Primark eshop – je lacná móda online?

Kto navštívil Primark v zahraničí, prepadá nákupnému šialenstvu dostupnej módy. Na Slovensku ani v Česku sa zatiaľ o otvorení tohto retailového reťazca nehovorí. Je teda logické, že verní fanúšikovia hľadajú možnosti nakúpiť produkty online. Avšak nákupy z pohodlia domova Primark stále neumožňuje. V porovnaní s inými reťazcami sa Primark rozhodol so spustením eshopu ešte počkať – na neurčito.

Večerný pohľad na budovu londýnskeho Primarku
Obchod Primark v Londýne (Veľká Británia)
Najbližšie si môžte spraviť nákupný výlet do Primarku v Rakúsku, kde sú obchody dva, alebo ak jazdíte často do Nemecka, môžte si odskočiť na shopping aj tam. Predtým, ako sa rozhodnete vydať sa na lov trendy kúskov, máte možnosť pozrieť si na stránke aktuálny tovar, ktorý môžete v predajni očakávať. Dokonca si môžte nakombinovať váš dokonalý Primark outfit. Po nákupoch si svoje úlovky odfoťte a zdieľajte ich na „módnom ihrisku“ Primania. Možnosť nákupného košíka sa vám však nájsť nepodarí. Aspoň teraz nie. Pre neúprosných online „shopaholikov“ máme tajný tip: limitovaný počet „Primarkových“ kúskov z ich skladu nájdete aj na Amazone.
Primark v SCS v Rakúsku je nám geograficky najbližší
Obchod Primark vo Viedni (Rakúsko)
Prečo je Primark natoľko úspešný? Odpoveď je jednoduchá – zakladá si na veľmi nízkych, až podpriemerných cenách štýlového oblečenia, topánok, kozmetiky a doplnkov do domácnosti. Je dokonalým príkladom fast fashion reťazcov, ktoré nabádajú spotrebiteľov k tomu, aby nakúpili čo najviac lacných artiklov a po ich krátkej životnosti sa môžu opäť vydať na nákupné radovánky.
Budova nemeckého primarku v Karlsruhe
Obchod Primark v Karlsruhe (Nemecko)
Primark obchody nájdete nielen v Európe – v Belgicku, Nemecku, Rakúsku, Španielsku, Portugalsku, Holandsku, Taliansku, vo Francúzsku a Veľkej Británii, ale aj v USA. V rodnom Írsku, kde tento vyhľadávaný obchod vznikol, ho však nájdete pod názvom Penneys. Prvý obchod Primark uzrel svetlo sveta už v roku 1969 a odvtedy sa stal jednou z najvyhľadávanejších nákupných destinácií. Dnes má Primark okolo 360 obchodov, z čoho je približne 225 situovaných vo Veľkej Británii a Írsku. Avšak fanúšikovia Primarku, ktorí v uvedených krajinách nebývajú a tiež sa tam nechystajú na výlet, majú smolu, keďže ich obľúbený reťazec sa zatiaľ otvoriť eshop nechystá.
Primark v Berlíne je obrovský a má niekoľko podlaží
Obchod Primark v Berlíne (Nemecko)
Primark predáva tovar pod vlastnými značkami ako napríklad Atmosphere pre ženskú módu, Secret Possessions zameranú na spodnú bielizeň alebo Young Dimension, ktorá ponúka oblečenie pre najmenších. Zastúpená je samozrejme aj pánska móda, doplnky do domácnosti či kozmetika. Primark eshop by teda určite prázdnotou nezíval, rovnako ako to je zaužívané v jeho retailových predajniach! Môžme teda spoločne dúfať, že nás kompetentní čoskoro potešia strhujúcou novinkou o otvorení Primark eshopu. Dovtedy si však určite nenechajte nákupy v jeho existujúcich predajniach ujsť!

 

Zdroj obrázkov: Primark

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek