Potrebujete miesto v skrini? Zbavte sa oblečenia, ktoré doslúžilo: Tu sú vaše možnosti

Už dlho uvažujete nad tým, že by ste si vynovili šatník? Vaša skriňa je však plná a nové kúsky by ste len ťažko niekde napratali? Máme pre vás riešenie.

Pozná to takmer každá z nás. Výpredaje a akcie nás lákajú na každom kroku, no keď si prinesiete nové úlovky domov, mnohokrát zistíte, že skriňa je stále menšia a menšia. Vašom prvou myšlienkou je zrejme vyhodiť nenosené kúsky, avšak starému šatstvu môžete vdýchnuť nový život.

Vymeňte alebo zarobte na svojom starom šatníku

Pre vás sa už oblečenie môže zdať obnosené či nemoderné, ale pre vašu známu to môže byť kúsok, po ktorom dlho túžila. Zorganizujte stretnutie s priateľkami a ponúknite si navzájom veci, ktoré už nenosíte. Zároveň je to spôsob, ako prísť k novým kúskom. Ak nemáte kamarátku, ktorá by o vaše veci mala záujem, na sociálnych sieťach nájdete rôzne burzy a skupiny, ktoré združujú ľudí predávajúcich a nakupujúcich veci z druhej ruky. Niektoré kusy predáte za symbolické ceny, pri ďalších sa vám môže vrátiť pomerne veľká časť investovaných peňazí.

Ak sa svojho milovaného kúsku neviete vzdať, nemusíte sa ho nadobro zbaviť, môžete si z neho vytvoriť nový originálny kúsok. Túžili ste vždy po trende z módnej prehliadky, ktorý neviete nájsť nikde v obchode? Starým džínsom na kolenách vystrihnite diery alebo si z nich vyrobte postave lichotiace šortky. Nápadov je množstvo a inšpiráciu nájdete na profiloch fashion blogeriek či vo video tutoriáloch.

Každá pomoc sa počíta

Napriek tomu, že vy máte šatník plný oblečenia v skvelom stave, existuje množstvo ľudí, ktorí žijú v chudobe a nemajú peniaze na to, aby si kupovali nové šatstvo. Preto existujú neziskové organizácie, ktoré ho pre bezdomovcov či sociálne slabšie rodiny zbierajú. Poobzerajte sa vo svojom okolí po podobných možnostiach. Obdobne fungujú aj zberné koše v uliciach mnohých miest.

Môže ísť o susedov, ktorí majú viac detí, o známu, ktorá náhle prišla o prácu, či kohokoľvek iného, kto nemá dostatok peňazí, aby si mohol kúpiť na každú sezónu nové oblečenie. Takéto riešenie je dobré aj pre tých, ktorí príliš neveria organizáciám a radšej odovzdajú dary priamo rodine, ktorá ich potrebuje.

Zdroj fotografií: Unsplash.com

 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek