Osviežte svoj jesenný šatník trendy doplnkami

Hoci sme vám nedávno priniesli úzky výber jesenných trendov, pokračujeme aj tento krát s predstavením doplnkov, ktoré nebolo možné nevšimnúť si na prehliadkových mólach. Vyberte si vášho šampióna a neváhajte ho túto sezónu vyskúšať!

Mini kabelky, úschovne a kapsičky

Ako inak, začnime kabelkami, keďže tie sú asi najobľúbenejším doplnkom, sú praktické a nosíme ich takmer každý deň. Túto sezónu sa návrhári mali možnosť vyšantiť v plnej paráde. Tak napríklad, spomínate si, ako sa čakávalo v školskej jedálni na obed a orazený lístok spolu s kľúčami od bytu ste mávali schovaný v mini kapsičke zavesenej na krku? Presne tieto malé zlatíčka sa vrátili na krky modeliek.

Ako sme si mohli tiež všimnúť, tento rok sa vo veľkom štýle objavili praktické ľadvinky, ktoré sa však sofistikovane nosia zapnuté krížom cez hruď a nie cez bedrá. Ich pôvodné umiestnenie na páse zastúpili tzv. belt bags – opaskové kabelky. Tie sa hojdali na bokoch modeliek v rôznych tvaroch, farebných prevedeniach aj materiáloch. Či si už držali svoj pevný tvar, alebo boli mäkkučké ako plyšový medvedík, podmienka pre zaneprázdnenú modernú ženu je jednoznačná: Mať ruky voľné!

Deväťdesiate roky sú späť v plnej kráse – tak, ako nikdy predtým! Obrovský comback hlásia aj mini kabelky, či už sú to futuristické verzie z metalických materiálov, logomaniacke maličké crossbody alebo nekonečné farby a vzory uchopené v masivných reťaziach-ktoré v konečnom dôsledku plnia aj úlohu výrazného šperku.

Koláž rôznych trendy jesenných kabeliek
Vyberte si trendy kabelku, ktorá je vášmu srdcu najbližšia!

Chráňte svoje ruky!

Prejdime na jemnejšiu nôtu v podobe rukavíc. Na prehliadkových mólach ste tieto skvosty mohli vidieť v nekonečných farbách aj dĺžkach. Keďže žijeme v dobe smartfónov a ich dotykových displejov, určite oceníte aj praktickú variantu s voľnými prstami. Ak zvolíte správnu dĺžku, teplo si jednoznačne uchováte. Túto sezónu rukavice určite neschovávajte, práve naopak, ukážte ich svetu!

Vyhrňte si rukávy na objemnom svetri až na úroveň, kde rukavice končia. Zostajlujte ich k elegantným šatám, ale aj k saku a uvoľneným džínsom. Základom je predsa chrániť sa pred zimou najviac, ako sa len dá!

Vyberte si váš osudový pár v žiarivej veselej farbe. Ak staviate predsalen na klasiku, zadovážte si nadčasové čierne a doplňte ich farebnými pančuchami! Nebojte sa vrstvenia, keďže práve pomocou rukavíc a pár vrstiev oblečenia zostavíte naozaj rafinovaný look. Pridajte výrazný náramok (viď posledný obrázok), alebo si na rukavice omotajte masívnu reťazovú rukoväť z vyššie spomenutých mini kabeliek.

Názorná ilustrácia jesenných doplnkov v podobe rukavičiek a farebných pančúch
Dodajte vášmu outfitu krehkú ženskosť a ochráňte vaše ruky!

Nepodceňujte šperky ani počas jesene

Ak nás sledujete dlhšie, určite ste mali možnosť si prečítať, že niekedy naozaj stačí zadovážiť si nadčasové oblečenie a strihy v neutrálnych farbách a zvyšok stajlingovej hry nechať na doplnky. Inak tomu nie je ani počas chladnejšieho počasia, kedy však často krát zabúdame na význam šperkov. Náušnice a náramky bez problémov vrstvíme na jar a počas leta, preto sa nebojte osviežiť si aj váš jesenný outfit.

Ak máte odvahu, doplňte svoj look jednoliatym masívnym náramkom. V tohtoročných dizajnérskych kolekciách sme mohli vidieť všetky možné tvary od divokých zvierat až po abstraktné mini kováčske umelecké diela. Pri tomto type doplnku je naozaj postačujúci jednoduchý outfit, kľudne iba v jednej farbe. Náramok nechajte bud‘ voľne na zápästí, alebo ako už bolo spomenuté, ak je dostatočne veľký, pokojne ho nasuňte na rukavicu a vyhrňte rukáv na kabáte, aby si váš zázrak všimol naozaj každý.

Počas chladného počasia denne nosíme šály, roláky a iné vychytávky, ktoré nám pomáhajú chrániť si krk. Preto nie je veľmi praktické nosiť tenké retiazky a masívne náhrdelníky – iba v prípade, že ich navrstvíme na tenší zvršok. Na rad teda prichádza hra náušníc, kde si príde na svoje každá z vás podľa čŕt tváre. Hitom jesenných trendov 2018 zostávajú asymetrické náušnice – pár tvoria dva rozdielne kusy. Môžu byť okrúhle, visiace a dokonca môžu aj obopnúť obvod celého ucha – ako had v divočine! Obľúbené sú tiež nadčasové kruhy, no vždy obohatené o masívnejší element rôznych aplikácií a perličiek.

Detaily trenov asymetrických a výrazných náušníc a náramkov.
Doplnky sú často krát dôležitejšie ako samotné oblečenie, nepodceňujte ich!

Verím, že sa mi podarilo inšpirovať vás k vyskúšaniu aspoň jedného odvážnejšieho trendy doplnku. Dajte vedieť, ako vaša stajlingová hra dopadla, som zvedavá na vaše postrehy. Hlavne to celé berte ako zábavu!

 

Zuzana

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek