Plavky, ktoré frčia – štyri trendy, ktoré z vás urobia skutočnú znalkyňu módy!

Aké plavky tento rok frčia? Je veľa strihov či farebných tém, v ktorých zaujmete a pôjdete s trendmi. Hitom sú ale prekvapivo štvoro typy plaviek, na ktoré v slovenských butikoch hneď tak nenarazíte. Zohnať ich ale – bola by ste za módnu hviezdu!

Plavky majú tento rok niekoľko kategórií trendov – zvyčajne sa rozlišujú podľa strihu a témy použitých vzorov či farieb. Ale štyri horúce plavkové trendy tohto roku sa na plavky pozerajú úplne inak. Skrze použitý materiál – a nie práve tradičný, a tiež cez celkovú fazónu plaviek.

Plavky zo slovenských butikov – každý deň vám predstavujeme kolekciu z niektorého z nich. Vydarené kolekcie aj plavkové trendy nájdete v rubrike Plavky a plážová móda

Plavky z neoprénu už nie sú len pre potápačov!

Neoprén sa stal módnym materiálom, z ktorého dnes návrhári pokojne ušijú večerné šaty. Diviť sa teda, že sa z neho šijú plavky je skutočne zbytočné. Len už nevyzerajú ako tie pre potápačov. Neoprénové plavky vyzerajú k nerozoznaniu od tých módnych – a sú v rebríčku módnosti dokonca ešte oveľa vyššie. Plavky z neoprénu môžu byť dvojdielne aj jednodielne, zvyčajne si ale pohrávajú s dizajnom kontrastných švov, kedy sa na pestrom základe, často v neónových farbách, zvýrazní švy čiernym pruhom. Šitie býva priznané viditeľným pružným stehom, ktorý dáva plavkám niekedy vzhľad, akoby boli na ruby.

Háčkované plavky sú čipkou pláží

Módne transparentnosť, hlad po čipke aj prerezávaných materiáloch si tento rok plavky vyložili po svojom. Ukazujú a zakrývajú súčasne, ale úplet vznikol pomocou háčikov. Háčkované plavky sú ďalším z trendov pláží tohto roku. Tieto plavky priniesli nové vzory a tiež nové formy transparentnosti. Estetika týchto plaviek sa posunula na ešte vyšší level. Obliecť si ich znamená mať nielen odvahu, ale tiež si ich zaslúžiť pekne štíhlou, ale ženskou postavou.

Plavky ako sieťované outfity

Naznačiť, odhaliť a skryť súčasne – to je tohtoročným módnym hitom. A návrhárom k tomu poslúžili tiež rôzne sieťoviny. Čakali by ste ale sieťované materiály na plavkách? Prečo nie, len sa trochu obávam, aby z nás sieťované plavky a slniečko neurobili bodkovaný krásku. Napriek tomu, plavky podobe sieťovaných outfitov vyzerajú skvele a zaobstarať si podobné by bol skutočný kauf.

Plavky ako color bloky

Tento plavkový trend založený na farebných blokoch vytvárajúcich celkový dizajn plaviek naznačili už tak trochu neoprénové plavky. Tie sú ako stvorené pre aplikáciu tohto trendu. Neoprén ale pre plavky s dizajnom farebných blokov rozhodne nie je podmienkou. Sezónne najobľúbenejší je kombinácia dvoch farieb, alebo kombinácia farby s kontrastnou čiernou. Prípustná je však aj kombinácia viacerých farieb, ale aby sme splnili podstatu tohto plavkového trendu, musia byť tieto farebné bloky na plavkách veľké a rozhodne nesmú skĺznuť k striedaniu malých farebných plošiek.

Zdroj obrázkov: Revolve clothing, Skye&staghorn, Mikoh, N.L.P., Net a porter, Moda Operandi, NastyGal, Monday swimwear, A bikiny a day

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek