Nohavice tejto sezóny: Vlastníte už „cargo pants“?

Móda reaguje na aktuálne dianie. Možno aj z tohto dôvodu sú v kurze takzvané „cargo pants“. 

Ide o nohavice vo voľnom strihu s množstvom vreciek. Nájdete ich v prevažne zemitých farbách – tmavej zelenej, hnedej, béžovej, čiernej, ale aj bielej. Na ich nosenie treba dávku odvahy a zmysel pre kombinovanie. Pravdou však je, že sú veľmi prispôsobivé.

V každom ročnom období

Štýl cargo nohavíc môžete často stretávať v outfitoch s odhaleným bruškom – crop topy ich dokonale zvýraznia a obtiahnutý vrch ešte viac zvýrazní voľný strih nohavíc.  V takejto kombinácii sú stvorené na horúce stále teplé letné či jarné večery.

Cargo nohavice dokážu vyzerať skutočne rebelsky. (Foto: Pinterest)

Nie každá má odvahu a postavu na to vziať si takýto outfit. O to viac v zime, kedy je to nebezpečné, pretože riskujete prechladnutie. Skvele vyzerajú aj v kombinácii s voľnou košeľou uviazanou na pupku (pod ňu si vezmite tielko v rovnakej farbe), s rolákom alebo voľnejším svetrom zastrčeným v nohaviciach.

Nemusíte sa báť kombinovať ich ani s voľnejším vrchom. (Foto: Pinterest)

Ak premýšľate nad tým, akú bundu k nim v zime zvoliť, zvoľte krátku dĺžku, pretože dlhší kabát či bunda by vám mohli pridať nechcené kilogramy navyše. Skvele ladia s koženkou, v zime s teplejšou bundou po pás alebo kožušinovým kabátom. Ak predsa len rozhodnete pre obľúbený dlhý kabát, nechajte si ho rozopnutý, aby nohavice vynikli.

Nemusíte sa báť zvoliť voľnejší kabát či doplnky. (Foto: Pinterest)

Niet nad dokonalé topánky

Ich kombinovanie s topánkami sa môže zdať o niečo zložitejšie. V teplejšom počasí to vyriešite teniskami alebo podpätkami, ako vidíte na obrázku vyššie. V chladných mesiacoch zvoľte biker boots, teda motorkárske kontíkové topánky. Nohavice si pri nich mierne vyhrňte.

Aj keď sú „cargo pants“ samé o sebe výrazným kúskom, môžete ich doladiť farebným opaskom či dokonca trakmi – tie si ale nezapínajte hore, ale nechajte voľne visieť.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek