Nielen na vašich nechtoch sa dnes dá vyhrať s umením – hitom sa stáva očný umelecký make-up!

Stane sa Eye Art, čiže umelecké zdobenie očí rovnako populárnym ako Nail Art? Možno! Jeho nevýhodou je, že denne si na očný make-up do kozmetického salónu určite nevyrazíte a na rozdiel od umelecky zdobených nechtov ho musíte ráno pracne vyrobiť, aby ste ho najneskôr pred spaním
odličovačom dokonale umyla. Napriek tomu, vidíme ho na prehliadkových mólach a túžime si podobnú kreáciu skúsiť tiež. Takže prečo nie! Skúste samy, čo dokážete. Alebo sa zverte do rúk profesionálov, alebo trebárs len kamarátky, ktorej nie je úplne cudzie výtvarné cítenie a dokáže nejakú tú make-up nádheru na vašich očiach vyčariť.

Tal Peleg je profesionálny make-up artiska a blogerka, na ktorej prácu si možno predviesť, čo všetko sa dá na očiach vykúzliť. Jej Eye Art zahŕňa abstraktné kreácie očného make-upu, ale tiež často až rozprávkové motívy. Neraz dizajnérka dotvorí celkový vzhľad oka tiež farebnými šošovkami, ktoré ešte viac make-up a samotné umelecké líčenie očí zvýrazní. Trúfnete si tiež na podobné líčenie? Vyhovárať sa na to, že na to nemáte pomôcky je zbytočné. Pre začiatok si rozhodne vystačíte s čiernou tekutou očnou linkou a farebnými tieňmi, najlepšie s viacfarebnou pestrou paletou.

Art makeup podľa Tal Peleg dizajnérka sa inšpiruje rozprávkami aj abstraktným umením
Art make-up podľa Tal Peleg – dizajnérka sa inšpiruje rozprávkami aj abstraktným umením.
Vyberte si niektorý z námetov art dizajnérky Tal Peleg a skúste si podobnú kreáciu makeupu vykúzliť na očiach aj samy
Vyberte si niektorý z námetov art dizajnérky Tal Peleg a skúste si podobnú kreáciu make-upu vykúzliť na očiach aj samy.

Ako vlastne taký umelecký očný make-up vzniká? Tal Peleg radí, ako postupovať. Začína sa od najspodnejších vrstiev tieňov, presnejšie od najväčšiu plochu zaberajúcej podkladovej farby na ktorú sa potom postupne nanášajú ďalšie vrstvy. K make-upu na príklade budete potrebovať farebné
linky viac farieb, jemné detaily kačacích mláďat ani „škaredého kačiatka“ bez jemného špicatého štetca a farebných očných liniek nevytvoríte.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek