Odvážnym praje štýl: Máte sebavedomie na tento trend?

Pandémia koronavírusu dala mnohým ženám uľaviť. A to od podprseniek, ktoré sú pre mnohé dámy nepríjemnou súčasťou odevu. Bez podprsenky však môžete byť dokonca štýlová.

Neraz sa hovorí, že sa dnes môže už všetko, a to čo bolo kedysi absolútne tabu, je dnes normálnou súčasťou ulíc. Nosenie podprsenie totiž bolo v minulosti dokonca nariadené. Ženy, ktoré tento odev na sebe nemali, mohli totiž vzbudzovať rozruch, nepokoj či nežiadané sexuálne vzrušenie u mužov. Dnes už ľudí len tak niečo nepohorší.

Na veľkosti záleží 

Pri tomto trende si treba dávať pozor na veľkosť košíčkov. Výhodou sú v tomto prípade menšie prsia, ktoré sa dajú ľahšie do trendu zakamuflovať. Pri niektorých modeloch to, že nemáte podprsenku nemusí byť ani vidieť. Ak máte väčšie prsia, môže sa stať, že bude vyzerať model „lacno“.

Niektoré modely si žiadajú, aby ste podprsenku nemali, pri iných máte na výber. Rušivý moment v podobe ramienok či zapínania podrsenky však nie je ideálny. Ani priesvitné ramienka na podprsenkách sa už nenosia. Ak sa vám zapáči model, kde vám bude spodné prádlo vidieť a hanbíte sa ísť s kožou von, skúste si pod šaty dať nápaditý kúsok v podobe športovej podprsenky (bez zapínania). Na trhu sú tiež dostupné nálepky na bradavky. Tie zakryjú, čo majú, v prípade, že by hrozilo pri modely odhalenie.

Do práce radšej nie

Žijeme v krajine, v ktorej nenosenie podprsenky ešte stále môže vyvolať rozruch.  Je to trend skôr na večer alebo sparný letný deň. Ak máte odvahu, nebojte sa ho zaviesť aj do bežného dňa. Odvážny top laďte s denimom a vznikne vám tak dokonalé kombo na všedný deň. Zvoliť môžete rôzne rafinované viazanie – spredu aj vzadu.

Návrat do deväťdesiatich rokov hlásia obtiahnuté jednoduché tričká, ktoré dajú vyniknúť bradavkám. Možno si spomeniete na kultovú postavu Rachel zo seriálu Priatelia. Pozor na bielu fabu, ktorá môže ešte viac zvýrazniť nahotu. Ak chcete pridať obyčajnému tričku zaujímavosť, na miesta, kde máte bradavky si našite rôzne motívy.

Na mieste je otázka, či je nenosenie podprseniek zdravé. Na tom sa všetci nezhodneme. Pravdou je, že na ovísanie pŕs majú vplyv iné veci, a to predovšetkým hormonálne zmeny, genetika či dojčenie. V prípade cvičenia je lepšie mať špeciálnu športovú podprsenku. Oslobodenie od sťahujúcich remienkov je však skôr zdraviu prospešné. Aj z tohto dôvodu na trhu nájdete čoraz viac podprseniek bez kostíc. Pri nosení podprseniek môže trpieť aj chrbtica. Všimnite si, aké máte držanie tela. Množstvo žien ho má lepšie práve bez ich nosenia.

Zdroj snímok: Pinterest

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek