Perfektné krátke účesy: Pomôžeme vám vybrať si správny účes pre vaše vlasy na party, večierok alebo na ples!

Party, večierok alebo ples máte za dverami a vôbec netušíte, ako svoje krátke vlasy dostať do stavu, že s nimi budete vyzerať skvele? Práve teraz je ten správny čas na radikálnu zmenu! Flirtovať s myšlienkou na novú farbu alebo strih už nie je čas. Je potrebné konať a rýchlo sa rozhodnúť! Preto vám prinášame fotogalériu, ktorá vám pomôže sa rýchlo rozhodnúť, čo si na party, ples večierok alebo stužkovú vytvoriť za účesovú kreáciu.

Krátke vlasy nie sú dôvodom, aby ste im pred večierkom, party, plesom, stužkovú alebo návštevou divadla venovali menej pozornosti, než vlasom dlhým. Drdol z nich síce nevyčešete, maximálne tak s príčeskom, ale dokonalý party účes dokážete vykúzliť tiež. Práve teraz je ten správny čas, kedy je potrebné si nájsť čas na kaderníka a odhodlať sa aj k radikálnej zmene. No nenechávajte si to na  poslednú chvíľu. Kým dlhé vlasy si na akciu, kde chcete vyzerať skutočne dokonale, môžete nechať urobiť pokojne len pár hodín predtým, s novým krátkym účesy by ste sa mali mať možnosť zžiť. Na poslednú chvíľu učesané krátke účesy pôsobia neprirodzene. Nemáte odskúšané, akú dlhú dobu vám tento účes pod lakom alebo tužidlom vydrží v tvare, aký ste si predstavovali a už vôbec neviete, či sa vám nakoniec k šatám aj celému outfitu, ktorý máte vybraný, bude skutočne hodiť.

Krátke dámske účesy pre blond a ryšavé vlasyKrátke dámske strihy pre čierne a blond vlasy

Pred plesom a party: Rady pre nový účes pre krátke vlasy

  1. Radikálnu zmenu účesu robte vždy optimálne už týždeň pred plesom, party alebo inou slávnostnou akciou.
  2. Vyskúšajte, čo váš účes vydrží za použitia rôznych stylingov.
  3. Overte si, či lak alebo tužidlo, ktoré novo pre účes používate, nenechávajú na oblečeniu stopy: biely prášok, farebné fľaky v prípade použitia farebne tónovaných stylingov, mastné alebo iné škvrny (najmä ak nosíte okuliare) a pod.
  4. Ak máte novú farbu, vlasy po farební pred party alebo plesom minimálne dvakrát umyte, aby ste zabránili prípadným farebným škvrnám na oblečeniu. Na party sa ľahko spotíte a „nehoda“ sa môže stať skôr, než sa nazdáte.
  5. V prípade, že pre ples hodláte použiť zmývateľné farebné alebo trblietavé tónovanie, tiež ho vyskúšajte pred samotnou akciou. Ak chcete novým vzhľadom prekvapiť, vyskúšajte si ho doma cez víkend, aby ste neprezradila svoje „tajomstvo dokonalého vzhľadu“.

Pýtate sa, čo sa nosí? Vieme to!

Strih:

Táto sezóna fandia najmä dvoma strihom. Jedným je krátky bob, alebo ak chcete mikádo. To je možné prekvapivo dobre vytvoriť aj z relatívne veľmi krátkych vlasov a nie je len výsadou pre stredne dlhé vlasy. Druhým trendy strihom sú vlasy so zaujímavými rezmi. Myslí sa tým rôzne asymetrické ofiny, prestrihy aj postupne zastrihnuté pramene.

Farba:

Nepreberná ponuka farieb na vlasy na trhu spôsobuje, že je len ťažké definovať, aká farba je skutočne „in“. A to je možno dobre, lebo máte možnosť voľby – a prekvapivo zle z tých istých príčin. Veď povedzte, neocenili by ste niekedy jedálny lístok radšej s troma jedlami, ako dlhý niekoľkostránkový zoznam lahôdok, kde si nie ste cez všetku snahu schopná vybrať?

Ak ale chcete poradiť, neurobíte chybu platinovou blond farbu, ktorá sa hodí pre prirodzené blondíny, ktoré chcú ešte viac svoju blond farbu zvýrazniť. Dokonca sa nosí strieborná! Priekopníčkou v priznania šedín je modelka Kristen McMenamy, ale aj ona si k dokonalému odtieňu pomáha správnym tónovaním. Strieborné vlasy určite neznamenajú to, že sa vykašlete na prvé alebo pokročilé šediny. A naopak striebornú hrivu si môžete dopriať aj skôr, než prvé šediny zaklopú na dvere.

Pre plesy, party a večierky môžete tiež netradične farebne zvýrazniť niektoré pramene. Vynikne to opäť predovšetkým na blond vlasoch, alebo tiež na účesoch, ktoré majú melírom zosvetlené pramene. Farebný tón vždy zlaďte s farbou šiat alebo doplnkov.

Čo s tmavými vlasmi? Dotónujte je napríklad módne červenými odtieňmi. Vždy pracujte s niekoľkými odtieňmi červenej tón v tóne. Miesto jednoliatej formy získate krásny tónovaný a plastický účes.

Asymetrický strih dámskych účesovPolodlhé dámske strihy s farebným prelivom

Styling:

Zabudnite na hutné karfiolové účesy. Objem vlasom dodajte rozstrapatením pomocou voskov alebo tužiacich pien. Nesnažte sa vytvoriť dokonalé kučery. Hravé hniezdo je modernejšie.

No hitom sú tiež do hladka uhladené druhy bôbov. Mikádu je však nutné dodať objem nielen dobrým strihom, ale aj podfúknutím natužených vlasov zospodu.

Extraordinárne zostrihané pramene ešte viac zdôraznite stylingom: tužidlom alebo gélom. Každý prameň dostanete do požadovaného tvaru a zaistite jeho stálosť tužidlami, tužiacimi gélmi alebo voskmi. Stálosť určite vyskúšajte. Tiež to, ako sa chová pri pohybe. Predstavte si, čo môže s vaším účesom vykonať obyčajný presun na akciu za vetra, alebo divoký tanec.

Lak nesmie byť na vlasoch spoznať. Tužiť je nutné pramene, nie každý vlas samostatne. Inak budú vaše vlasy ako chemlon. Tužidlá nesmú po zaschnutí opadávať – vyzerala by ste, ako by ste mali lupy! Vosky nesmú špiniť okuliare (ak ich nosíte)!

Lesk:

Slávnostný vzhľad vlasom dodá vždy predovšetkým lesk. Ten môžete získať kvalitnou farbou. Prirodzené vlasy, a to ani pri plnom zdraví, zvyčajne nie sú nikdy tak extrémne lesklé, ako vlasy s kvalitnou farbou alebo napríklad len s krátkodobejším prelivom. Ak sa vlasy rozhodnete farbiť, vyberajte takú druh farby na vlasy, ktorá garantuje vysoký lesk vlasov.

Lesk svojim vlasom môžete dodať pred plesom, party alebo večierkom aj pomocou lesk dodávajúcim stylingom. Obvykle ide o laky na vlasy. Z blondíny sa môžete stať Zlatovláska – a vôbec nevadí ani to, že máte len krátke vlasy.

Dôležitejšie než módny trend je, či vám účes pristane!

Často sa stane, že sa v nás prebudí priamo posadnutosť akýmkoľvek módnym trendom, aj posadnutosť účesom. Vždy však myslite na to, že dôležitejšie než akýkoľvek módny trend alebo akákoľvek výstrednosť v akej sa vzhliadneme, je menej dôležitá ako to, či nám účes pristane. Vlasy sú rámom pre našu tvár. Najskôr musíme nájsť ten správny základný rám, a potom sa môžeme hrať s rôznymi kučierkami, pramienkami alebo prestrihmi. Rám nám však musí dokonale sedieť!

Krátke mikádo strihy pre blond vlasyKrátke dámske strihy na chlapčenský štýl

Ako byť tento rok krásna na večierku, na party, na stužkovej alebo v divadle už viete. Teraz stačí zalistovať v našej fotogalérii, alebo sa inšpirovať ďalšími účesmi z našej rubriky Vlasy a účesmi a stres z príprav premeniť na radosť, ktorú nám prinesie vedomie, že budeme kráskou večera. Vyberte si nový účes a ešte dnes sa objednajte ku kaderníkovi.

Zdroj obrázkov: Becomegorgeous.com, Google.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek