Premýšľate nad zmenou účesu? Inšpirujte sa trendmi roka 2022

Nie nadarmo sa hovorí, že naše vlasy by mali byť korunou krásy. Tým sa nepochybne riadia aj kaderníci, ktorí sledujú najnovšie trendy. Ak ste sa konečne odhodlali na zmenu, inšpirujte sa tohtoročnými trendmi. 

Dlhé vlasy sú skutočnou korunou krásy, z praktického hľadiska nie sú však úplne nenáročné na údržbu. Rok 2022 praje kratším a praktickejším strihom, ktoré vám ale nič na ženskosti nezoberú. Dĺžka pod plecia bude ideálnou voľbou pre tie, ktoré nechcú ísť úplne na krátko, za to chcú výraznejšiu zmenu.

„Bobová“ éra sa vracia

Na spoločenskú akciu, ale aj bežný deň do práce bude dokonalou voľbou hollywoodsky „bob“. Účes inšpirovaný érou, v ktorej bola v dominancii ženská krása, ktorá dokázala okúzliť každého chlapa. Jemné konce, lichotivé krivky a hlboká bočná časť. Ide o dĺžku vlasov tesne nad plecia v rôznych zostrihoch.

Ak ste fanúšičkou ofiny, v roku 2022 jej môžete dať nový nádych. Kratší zostrih a súmerne dlhé konce ofiny zaistia, že budete hviezdou každej akcie. Tento zostrih je inšpirovaný Umou Thurman vo filme Pulp Fiction. Ak túžite po výraznejšej zmene, pustite sa do pravého bob štýlu. Krátke naukladané vrstvy vzadu sa postupne približujú k tvári a predlžujú.

Rôzne variácie účesu „bob“. (Foto: Pinterest)

Inšpirované záclonami

Môže to znieť bizarne, no aj bežné kusy našich príbytkov môžu inšpirovať módnych dizajnérov v udávaní trendov. Tak sa pravdepodobne stalo aj pri výbere top ofinového účesu na tento rok. Záclonová ofina vyzerá super štýlovo a zároveň trochu retro. Nejde o jednotnú dĺžku ofiny, ale predĺžené okraje. Tento štýl jednoducho skutočne pripomína roztiahnutú záclonu.

Všetky hrdé nositeľky ofín si obľúbia tento trend. (Foto: Unsplash.com)

Ak sa vám nechce púšťať do výraznejšej zmeny a ste zástankyňou jednej dĺžky vlasov, doprajte jej extra objem, a to v podobe nedbalých vĺn, ako by ste práve vyliezli z postele. Docielite to tak, že natočíte všetky pramene, no len mierne, pár z nich, ktoré sú v popredí, však natočíte výraznejšie. Vznikne vám tak dokonalý objem a vy si s tým ani nemusíte dať veľa práce.

Úplne do krátka

Ak túžite po výraznejšej zmene alebo máte už dlhšiu dobu krátky zostrih, určite vás zaujme „pixie“ účes. Ide o chlapčenský zostrih, ktorý každá ženská tvár dokáže pretaviť na poriadne sexi účes. Vyniknú vaše lícne kosti, oči a pery, ktoré nemusíte zakrývať ofinou či dlhými prameňmi vlasov.

Účes zvaný pixie je top hitom všetkých krátkych zostrihov. (Foto: Unsplash.com)

Návrat do ‘90s

Účesy inšpirované 90. rokmi z vás spravia kráľovnú každej spoločenskej akcie. Či už zvolíte s aktuálnou dĺžkou vlasou vrstvený strih, ktorý je skvelý na pridanie objemu, pohybu a tvaru a orámovanie tváre, alebo len svoj aktuálny strih ozvláštnite pridaním dekorácie v podobe sponky či čelenky, budete neprehliadnuteľná.

Účesy inšpirované 90. rokmi z vás spravia kráľovnú každej párty. (Foto: Pinterest)

Zdroj titulne fotografie: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek