Plavky návrhárskych es žiaria neónmi, presvitajú spod háčkovanej čipky a okúzľujú módnymi potlačami a strihmi!

Kľúčové plavkové trendy pre tohtoročné leto 2012 sme vám už predstavili, ale určite vás zaujíma, aké swimwear skvosty – plavky – ukrývajú vo svojich kolekciách top svetoví návrhári. Z trendov plavky nevybočujú, pretože podľa nich kolekcií vznikajú, avšak mnohokrát vybočujú z rád ponúkaných plaviek svojimi kreatívnymi nápadmi – ale bohužiaľ tiež výrazne vyššou cenou.

Ochutnajte plavky v retro štýle Yves Saint Laurent: nohavičky sú skutočne pompézne!

Budete mať tento rok konečne odvahu na módny plavkový retrostrih s nohavičkami s vysokým pásom a nízkym krojením nohavičky? Strach vás prejde vo chvíli, kedy zbadáte retro plavky– bikiny – z kolekcie Yves Saint Laurent. Jednoduchou bandážovú podprsenku plaviek v minimalistickom strihovom prevedení, dopĺňajú vysoké nohavičky so zlatými gombíkmi našitými vo dvojradové. Druhé plavky Yves Saint Laurent, ktoré sa tiež honosia retro vzhľadom, majú pre menej odvážne z nás štandardne krojené nohavičky. Plavky sú skôr historizujúce, než retro a pripomínajú spodnú bielizeň kurtizán. To vás ale určite neodradí, pretože naberaný efekt aj červeno-čierne zdobenie na bielom základe robia z plaviek skvostný model.
Retro plavky z kolekcie značky Yves Saint Laurent

Retro plavky z kolekcie značky Yves Saint Laurent.

Buďte zviera: Kúpte si plavky so zvieracou potlačou od Dolce&Gabbana alebo Michael Kors!

Na plavky tento rok patria zvieracie potlače a to aj v netradičných farbách. Dominic Dolce a Stefano Gabbana prepadli leopardej mánii a v ich bikinkách, ale aj v retro plavkách, budete vyzerať ako mačacia šelma. Značka už tradične dotiahne všetko k dokonalosti a tak si môžete zaobstarať aj leopardie jednodielne plavky alebo šifónové plážové kaftanové šaty s leopardím potlačou.

Pokiaľ ale máte radšej iné zviera, čo sa tak premeniť v zebru? Elegantný čiernobiely zebrí vzor „ukradol“ pre svoje plavky prírode Michael Kors. Značka ponúka hneď dva strihy zebrích plaviek: sporé bikinky a jednodielne plavky s tielkovým strihom stiahnutým do jedného chrbtového pruhu.

Zakuklite s do módnych pruhov Hervé Léger alebo Provokujte s plavkami Agent Provocateur!

V hlavnej úlohe pruhy – to je jeden z tohtoročných kľúčových plavkových trendov. Plavky môžu byť z pruhov zošité celé, alebo môže pruh tvoriť hlavnú líniu či motív plaviek. Všetko je možné aplikovať na dvojdielne i jednodielne plavky. Typickým príkladom plaviek z pruhov sú marhuľové plavky značky Hervé Léger. Avšak týmto modelom plaviek značka neskončila. Hlavnú úlohu pruhy hrajú tiež na žltých bandážových bikinách alebo ako nenápadná bandáž tvoria ďalší model jednodielnych plaviek v módnej aqua farbe. Vrcholným „plavkovým dielom“ potom sú čierne bandážové bikiny, kde u nohavičiek možná pri obliekaní vďaka zložitosti strihu zvediete s nohavičkami plaviek tuhý boj.

Ktorú ďalšiu svetovú značku produkujúcu plavky postihla pruhománia? Neprekvapuje, že Agent Provocateur. Táto značka je známa svojím šokujúcim a extravagantným dizajnom nielen u plaviek, ale tiež u spodného prádla. Tentoraz ponúka bikiny aj
celé plavky z pruhov, kde čierna osnova z pruhov výrazne kontrastuje s valérami červenej na výplniach osnovy plaviek. Pruhy na šnúrový design potom značka Agent Provocateur premenila na ďalších dvoch modeloch plaviek: na celočiernych šnúrových bikinách a jednodielnych plavkách.

Prepadnite letnej romantike: oblečte si plavky s volánikmi, mašľami, bodkami, kvetinkami alebo háčkované!

Romantické plavky k tohtoročnému letu patria a prvkov, ktoré im dodajú romantiku priniesli návrhári hneď niekoľko. Patria sem ozdobné oblúčikové lemy, volániky, háčkovaná čipka alebo kvetinové či bodkované potlače. Značka Miu Miu, lacnejšia odnož materskej značky Prada, ozdobila červené romantické plavky oblúčikovým lemom a k nemu pridala aj bielu mašľu na prsia. Romantické vzory v podobe bodiek na svoje plavky umiestnila značka Dolce&Gabbana, ale napríklad aj značka Zimmermann, ktorá navyše k jemnému kvetinovému motívu pridala aj rozviate volániky. Módny háčkovaný romantický materiál na svojich plavkách použilo tiež mnoho značiek, medzi najúchvatnejšie modely však patria čierne háčkované plavky značky Lisa Maree v jednodielnom aj dvojdielnom prevedení.

Letné digitálne potlače robia z tohtoročných plaviek umelecké diela

Celopotlačené plavky, ktoré môžu byť abstraktné, alebo môžu na vašej hrudi predviesť niektoré klasické maliarske umelecké dielo, nie sú ničím novým pre značku Emilio Pucci. Tá je známa hrou s geometrickými vzormi a multibarevnosťou a jej potlače často pripomínajú to, čo môžeme vidieť v detskom kaleidoskope. Celopastelové potlače plaviek, alebo pastely v kontraste s čiernou, rozhodne nemožno na plavkách prehliadnuť.

Plavky tento rok rozžiaria aj neónové prvky – Matthew Williamson sa nebál ozdobiť ich šnúrkami do topánok!

Anglický návrhár Matthew Williamson je špecialista na potlače a tiež netradičné kombinácie. Takže aj tentoraz svoje čiernobiele plavky s leopardím vzorom doplnil hneď tromi neónovými odtieňmi, ktoré aplikoval na módne pruhy. Dokázal tak skĺbiť hneď niekoľko plavkových trendov v jeden a vytvoriť tak ultramoderné plavky na tohtoročné leto.

S neónovými prvkami plaviek sa Matthew Williamson vyhral aj na ďalších bikinách. Plavky jednoducho orámoval krikľavo zelenými šnúrkami, aké sa v 80. rokoch s obľubou nosili v „číňankách“ – dnes konečne známych pod svojím pravým menom: v converskách.

Neóny však očarili aj ďalších návrhárov a tak napríklad neónovo ružovú môžeme vidieť v športovo ladených plavkách Michael Kors.

Zdroj obrázkov: Net-a-porter.com, plavky svetových dizajnérov a značiek

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek