Ako sa správne starať o svoje „roztrhané“ džínsy?

Kúpili ste si štýlové roztrhané džínsy a bojíte sa, že neprežijú prvé pranie? Nie ste sama. Potom, čo sme publikovali článok o trende roztrhaných džínsov, sme do redakcie dostali veľa otázok, či ich možno prať v práčke a aká je ideálna starostlivosť, aby sa predišlo ich ďalšiemu zničeniu. Preto sme pre vás pripravili návod, ako na to.

Roztrhaná džínsovina je v móde viac ako nikdy predtým. Aby sa zachoval rebelský štýl naozaj autenticky, efektné roztrhané časti bývajú obvykle neobšité. Preto hrozí, že sa budú trhať ďalej – a to najmä pri praní. Kovový bubon v práčke môže spôsobiť to, že bude džínsy ešte viac drať. 

Preto je nutné také džínsy prať s najväčšou opatrnosťou. Určite sa ale nemusíte vracať do praveku a prať ich ručne. Napokon by ste im tým mohli len uškodiť, lebo aj ručné žmýkanie zas také šetrné k roztrhaným džínsom nie je. 

Ukážka štyroch outfitov s roztrhanými džínsami.
Starajte sa o svoj rebelský kúsok správne a odvďačí sa vám štýlovými outfitmi!

Ako bezpečne oprať roztrhané džínsy

  • Skôr ako džínsy vložíte do práčky, zapnite zips i gombíky.
  • Nezabudnite ich pre zachovanie farby otočiť naruby, čím si džínsovina ponechá svoj pôvodný odtieň čo najdlšie. Ak je denim vašich potrhaných džínsov tmavomodrý, nezabúdajte použiť prostriedok na pranie čiernej / tmavej bielizne. 
  • Džínsy perte vždy na šetrnom programe a na nízkej teplote, ideálne na 30 stupňov. V práčke ich nedávajte žmýkať. Neperte spolu svetlý a tmavý denim.
  • Takto vypraté vlákno sa takmer okamžite vráti do svojej pôvodnej podoby, preto ho potom netreba žehliť. Navyše, horúca para zo žehličky džínsové vlákna ničí, takže máme o jeden objektívny dôvod „nežehlenia“ navyše!  
  • Džínsy s roztrhanými efektmi vždy perte v pracom vrecúšku – podobnom, aké sa používa na pranie spodnej bielizne, najmä podprseniek. Džínsy do vrecúška netlačte nasilu. Vrecúško musí byť dostatočne veľké, aby v ňom džínsy mali vôľu a nepoškodili sa pri vyberaní.
  • Čo robiť, keď je vaše vrecúško na spodnú bielizeň malé alebo ho vôbec nemáte? Džínsy môžete oprať v obliečke na veľký vankúš. Opatrne ich do nej vložíte, zapnete gombíky obliečky a vaše džínsy budú v bezpečí. Pozor, obliečka musí byť z nefarbiacej tkaniny, najlepšie svetlej.
  • Sušenie džínsov im tiež škodí. V žiadnom prípade ich nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Sušička je tiež pre váš obľúbený denimový kúsok nepriateľom, takže obmedzte aj jej používanie. Vaše džínsy v nej však môžete sušiť pomocou rovnakého vrecúška / obliečky, o ktorom sme písali pred chvíľou. Pred sušením ich vyberte z obliečky, vyrovnajte, zložte a opäť vložte dovnútra.

Ako skombinovať potrhané džínsy?

V prvom rade treba myslieť na to, že sú samé o sebe výrazným kúskom, ktorý má najviac vynikať. Preto zvoľte iba jednoduché doplnky a ďalšie kúsky outfitu. Elegantnejší look dosiahnete, ak si k džínsom oblečiete sako a lodičky na opätku.

Ak preferujete topánky s rovnou podrážkou, dajte šancu mokasínam alebo klasickým balerínkam. Spodok nohavíc nezabudnite vyhrnúť, aby ste ukázali členky. Outfit zakončite elegantnou kabelkou, tajomnými slnečnými okuliarmi a máte hotovo!

Zdroj obrázkov: pinterest.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek

Summer starts here zľava až 50 % na Answear.skKliknite sem pre zľavu!
+ +