Plavky 2014 – prvá ochutnávka plavkovej sezóny!

Plavky inšpirované Južnou Amerikou, tropickými pralesmi, pestrou tropickou faunou a flórou, brazílskymi karnevaly i karnevalom v Rio de Janeiro, a tiež božskou sambou – to je energetický koktejl pre náš letný dovolenkový šatník. Tento rok sme sa vďaka počasiu na plavky naladili o niečo skôr – tak si poďte užiť prvú ochutnávku tohtoročných plavkových trendov.

Plavková sezóna síce začína zvyčajne až v máji, ale tento rok sú z preslneného konca zimy zblbli všetci – dokonca aj bociany prileteli s veľkým predstihom! Takže sused, ktorý už pred štrnástimi dňami odzimoval exteriérový bazén, aj keď krytý, a cez víkend vytiahol plavky a prvýkrát sa v bazéne kúpal, nie je žiadny úkaz bláznivej mysle. Nech žije slniečko! A nech už tu máme skutočnú plavkovú sezónu!

Plavkové trendy
Poďte si s nami užiť malú ochutnávku tohtoročných plavkových trendov. Berte to je ako antistresové cvičenie – proti jarnej únave!

Zatiaľ čo my sa nemôžeme dočkať plavkovej sezóny, dizajnéri plaviek boli netrpezliví ešte viac. A ich nedočkavosť sa prejavila na plavkových trendoch, ktoré pre tohtoročnú jar a leto predstavili. Inšpirovali sa totiž vo veľkom, karnevalom presláveným, Rio de Janeiro. Tentoraz však nie kvôli každoročnému karnevalu, to by sa o nedočkavosti nedalo hovoriť. Inšpirovali sa nadchádzajúcou olympiádou, tentoraz letnou, ktorá bude v roku 2016 práve v Riu. Plavkové kolekcie sú plné vzorov, extravagantných strihov a symboliky. Na päť plavkových mikrotrendov pre rok 2014 sa teraz môžete pozrieť. Je to len malá ochutnávka toho, čo o plavkách pre vás v tohtoročnom plavkovom špeciále chystáme. Plavky 2014 sú tu a my týmto oficiálne zahajujeme módnu plavkovú sezónu!

Plavky ako more alebo inšpirácia modrým Havajom!

Plavky v odtieňoch mora
Odtiene mora a všetky farby modrej oblohy nad plážami Havaja inšpirovali dizajnérov plaviek pre sezónu leto 2014.

Trinásť ostrovov Havaja, všetky ponorené do nádherného modrého mora pod modrou oblohou. To je presne tá inšpirácia, ktorú nájdete v „do modra“ ladených plavkách pre tohtoročnú sezónu. Niektoré sú jednofarebné, ako farba oblohy nad slávnymi plážami Waikiki, iné plné vzorov nabitých energiou rovnako, ako je pre oblasť typický a erotikou presýtený miestny tanec hula-hula. A jemu je často prispôsobený aj strih plaviek, ktoré sú ako stvorené pre to, aby sa vaše boky rozvlnili v kruhových pohyboch tohto tanca. Napriek tomu, všetky plavky v štýle Modrá Havaj nevynechali moderné línie, rovnako ako hlavné mesto Havaja – Honolulu.

Horúčka džungle prichádza – plavky v zelených odtieňoch majú šmrnc!

Zelené plavky vo všetkých odtieňoch pralesa
Zelené plavky vo všetkých odtieňoch pralesa, doplnené obrazmi flóry a etnoprvkov krajín Južnej Ameriky s dažďovými pralesmi, sú hlavnými znakmi ďalšieho plavkového trendu pre rok 2014.

Amazonský dažďový prales sa stal ďalšou inšpiráciou tohtoročnej plavkovej sezóny. Dizajnéri našli inšpiráciu v zelených odtieňoch a farbách pralesnej flóry. 60% percent Amazonského tropického pralesa leží v Brazílii, zvyšok potom v Kolumbii, v Peru, Venezuele, v Ekvádore, v Bolívii, Guyane, Suriname a vo Francúzskej Guyane. Plavky inšpirované amazonskou džungľou čerpajú aj z typických etnoprvkov týchto destinácií. Tie sa na Amazónie inšpirovaných plavkách objavujú vedľa zelených odtieňov džungle a pralesných kvetín.

Plavky ako oslava tropickej pestrosti

Zatiaľ čo predchádzajúci trend oslavoval tropický prales ako zelené pľúca planéty, tento je oslavou multifarebnosti flóry a fauny trópov. Farby vtáčej fauny, nevynímajúc pestré papagáje, sa miešajú s farbami tropických kvetín – mučeniek, orchideí a nespočetného množstva ďalších nádherných kvetín. Pridávajú sa farby tropického ovocia, a tiež neriadený farebný chaos a symbolika vzorov brazílskeho karnevalu. Tie najžiarivejšie farby dopĺňajú sladké pastely a všetko sa mieša vo vzoroch, ktoré akoby boli zrkadlom životnej energie.

Plavky ako plážová party v štýle šesťdesiatok!

Užite si neviazanú plážovú party v štýle 60. rokov! Plavky inšpirované šesťdesiatkami sú ako hypnóza – nechajte sa zhypnotizovať do stavu totálneho uvoľnenia a zabudnite na každodenný stres. Dovolenka bez mobilu a notebooku, zato v hypnotizujúcich plavkách so vzormi 60. rokov, bude tá, na ktorú nikdy nezabudnete. Bodky – obrie aj malé, prúžky, výrazné lemy, cik-cak vzory, hra čiernej a bielej aj ďalšie monochromatické inšpiratívne kombinácie, oslávi tento rok v lete návrat na naše plavky.

Plavky ako pre božské tanečnice samby

Latinskoamerická samba, ktorá je akýmsi oficiálnym tancom brazílskych karnevalov, je symbolikou pre ďalší plavkový trend tohtoročného leta. Plavky v rytme samby z vás urobia božskú latinskoamerickú tanečnicu. Trendom dominujú žlté a oranžové odtiene, a tiež symbolika košov plných ovocia. Kde sa vzala? Plavkový dizajnéri sa inšpirovali hviezdnou speváčkou, tanečnicou a herečkou na Broadwayi, Carmen Mirada. Bola hviezdou 30. až 50. rokov minulého storočia, napriek tomu je jej odkaz dodnes natoľko silný, že jej módne kreácie s košíkmi plnými ovocia teraz dominuje celému plavkovému trendu. Pozrite sa na video s Carmen Miranda a jej pieseň Chica Chica Boom Chic, kde tancuje v crazy tutti-frutti klobúku, si pustite k prehliadaniu fotogalérie plaviek inšpirovaných sambou. Správne vás naladí!

Zdroj obrázkov a videa: We connected fashion – Trend Council, Swimwear360 – plavkové kolekcie firiem

Viac o Trend Council: Trend Council je autorita v oblasti poskytovania profesionálnych informácií o módnych trendoch.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek