Plavky pre rôzne typy postáv – tipy a triky, ako si správne vybrať!

Čo žena, to iná postava! Viete, akých zásad sa držať pri výbere správnych plaviek pre tú vašu? Aké plavky vybrať pre postavu v tvare jablka, hrušky alebo pre atletickú a chlapčenskú postavu?

Plavky pre postavu v tvare jablka

Ak máte pás, ktorý je len málo rozpoznateľný a splýva so širším hrudníkom a väčším bruškom, máte typickú postavu v tvare jablka. Postavu v tvare jablka však nemusia mať len plnoštíhlejšie ženy. Pás nevyniká ani pri štíhlejších postavách, predovšetkým s pribúdajúcim vekom dochádza k ukladaniu väčšieho množstva tuku v oblasti pása, a tým k „deformácii“ postavy od ideálnych presýpacích hodín na postavu v tvare jablka.

Ideálne pre vás budú plavky, ktoré vytvárajú optický klam a chýbajúci pás dotvoria. Môžu to byť plavky, kde vzorovaný alebo svetlý predný diel dopĺňajú čierne vykrojené boky. Boky môžu byť aj vykrojené a chýbať. Pás je možné zvýrazniť aj rôznymi pruhmi či šípkami nasmerovanými do prostred bruška. Voliť by ste mali jednodielne plavky alebo tankiny, ktoré optickú hru so vzormi umožňujú. Pomôžu vám aj širšie plavkové sukienky tankín alebo pareo zaviazané okolo pása. Tie pritiahnu pohľady na boky a odpútajú ho od „neexistujúceho“ pása.

Jednodielne plavky pre postavu v tvare jablka
Plavky pre postavu v tvare jablka – odlákajte pozornosť od chýbajúceho pásu alebo postavu vyformujte pomocou optických ilúzií na vzoroch či v strihu plaviek.

Plavky pre chlapčenskú postavu

Tento typ postavy je síce štíhly a atletický, avšak rovnako ako pri postave v tvare jablka chýba pás. Okrem toho má tento typ postavy často aj menšie prsia. Potrebné je preto nielen optické zvýraznenie pásu a vrchnej časti plaviek, ale aj spodnej nohavičkovej časti.

Postavu zvýraznite romantickými kvetinovými vzormi alebo vzormi s tento rok módnymi umeleckými reprodukciami. Vyhnite sa plavkám športového strihu a dizajnu. Môžete zvoliť jednodielne plavky so sukničkou alebo tankiny, sedieť vám budú aj šortkové nohavičky s bohato zdobeným vrchným dielom.

Plavky vhodné pre chalpčenský typ postavy
Plavky pre chlapčenskú postavu – vytvarujte si príťažlivé telo vzormi alebo pridaným materiálom ako na vrchnom diele, tak na nohavičkách. Choďte do romantických motívov a vyhýbajte sa športovým a príliš strohým strihom plaviek.

Plavky pre postavu v tvare hrušky

Postava v tvare hrušky je typická trojuholníková postava. Malé prsia, úzke ramená a širšie boky. Potrebujete odpútať pozornosť od spodných partií a pridať objem aj pútavosť tým horným.

Môžete zvoliť celé plavky, kde je nohavičková časť tmavá a jednofarebná a vrchný diel je vzorovaný. Môže byť tiež nariasený alebo s volánikmi. Vrchný diel môžu zdobiť aj masívnejšie vzory, napríklad pre plavky obľúbené a v tohtoročnej sezóne, tiež extra módne kvetinové. Objem pŕs opticky zväčšia aj väčšie bodky alebo vodorovné pruhy – širšie sú lepšie.

Plavky vhodné pre postavu v tvare hrušky
Plavky pre postavu v tvare hrušky – objem pridajte vrchnému dielu plaviek a naopak, spodný voľte strohý, jednoduchý alebo tmavý.

Plavky pre postavu v tvare obráteného trojuholníka

Tento typ postavy má výrazné ramená alebo hrudník, ale nevýrazné boky a zadoček. Potrebujete hladký a menej výrazný vrchný diel plaviek a naopak, spodný, ktorý vám pridá na objeme – volániky, sukienku alebo vzory. Väčšie vzory opticky pomôžu viac. Ideálne sú veľké bodky, kvety alebo široké vodorovné pruhy. Môžete si vybrať plavky jednodielne aj dvojdielne, vhodné sú aj tankiny.

Plavky vhodné pre postavu obráteného trojuholníka
Plavky pre postavu v tvare obráteného trojuholníka – na vrchnom diele šetrite materiálom, farbami aj vzormi. Naopak spodnému dielu pridajte výrazne na objeme i vzoroch.

Plavky pre postavu v tvare presýpacích hodín

Táto postava je vlastne ideálne ženská, napriek tomu však môžeme byť nespokojné s väčším zadočkom alebo širšími bokmi. Riešenie je jednoduché. Obliecť si môžeme jednodielne plavky alebo tankiny s dlhšou sukienkou. Ale tejto postave pristanú takmer akékoľvek plavky. Takže sa pozrite na pár tipov.

Plavky vhodné pre postavy v tvare presýpacích hodín
Plavky pre postavu v tvare presýpacích hodín – máte ideálnu postavu. Užívajte si plavky, ktoré sa vám páčia !

Zdroj obrázkov: plavky návrhárov a firiem – viď. Plavky 2014 Špeciál

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek