Premeňte svoju obývačku na trendové kráľovstvo

Rok 2023 je naklonený zmenám. Ak ste zmenu svojho príbytku nestihli v roku 2022, zamilujete si trendy, ktoré s novým rokom prišli. 

Nemusíte meniť všetko vo svojom byte, aby ste docielili želanú zmenu. Rok 2023 je o detailoch. Stačí vymeniť doplnky, zopár kvetináčov, dodať niekoľko sviečok a z obývačky sa razom stane domáce kráľovstvo. Ak pracujete na homeoffice, občasná zmena je dokonca potrebná – stereotyp predsa nerobí dobre nikomu.

Rada odborníka

Najímať si odborníka na interiérové bývanie vás môže finančne vyšťaviť. Namiesto toho sa staňte sám sebe odborníkom. Kto najlepšie pozná sám seba ako vy? Množstvo rád môžete nájsť dostupných úplne zadarmo na internete.

Interiérový dizajnér Bradley Odom na portáli The Spruce uviedol, že vzorové usporiadanie obývacej izby bude v roku 2023 minulosťou. „Odkloníme sa od tradičnejších usporiadaní obývacích izieb z minulosti, ako je pohovka s dvoma zodpovedajúcimi otočnými pásmi alebo zladené pohovky s párom stolových lámp. V roku 2023 nebude vyplnenie priestoru vzorcovým usporiadaním vzrušujúcejšie,“ povedal, a to dáva priestor našej fantázii.

V hlavnej úlohe budú stáť kúsky, ktoré samé o sebe do celkového usporiadania či štýlu izby nezapadajú, no dokonale zbúrajú jej uhladenosť a v prvom rade vyniknú – môže to byť stolička, vankúše či deka na gauči. Nebojte sa pohrať s doplkami a zvoľte ich čo najviac – niekoľko vankúšov a obrazov vedľa seba či pod a nad sebou, sviečky, lampy, drobné kvetinky vo výrazných kvetináčoch. Uvidíte, že to dodá pohodlie celej miestnosti aj vám.

Zdroj: Pinterest

Všetko je o detailoch

Ak ste milovníkom kníh, tento rok by ste ich mali dať do popredia. V roku 2023 si zaobstarajte knižnicu, ak doma žiadnu nemáte. Nie všetky knižky však musíte nutne do nej uložiť, ak ste pravý knihomoľ, pravdepodobne vám tam ani nevojdú. Kôpku z kníh položte na stôl a budete mať dokonalý doplnok. Rovnako trendy budú sošky.

Z obývacej izby sa stáva čoraz častejšie viacúčelová miestnosť. Z pôvodne relaxačnej zóny to je tiež pracovňa, keďže čoraz z nás skončilo aj po pandémii pracovať z domu. Ak máte dostatočne veľkú obývačku, zriaďte si tam svoj kútik s pracovným stolom, lampou a poličkou na knihy, ak vám nevystane miesto na knižnicu.

Zdroj: Pinterest

Nenojte sa pohrať ani s farbami, okrem klasiky – béžovej a odtieňov hnedej – to bude tiež modrá, staroružová, oranžová či žltá. Ani na pohľad k sebe neladiace farby nemusíte vylúčiť. Práve o tom je vyčnievanie z davu – kúsok, ktorý upriami pozornosť všetkých a môže byť v úplne inej farbe ako zvyšné veci v miestnosti.

Titulná fotografia: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek