Ombré – presvetlite si účes k dokonalosti metódou svetla a tieňa!

Ombré uchvátilo nás ženy aj kaderníkov. Prepadli mu celebrity a v médiách je omieľané od rána do večera. Ale vidieť poriadne ukážky Ombré účesov na nás, klasických smrteľníkoch a nie na hviezdach, ktorým sa venoval kaderník niekoľko hodín pred Oscarmi, to je takmer nemožné. Máme pre vás prekvapenie – Ombré na skutočných ženách a dievčatách v mnohých variantách a podobách tak, ako ste ho ešte nevideli.

Ombré je špeciálna forma presvetlenia účesu. Kaderníci tomu odborne hovoria metóda svetla a tieňa. Vlasy sú postupne zosvetľované od najtmavších tónov na temeni hlavy až ku končekom, kam sa aplikujú tóny najsvetlejšie. Vlasy vyzerajú ako vyblednuté od slniečka. Čím sú staršie a teda bližšie ku končekom, tým sú svetlejšie. U príliš svetlých blondínok je to samozrejme naopak a tu už sa Ombré k práci slniečka príliš prirovnávať nedá.

Ženy s Ombré farbením
Ombré na skutočných ženách a dievčatách – takto vám to pristane!

Prečo Ombré všetci tak milujú?

Vlasy upravené klasickým farbením viditeľne odrastajú. Medzi tými farebnými a nefarbenými vznikne najneskôr po troch týždňoch po farbení veľmi citeľná deliaca čiara. Ani používanie krátkodobejších prelivov nebýva riešením, pretože aj tu bývajú prechody poznať. Riešením je Ombré, ktorá najmä u vlasov, ktoré sa ešte nefarbí kvôli šedinám, vie nadviazať zosvetlením na pôvodnú farbu a vyvarovať sa tak výraznému predelu medzi farbenými a novo-vyrastenými vlasmi. Súčasne je Ombré cestou k optickému zväčšeniu objemu vlasov. Hra svetla a tieňa robí z vlasov opticky bohatšiu hrivu.

Žena s Ombré metódou farbenia
Ombré je metódou farbenia, ktorá je cestou k prirodzenému vzhľadu vlasov.

Ombré na veľa spôsobov!

Už len rozdiel Ombré aplikovaného na blond alebo na tmavé vlasy dávať tušiť, že nebude Ombré ako Ombré a že sa za týmto tajuplným slovíčkom skrýva mnoho účesovej variability. Rôzne účesy v spojení s Ombré, rôzne dlhé vlasy, ale tiež rôzne farby aplikované pri Ombré, dokážu vytvoriť účes v podobe karamelového tieňovania, hrať sa s červenou ako svetlo na guľatom plode čerešne, alebo dať vlasom všetky odtiene medu. Na blond vlasoch sa môže aplikovať Ombré podobne ako na tmavých, ak teda nejde o príliš svetlý blond v základe, alebo sa aplikuje takzvané reverzibilné Ombré, kde naopak blond vlasy prechádzajú do tmavšej farby, napríklad do farby mliečnej čokolády. Aj keď je Ombré metódou špeciálneho tieňovaného farbenia predovšetkým pre dlhé vlasy, dá sa aplikovať aj na krátke účesy, aj keď výrazný efekt nikdy nebude tak
dominantný.

Reverzibilné Ombré a Ombré na kratších vlasoch
Reverzibilné Ombré a Ombré na kratších vlasoch.

Prečo si nechať urobiť Ombré?

  • Na rozdiel od hutného, jednou farbou nafarbeného účesu, alebo na rozdiel od neprirodzeného melíru, je Ombré technikou, ktorá dodá vlasom pohyb, živosť a objem.
  • Dobrý kaderník dokáže Ombré urobiť tak, že nebudete bojovať s odrastajúcimi vlasami po farbení. Ale pozor, nesmiete ísť do základnej farby, ktorá vám nie je prirodzená. To na tom budete rovnako, ako keby vám na hlave vykúzlili nepodarený melír.
  • Dobrý stylista dokáže pomocou techniky Ombré potlačiť nedostatky vašej tváre. Zdôrazniť alebo potlačiť jeho tvar či problematické črty.
  • A nakoniec jedno malé proti: Ombré je náročná technika, okrem iného aj na čas, a tak hoci teraz spisuje všetky pre, je tu aj jedno proti: vyššia cena.

Ombré farbenie nie je len krátkodobý módny trend. Je to metóda, ktorá zmení pohľad a prístup k farbeniu, pretože je cestou k dokonalým vlasom a každá z nás chce vyzerať dokonale.

Zdroj obrázkov: Latest hairstyles

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek