Rýchla melónová diéta – schudnite 3 kilogramy za 3 dni!

Horúce letné dni sú ideálne na chudnutie s melónom. Melónová diéta vám umožní schudnúť rýchlo a bez hladovania. Dokonca budete chudnúť a maškrtiť zároveň!

Nie sme priaznivcami rýchlych diét, ale niekedy sa to jednoducho zomelie tak, že potrebume rýchlo zhodiť nejaké to kilo. Do plaviek, do šiat, alebo sa chceme niekomu páčiť. V lete je ideálne využiť na chudnutie melón, ktorý má väčšina z nás rada. Melónová diéta nahradí sladkosti, sladké pitie a aj časť hlavného jedla. O tom, koľko má melón kalórií si môžete prečítať v inom našom článku. Teraz sa pozrieme na konkrétny trojdňový jedálniček pri melónovej diéte.

Žltá dyňa vo vode
Melón je na chudnutie ideálny!
Do svojej melónovej diéty môžete zaradiť červený (vodový) melón, alebo ktorýkoľvek druh žltých alebo zelených cukrových melónov. Ak pestujete Pepíno gold, môžete ho pokojne zaradiť do jedálnička.

Melónová diéta – deň prvý

Melón s bielym jogurtom v pohári

Raňajky: Žltý (cukrový) melón (1/4), biely nízkotučný jogurt (malé balenie), kávová lyžička medu. Melón nakrájať, zaliať jogurtom a pokvapkať medom.

Desiata: 250 g vodného melónu

Obed: Grilovaný hermelín so žltým melónom a rukolou. 1 nízkotučný hermelín (120 g) nasucho opečieme z oboch strán na teflónovej alebo grilovacej panvici. Na tanier naservírujeme rukolu, pridáme grilovaný hermelín a 1/4 cukrového melónu.

Olovrant: 3 dcl šťavy z červeného melónu (stačí rozmixovať melón bez jadierok)

Večera: Chudá alebo parmská šunka (100 g), žltý melón (1/4), mozarella (najlepšie guľôčky), celozrnná žemľa. Urobíme si pekné špízy: na paličku napichujeme kocky melóna šunku a mozzarellu. Jeme s celozrnnou žemľou.

Pitie počas dňa: Počas dňa pijeme mätový čaj, najlepšie z čerstvej mäty. Zladíme len jemne medom, alebo stéviou .

Špízy so žltým melónom, šunkou a mozarellou

Melónová diéta – deň druhý

Raňajky: Žltý melón (1/4), parmská šunka (100 g). Bez pečiva.

Desiata: Vodný melón (250 g)

Obed: Kuracie prsia (150 g) na pare s plátkom údeného syra, orieškami (30 g) a žltým melónom (1/4). Kuracie prsia dáme do parného hrnca, na vrch položíme plátok údeného syra a 30 min. paríme. Nesolíme. Servírujeme s hrsťou orieškov a 1/4 cukrového melóna nakrájaného na kocky alebo hrubšie plátky.

Olovrant: Žltý melón (1/4), hrsť müsli, 2 polievkové lyžice bieleho jogurtu.

Večera: Zeleninový šalát z ľadového šalátu (1/4), vodného melónu (1/4), kociek chudej šunky (50 g) s dresingom. Nakrájame ľadový šalát, melón a chudú šunku na kocky. Jemne polejeme dresingom z balzamikového octu, vody a lyžičky medu.

Pitie počas dňa: Počas dňa pijeme medovkový čaj, najlepšie z čerstvej medovky. Dosladíme len jemne medom, alebo opäť stéviou.

Melónová diéta – deň tretí

Dužina z červeného melóna v pohári

Raňajky: Červený melón (250 g) s mozarellou (100 g). Bez pečiva.

Desiata: Červený melón rozmixovaný (300 ml) a zmrazený.

Obed: Rizoto (150 g trojfarebná ryža) so žltým melónom (1/4), cibuľou, čiernymi olivami (20 polovičiek), rastlinnou šľahačkou (3 polievkové lyžice) a parmskou šunkou (50 g). Ryžu uvaríme v jemne osolenej vode. Na olivovom oleji do ružova opražíme stredne veľkú nakrájanú cibuľu. Pridáme ryžu, čierne olivy, nakrájanú parmskú šunku a 3 polievkové lyžice nízkotučnej rastlinnej šľahačky. Zamiešame a dáme na tanier. Na vrch dáme kocky nakrájaného žltého melónu.

Desiata: Červený melón (250 g)

Večera: Šalát so žltým melónom (1/4), údeným syrom (50 g) a rybím filé na pare (100 g). Na pare (v parnom hrnci alebo v paráku) paríme 1/2 hod. rybie filé (z tresky). Môžeme ju jemne osoliť. Hotovú rybu nakrájame na kocky, pridáme na kocky alebo plátky nakrájaný údený syr (napríklad Kolibu) a na kocky nakrájaný žltý melón.

Pitie počas dňa: Počas dňa pijeme levanduľový čaj s Earl Grey čiernym čajom (pripravíme si klasický čierny Earl Grey čaj, pridáme levanduľu a zalejeme horúcou vodou) najlepšie z čerstvej levandule. Sladíme len jemne medom, alebo stéviou.

Asi každému bue takáto melónová diéta chutiť. Ak prídete na iné vhodné diétne recepty s melónom, nezabudnite nám ich do redakcie poslať. Najlepšie aj s fotografiou vášho „ mlsného“ diétneho jedla.

Zdroj obrázkov: FL

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek