Športujte so štýlovou technikou – „in“ športovcom môžete byť za pár korún!

Koľkokrát ste už začali behať, jazdiť na bicykli alebo chodiť do posilňovne? A koľkokrát ste s tým skončili skôr, než ste vôbec poriadne začali? Možno vám chýba motivácia. A tou nemusí byť ani túžba po svalnatej postave, ani túžba po štíhlom tele. Možno vás bude motivovať to, že si k športu pustíte dobrú hudbu, alebo že na Facebook hodíte videozáznam z toho, že ste si boli zabehať. Predstavím vám niekoľko pekných zariadení, ktoré vám práve túto motiváciu poskytnú. Všetky sa dajú nakúpiť lacno na rôznych e-shopoch. Takže sa nemusíte vyhovárať na to, že by ste si síce išli zašportovať, ale že to veľa stojí! Nie, nestojí! Za pár eur z vás bude „in“ športovec!

Športujte s novými športovými slúchadlami!

Či už jazdíte na bicykli, na korčuliach alebo chodíte behať či posilňovať, pôjde vám to lepšie s hudbou. Môžete šliapať alebo dvíhať činky do rytmu hudby a cvičenie potom nie je tak monotónne. Samozrejme k tomu, aby ste mohli počúvať hudbu a nerušili svoje okolie, potrebujete slúchadlá. V obchodoch ich je veľa, ale ja som pre vás vybral niekoľko kvalitných, súčasne v módnom dizajne a tiež za pár eur. Možno budú práve nové slúchadlá vašou motiváciou k tomu, že trochu viac „pohnete kostrou“!

Slúchadlá by vám pri športe predovšetkým nemali prekážať. Preto vám odporúčam také, ktoré pripojíte napríklad k vášmu mobilu bezdrôtovo cez Bluetooth.

Bezdrôtové slúchadlá
Bezdrôtové slúchadlá pripojené pomocou technológie Bluetooth – cena 10,88 $

Slúchadlá New Sports Wireless Bluetooth 3.0 Music vydržia na jedno nabitie štyri dni v Stand-By režime, pri používaní však maximálne štyri hodiny. Čo býva problém všetkých Bluetooth slúchadiel. Pripojiť by sa k nim malo každé zariadenie s technológiou Bluetooth. Na slúchadlách nájdeme tri tlačidlá, ktoré sa dajú použiť na ovládanie hlasitosti a na pozastavenie hudby. Predávajú sa hneď v niekoľkých farbách – v modrej, červenej, zelenej a čiernej. Samozrejme, za 10 $ od nich nečakajte kvalitu zvuku, akú majú napríklad svetoznáme slúchadlá KOSS, ale na zahodenie rozhodne nie sú a patria medzi tie lepšie v tejto cenovej hladine. Ja pri športe slúchadlá pravidelne strácam, a tak je pre mňa pomer cena/výkon týchto slúchadiel ideálna.

Čo však, ak predsa len chcete klasické slúchadlá upravené na športovanie? Žiadny problém to nie je. Na e-shopoch naozaj možno nájsť všetko.

Slúchadlá X3 značky Moxpad sú špeciálne navrhnuté, aby vám pri namáhavých pohyboch nevypadli z uší. Majú dokonca špeciálne špunty, ktoré vám v ušiach budú držať ako pribité. Na slúchadlách nájdeme zabudovaný mikrofón s tlačidlom na prijatie hovoru. Predávajú sa v šiestich farbách, základné sú samozrejme čierna a sivá. Kvalita zvuku je výrazne lepšia ako u predchádzajúcich bluetooth slúchadiel. Túto nádheru na Aliexpress.com aktuálne nájdete za 29 $.

Športové slúchadlá X3 značky Moxpad si môžete vybrať z niekoľkých farebných prevedení na Aliexpress;

Ideálne na prehrávanie hudby pri športe sú mini jednoúčelové prehrávače!

Na prehrávanie hudby môžete samozrejme použiť svoj mobilný telefón, alebo ak cvičíte s batohom na chrbte, pokojne váš tablet. Ak však zháňate niečo menšie, čo vie síce len prehrávať hudbu, ale je ideálne malé a ľahké, pozrite sa na miniatúrne MP3 prehrávače.

Takého drobca, akým je New Sport Mini clip MP3 Play, si jednoducho len pripnete k tričku a idete. Prehrávať hudbu dokáže okolo štyroch hodín a celkom na neho môžete vložiť 8 GB dát. Veľkosť pamäte ďalej môžete navýšiť pridaním SD karty. Na zariadení nájdete iba päticu tlačidiel pre jednoduché ovládanie hudby a pohybovanie sa vo vašom playliste. Na zadnej strane MP3-ky objavíme svorku k jednoduchému prichytenie k odevu. Samozrejme, všetko je vyrobené z plastu a môžete si vybrať z piatich farieb. Spoločne so zariadením je dodávaný aj USB kábel a jedny slúchadlá.

Ak chcete zostať verní počúvanie hudby z vášho mobilu a ten vám pri športovaní vadí mať vo vrecku alebo v batohu, existujú rôzne pomocné vrecká pre mobily. Presnejšie povedané sú to obaly na mobily, ktoré si jednoducho pripevníte na telo – väčšinou, samozrejme, na ruku. Smartphone potom možno jednoducho ovládať vďaka priehľadnej plastovej časti obalu.

Spomínaný obal pre Samsung Galaxy S4 môžete kúpiť v niekoľkých farbách. Takýchto obalov existujú samozrejme stovky, ako pre jednotlivé typy telefónov, tak priamo na dané veľkosti mobilov. Podľa môjho názoru je toto najlepší spôsob, ako vyriešiť neskladnosť mobilu pri športe.

Zaznamenávajte si svoje športové výkony – bude vás to motivovať!

Čo ďalej pre športovanie potrebujeme? Snáď len dôkaz toho, že sme naozaj vyliezli z domu a niečo so sebou robili. A ten prinesieme najlepšie nahraný vo Full HD, nech si to potom môžeme doma s kamarátmi premietnuť na plazme.

Videokamery Hero kalifornskej spoločnosti GoPro sú špeciálne navrhnuté, aby vydržali aj tie najhoršie podmienky. Využitie majú hlavne v oblasti extrémnych športov. Ich špeciálny vodeodolný obal môžete vziať so sebou pod hladinu až do 60 metrov. Kameru môžete pripevniť prakticky na čokoľvek, trebárs na kus papeku, ktorý nájdete pri vašom rannom prebehnutí. Vzniknuté zábery sú potom naozaj fascinujúce. Posúďte sami.

Zdroj obrázkov a vídea: gopro.com, aliexpress.com, Youtu.be

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek