Štýlová zimná záhrada

Kto z nás by nechcel byť majiteľom zimnej záhrady! Pravda, mnohí z nás nevlastnia ani rodinný dom, nie to ešte zimnú záhradu. Ale pre tých, ktorí sa zamýšľajú nad týmto pekným obytným kútikom ako pre seba, tak aj pre kvetiny, ktoré tu v zime nájdu útočisko pred nepriazňou počasia, sme pripravili malú prechádzku zimnou záhradou.

Zimná záhrada s muškátmi

Zimná záhrada je miestom na hranici medzi záhradou a domom. Chránení pred poveternostnými vplyvmi, tu môžeme v pokoji odpočívať, venovať sa svojim koníčkom alebo napríklad aj pracovať. Vďaka veľkým preskleným plochám sa cítime, ako by sme sedeli pod korunami stromov.

Nielen na príjemnú siestu, ale aj pre naše textílie, ktorým by slniečko vzalo všetky farby. Samozrejme, kvetiny potrebujú aj primeranú klíma, na silnom slniečku by nám asi dlho nevydržali.Záhrada s jednoduchým zasklením nám slúži minimálne päť mesiacov. Vykurovaná zimná záhrada s dvojitým zasklením je v podstate ďalšou obytnou miestnosťou, ktorú môžeme využívať po celý rok. Je nutné dať si pozor na priveľké množstvo slnka v lete, preto je nutné inštalovať žalúzie.

Je potrebné však zmieniť jednu nepríjemnú pravdu. Zimné záhrady síce znižujú spotrebu tepla domácnosti, ale tieto úspory pri súčasných cenách energií nedosahujú výšku obstarávacích nákladov a nákladov na údržbu. Dvojnásobne to platí pri zimných záhradách celoročne využívaných s dvojitým zasklenením. Veľké otvárateľné diely nám umožnia premeniť zimnú záhradu na zastrešenú terasu a my sa môžeme nadýchať čerstvého vzduchu z našej krásnej záhradky.

Posedenie na záhrade

Samotná konštrukcia zimných záhrad môže byť ako kovová, tak z dreva alebo umelej hmoty. Je len na nás, akú možnosť zvolíme. Či dáme prednosť prírodnému materiálu alebo zvolíme finančne aj čo sa týka údržby, menej náročný syntetický materiál. Nábytok v týchto záhradách je najvhodnejší ľahký, jednoducho prenosný, najlepším variantom je nábytok z ratanu. Je nielen prírodný, ale aj moderný a pohodlný.

Záhradná skalnička

Keď ale dáme vedľa seba všetky klady a zápory, víťazí predsa len nákup zimnej záhrady. Veď posedenie v takejto krásnej, štýlovo zariadenej zimnej záhrade nám za to stojí.

Záhradné jazierko s vodopádom

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek