Oči v hlavnej úlohe vo farebnom líčení tohto leta

Módne trendy v líčení sa neustále menia a v súčasnosti existuje veľa kreatívnych a odvážnych spôsobov. Toto leto budú v kurze hlavne farebné oči, ktoré môžu hýriť všetkými farbami. 

Farebné líčenie očí je skvelým spôsobom, ako sa zabaviť a experimentovať s rôznymi vzhľadmi, pričom si zachovávate svoj osobný štýl. Práve teplé mesiace prajú experimentovaniu s farbami a líčením, ktoré by však nemali byť prekombinované. Miesto pier dajte dôraz na oči, pery v tomto trende necháme prirodzene sfarbené alebo v nude odtieňoch rúžov.

Ako začať a udržať líčenie?

Ak ste nováčik v farebnom líčení, začnite s jemnejšími farbami a postupne sa prepracujte k odvážnejším odtieňom. Kombinujte farby. Experimentujte s kombináciou farieb na očných viečkach. Použite kontrastné farby alebo tóny v rovnakej farebnej škále na vytvorenie zaujímavých efektov. Ak používate výrazné farby na očiach, zvyšok make-upu nechajte jednoduchší, aby sa zabránilo preťaženiu vzhľadu.

Vyberajte kvalitné produkty. Kvalitné očné tiene a linky budú mať lepšiu pigmentáciu a dlhšiu výdrž, čo je dôležité pri farebnom líčení, obzvlášť v letných mesiacoch, kedy sa viac potíme. Vždy majte po ruke obrúsok na make-up alebo vlhčené utierky na utretie rozmazaných zvyškov líčenia. Pri kvalitných produktoch by sa vám to však nemalo stať. Okolie očí si jemne prepúdrujte.

Nie len na tieňoch

Nie len celá škála farieb očných tieňov, ale aj linky či maskary sú trendy vo farebných variáciách.  Nebojte sa modrej či zelenej. Linky si tvarujte podľa svojich predstáv. Nebojte sa ani kombinácie farebných tieňov a farebnej linky v inom odtieni. Hravosti šťastie praje. Opäť raz tlmte pery. V prípade farebnej linky zvoľte klasickú čiernu alebo hnedú maskaru. Nebojte sa však ani samostatnej farebnej špirály. Aby ste podtrhli farebné líčenie očí, doplňte ho o šperky ako sú výrazné náušnice či rôznofarebné nechty.

Zdroj snímok: Unsplash.com, koláže: Pinterest

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek