennými klišé vo farbe lístia. Naopak! Svadba podľa vzorkovníka aktuálnych módnych farieb Pantone pre jeseň a zimu 2014/2015 odporúča fialovú farbu orchideí Radian Orchid, žiarivú červenú Aurora Red, výraznú modrú v odtieni Cobalt a mnoho ďalších farieb, ktoré by ste na jeseň príliš nečakali. 10 farieb podľa Pantone F/W 2014/2015 sa vám teraz rozhodne nepokúsi po vzore papagájov prefarbiť svadobné šaty.

V týchto farbách vám len odporúčame urobiť tému vašej svadby – všetko od dekorácie na stôl, cez svadobné menovky na stôl až po svadobné oznámenia či farbu svadobnej kytice. Farebná svadba, alebo skôr farebné témy svadby, ktoré vám teraz ukážem, sú síce tak trochu „po americky“, ale to nevadí. Treba len vynecháte rovnakofarebne oblečený roj družičiek, ale svadobné dekorácie v módnych farbách jesene 2014 sa bude rozhodne hodiť aj u nás v slovenských podmienkach.

Svadba v módnych farbách
Svadba v módnych farbách – vyberte si z desiatich trendy farieb Pantone pre jeseň a zimu 2014/2015.

Svadba vo farbe roka 2014 – v Pantone Radiant Orchid

Nádherná orchideovo fialová farba Radian Orchid, ktorá nie je len farbou tohtoročnej jesene, ale farba roka 2014, vynikne na vašej svadobnej kytici, v kvetinovej výzdobe, na doplnkoch ženícha aj na svadobnej torte. Jej až levanduľový odtieň vynikne vedľa mätovej zelenej, ale aj vedľa neónovo zelených drobností. Cyklámenová a žiarivo ružová vytvorí dokonalú koláž farieb, biela farba všetko nežne svadobne zjemní.

Farebná svadba jeseň zima 2014 2015 v odtieni farby roka Radiant Orchid
Farebná svadba jeseň/zima 2014/2015 v odtieni farby roka Radiant Orchid.

Kráľovská svadba v kráľovskej Royal Blue

Farebná svadba v dekoračnej téme posadenej do Royal Blue bude pôsobiť veľmi decentne. Zvoľte modré poháre a iné dekoračné sklo, ako kvety môžete zvoliť modré hortenzie. Aj ako nevesta by ste s kyticou z modrých hortenzií rozhodne uspela. K modrej Royal Blue sa bude skvele hodiť tmavá žltá, biela a tiež nude prírodné odtiene napríklad na textile pre stolovanie.

Farebná svadba jeseň zima 2014 2015 v odtieni Royal Blue
Farebná svadba jeseň/zima 2014/2015 v odtieni Royal Blue.

Decentná svadba v farbe Aluminum

Biele svadobné šaty budú nádherne ladiť nielen s výraznými farebnými odtieňmi dekorácií, ale aj s jemným odtieňom v módnej palete tohtoročnej jesene zaradenej farby Aluminum. Pre tých, ktorí sa nepotrebujú rýpať vo slovných označeniach, môžem túto farbu smelo nazvať béžovú. Ale v skutočnosti ide skôr o veľmi jemný nude odtieň posadený málinko viac do našedlého odtieňa. Textilné dekorácie v Aluminum farbe môžete doplniť trocha rustikálnym textilom v podobe vrecoviny, krásne bude vyzerať so starým drevom a úplne dokonale s krémovými farbami kvetinových dekorácií.

Farebná svadba jeseň zima 2014 2015 v odtieni Aluminum
Farebná svadba jeseň/zima 2014/2015 v odtieni Aluminum.

Ostré svadobné akcenty Aurora Red

Úplne iný tón svadbe dá červená Aurora Red. Je to jasná farba najviac inklinujúca k farbám zrelých šípkov. Bude nádherne ladiť s jeseňou, s dozrievajúcimi jablkami aj s posledným záchvevom jesenných kvetín. Aurora Red dobre vynikne so žiarivejšími oranžovými a žltými farbami, ktoré môžete použiť v kontraste so zelenou napríklad vo svadobnej kytici alebo v kvetinovej výzdobe svadby všeobecne.

Farebná svadba jeseň zima 2014 2015 v odtieni Aurora Red
Farebná svadba jeseň/zima 2014/2015 v odtieni Aurora Red.

Svadba ako spomienka na slnečné leto vo farbe Misted Yellow

Farba Misted Yellow je síce ako spomienka na leto – ale je to skôr farba babieho leta. Tlmená žltá bude ako farba jesennej svadby 2014 skvele ladiť s padajúcim žltým lístím. Už ono samo vytvorí túto žltú Misted Yellow farebnú atmosféru. V kvetinovej výzdobe stavte na chryzantémy a skúste sa vyhrať s prírodnými dekoráciami, ako je už spomínané jeseňou prefarbené lístie, rôzne vetvičky, alebo kôra stromov.

Farebná svadba jeseň zima 2014 2015 v odtieni Misted Yellow
Farebná svadba jeseň/zima 2014/2015 v odtieni Misted Yellow.

Svadba ako prípitok v farbe Sangria

Tradičný španielsky nápoj z vína a ovocia – sangria – dal meno jednému z tohtoročných farebných trendov Pantone Fall 2014. Sangria je nádherný bordó odtieň, aj keď ho nájdeme skôr v lete na pivoňkách, ružiach a hortenzií, rozhodne bude úžasná aj ako téma pre jesennú svadbu 2014 . Farebne bude dokonale ladiť s lososovou, pastelovou žltou a kontrastovať opäť nádherne so zelenou. V kombinácii s bielymi svadobnými šatami bude neprekonateľná.

Farebná svadba jeseňzima 20142015 v odtieni Sangria
Farebná svadba jeseň/zima 2014/2015 v odtieni Sangria.

Decentné pastely vo svadobnej téme Mauve Mist

Mnoho žien miluje fialovú a medzi najobľúbenejšie odtiene patrí jemná pastelová, ktorá sa v palete módnych farieb tohtoročnej jesene objavila ako Mauve Mist. Len ťažko niečo doplní nádheru bielych svadobných šiat tak, ako práve táto farba. Odporučte všetkým pozvaným ženám na svadbu, aby si obliekli šaty v tomto odtieni. Nechajte si v kvetinárstve zaobstarať takzvané modrej ruže pre kvetinovú výzdobu. Pozor, nie tie škaredo dofarebné, ale tie práve v odtieni Mauve Mist, ktoré sa síce modrými nazývajú, ale všeobecne ide skôr o nežne fialový odtieň.

Typickou odrodou modrej ruže je Ametyst alebo Mainzer Fastnacht. Z kvetov sa dá voliť aj v správnom PH pestovanú hortenziu.
Úžasné spojenie Mauve Mist pre svadby jesene 2014 bude kombinácia s eukalyptovou zelenou – tzn. tou, ktorá akoby sa skrížila s bielou a striebornou.

Farebná svadba jeseňzima 20142015 v odtieni Mauve Mist
Farebná svadba jeseň/zima 2014/2015 v odtieni Mauve Mist.

Trochu vintage štýle na svadbe vo farbe Cognac

Ak milujete vintage štýl, oblečte svojho nastávajúceho do obleku vo farbe koňaku, vytiahnite staré kufre po pra-pra-starej mame, nájdite staré hrdzavé plechovky a kvetinovú výzdobu inštalujte do starých ratanových košov. Nádherný zlatisto hnedý koňakový odtieň svadobnej dekorácie a doplnkov bude úžasný so žltými a oranžovo-červenými kvetmi. Paletu týchto farieb teraz na jeseň prirodzene nájdete opäť v chryzantémach. Nežnosť potom všetkému dodajú jemné kvietky vresov – len sa nenechajte zlákať tými neprirodzene farebnými a pokojne zostaňte u bielych.

Farebná svadba jeseňzima 20142015 v odtieni Cognac
Farebná svadba jeseň/zima 2014/2015 v odtieni Cognac.

Niečo modré na neveste, niečo Bright Cobalt v modrej na svadbe

Pantone pre jeseň 2014 zaradilo do palety módnych farieb dva modré odtiene. Bright Cobalt je tým svetlejším a žiarivejším. Skúste s ním pracovať decentne, napríklad na doplnkoch ženícha v podobe motýlika alebo kravaty v kombinácii s bielou košeľou a obleku vo farbe Aluminum. Pri stolovaní zvoľte modré sklo – napríklad starú známu Zlatú Zuzanu v modrej farbe. A ak chcete všetkému dať čarovný nádych, kvetinovú výzdobu kombinujte v bielej a odtieňoch pastelov ružovej – od tých najjemnejších až po tie výraznejšie.

Farebná svadba jeseňzima 20142015 v odtieni Bright Cobalt
Farebná svadba jeseň/zima 2014/2015 v odtieni Bright Cobalt.

Dekadentne khaki svadba v odtieni Cypress

Pre milovníčky extraordinárnych farieb je tu svadba v farebnej téme Cypress. Je to zelená farba olív hraničiaca s khaki farbou. Nemusíte ju hneď zavrhovať. Ako svadobné farebné tému vyzerá úžasne. Biele svadobné šaty s ním vyniknú a môžete si k nej dovoliť tiež žiarivú kvetinovú výzdobu. Napríklad v kombinácii žiarivo žltých chryzantém a cyklámenových ruží. Všetko doplňte zeleňou z oleandrových listov alebo pridajte extra tmavo fialové farby sušeného dekoračného bodliaka, ktorým je napríklad ježibaba (Echinops).

Farebná svadba jeseňzima 20142015 v odtieni Cypress
Farebná svadba jeseň/zima 2014/2015 v odtieni Cypress.

Vidíte, že svadba môže vyzerať aj inak, ako v krčme na dedine s bielymi, roky praným damaskovými obrusmi a nudným reštauračným porcelánom. Veľakrát venujeme až príliš času výberu svadobných šiat a zabúdame, že nielen šaty sú pre dokonalosť svadby dôležité. Hľadajte na svadbu to správne miesto, so správnou atmosférou a vyberte si farbenú tému pre svoju svadbu tak, aby ste v ňom ako nevesta ešte viac vynikla. Bude to pre vás skutočne nezabudnuteľná svadba a to aj keď práve nebudete mať na sebe svadobné šaty od Vera Wang ani svadobné šaty z Ateliér Versace, v akých zažiarila Anglelina Jolie.

Zdroj obrázkov: tieto nádherné farebné témy pre svadbu v trendy farbách Pantone Fall 2014 pochádzajú od My Styles International Limited

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek