S líčením to nepreháňajte, doprajte si viac dní bez make-upu

Líčenie je pre mnohých ľudí spôsobom, ako vyjadriť svoju kreativitu, zdôrazniť ich jedinečnú krásu a cítiť sa sebavedomo. Niektorí to však s líčením preháňajú a doprajú si ho každý deň. Na pamäti by ste však mali mať, že pleť potrebuje dýchať a nie vždy sa to pod vrstvou make-upu dá. 

Líčenie môže byť spôsobom, ako vyjadriť svoju individualitu a kreativitu. Použitie rôznych farieb, štruktúr a štýlov líčenia umožňuje ľuďom vytvoriť vlastný jedinečný vzhľad, ktorý odráža ich osobnosť a náladu. Pre mnohých ľudí je líčenie spôsobom, ako zvýrazniť ich rysy a krásu. Použitie líčenia na zvýraznenie očí, pier, línie tváre a iných rýs môže pomôcť zdôrazniť ich jedinečnosť a príťažlivosť.

Zakrytie nedostatkov – nové nedostatky

Použitie líčenia môže pomôcť prekryť nedostatky vzhľadu a umožniť ľuďom cítiť sa pohodlnejšie vo svojej pokožke. Pre mnohých ľudí je líčenie súčasťou ich denného rituálu starostlivosti o seba a je považované za normálnu súčasť ich vzhľadu. Pre niektorých ľudí je líčenie ich profesionálnym zameraním alebo súčasťou ich umeleckého vyjadrenia. Platí to hlavne vo filmovom či modelingovom priemysle.

Ak je vaším cieľom pri práci s make-upom práve zakrytie nedostatkov, mali by ste mať na pamäti, že nové si môžete práve líčením spôsobiť. Pod vrstvou líčenia totiž pleť trpí, póry nemôže slobodne dýchať, upchávajú sa a tým pádom sa môže aj z drobnej čiernej bodky stať vyrážka, ktorá s vami pobudne ešte niekoľko týždňov.

Aby ste vyhli upchávaniu pórov, ak máte pleť problematickú, mali by ste dôkladne tvár odličovať po návrate domov. Ideálne je pleť, čo najskôr vyčistiť, nečakať do večerných hodín, miesto toho jej dať zvyšok dňa dýchať. Keď ste doma alebo máte v pláne stráviť deň v prírode, nepoužívajte make-up, miesto toho pleti doprajte ľahký hydratačný krém s SPF faktorom.

Nemám čas sa odlíčiť 

Nikdy by ste nemali ísť spať s neodlíčenou pleťou. Vždy majte po ruke aspoň odličovacie obrúsky, ktoré môžete v prípade nutnosti použiť miesto vašej odličovacej rutiny. Môže sa stať, že cestujete a nechce sa vám baliť všetky vaše produkty, no nerobte to každý deň. Vyčistiť pleť by ste mali dôkladne – najprv odličovačom, zvoleným vhodne k vašej pleti, následne pleť umyť čistiacim gélom či penou, potom ešte prejsť tampónom s pleťovou vodou bez obsahu alkoholu. Nezabudnite na vhodne zvolený krém, ideálne na noc.

Pravidelne si doprajte pleťové masky, do rutiny môžete pridať tiež olejček. Ak vám vaša kozmetika nerobí dobre, môžete ju skúsiť vymeniť. Tak isto to platí o make-upu, ktorý vám môže pleť zbytočne zaťažuje či upcháva, ak nie je na váš typ pleti. Na vine vašej nečistej pleti však môžu byť aj zdravotné problémy v tele, stres či nevhodná strava, ale tiež nedostatok vitamínov.

Zdroj foto: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek