Obočie snov krok za krokom: Od vytrhávania – cez líčenie – po zákroky

Obočie síce narastie samé do určitého tvaru, no je jedna z najľahších častí, ktorá sa dá vytvarovať do vašich dokonalých predstáv.

Pravdepodobne ste už zažili niekoľko takých období v živote, kedy sa vám vaše obočie nepáčilo. Možno ste sa ho rozhodli vytrhať na čo najtenšie a hneď na to to aj oľutovali. Pravdou je, že obočie vám už nikdy nenarastie do rovnakej hustoty, v akej bolo pôvodne, no môžete si ľahko pomôcť.

Aby už nikdy nebolo neskoro

V puberte si každá žena, ale aj muži, prejdú obdobím, kedy sa im zdá ich obočie moc hrubé. A skutočne istú dobu sa tenké, čo najtenšie, obočie nosilo. To už dávno nie je trendy. Neznamená to, že nemáte po pinzete siahať. Aby ste predišli tomu, že si obočie vytrháte až moc, mali by ste si osvojiť niekoľko tipov.

woman looking up

V prvom rade by ste mali disponovať kvalitnou a hlavne ostrou pinzetou. Nie je nič horšie ako tupá pinzeta, ktorá vám môže spôsobiť zarastanie chĺpkov. Používajte pinzetu so šikmým hrotom, nie zašpičatenú. Najlepší čas na vytrhávanie chĺpkov v každej oblasti je po sprche. Para z tepla totiž uvoľní pokožky a robí ju poddajnejšou.

Chĺpky vytrhávajte v smere ich rastu. Pinzetu nakloňte k pokožke. Nezabudnite presne zacieliť na chĺpok, ktorý chcete odstrániť, aby ste neodstránili niektorý z väčších, ktoré tvoria tvar obočia. Z tohto dôvodu je dôležité si na vytrhávanie obočia vyhradiť dostatok času, ale aj svetla a správne zrkadlo. Ideálne je denné svetlo. Vytrhávajte pri okne.

Pre nespokojných

Ak patríte k tým, ktorí bez make-upu nevyjdú ani vyniesť smeti, obočie pravdepodobne nevynecháte. Málokto je z farbou či tvarom svojho obočia natoľko spokojní, že nesiaha po žiadnych kozmetickým produktoch. Na trhu je niekoľko možností, ako si dopomôcť. Môžete si vybrať ceruzky, ktoré dokreslia obrys obočia či chýbajúce chĺpky, tieň, ktorý prekryje svetlé chĺpky na požadovanú farbu, či z gélov, ktoré sa nerozotierajú. Pre odvážnejšie tu je tetovanie obočia, nezabúdajte však, že ide o trvalý zákrok.

person in black leather gloves

Nikdy si nevyberajte príliš tmavý odtiecť oproti vašej prirodzenej farbe obočia. Držte sa maximálne v rozmedzí o odtieň viac. Pre odvážnejšie alebo na spoločenskú udalosť si môžete vybrať aj z farebných tieňov či glitrov, ktoré spravia vaše obočie výnimočným. Existujú tiež nalepovacie a jednorázové obočia.

Keď si neviete rady doma

Vekom ubúda aj elasticita v okolí obočia.  Existuje niekoľko možností, ako dopomôcť tomu, aby vaše obočie „nepadlo“. Jednou z takýchto možnosti je microblading. Úprava obočia, počas ktorej sa pigment aplikuje pod povrch pokožky pomocou špeciálneho pera s malými ihličkami.

Vybrať si môžete Microblading. Je to vlastne tiež druh tetovania. Používa nástroj v tvare čepele s radom malých, sotva viditeľných ihiel na vytvorenie chĺpkovitých ťahov pozdĺž obočia a zároveň ukladanie pigmentu do pokožky. Vznikajú tak realisticky vyzerajúce chĺpky, ktoré vydržia rok a viac. Ako aj iné invazívnejšie metódy, má niekoľko nevýhod a rizík, ktoré vám dôkladne vysvetlia v špecializovaných salónoch a ponúknu tiež ďalšie varianty, ako docieliť krásne obočie.

Zdroj fotografií:Unsplash.com

 

 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek